انواع روش تحلیل

آن چین دیتا چیست؟

آن چین دیتا on-Chain Data چیست؟

آن چین دیتا یکی از روش های نوین تحلیل بازار های مالی می‌باشد. تحلیل آن چین دیتا تحلیل جزئیات و اتفاقاتی است که در بلاک چین ثبت شده است. این تحلیل شامل بررسی تراکنش ها رفتار فروشندگان و خریداران رفتار ماینر ها و هر آنچه که در بلاک‌چین ثبت شده است می‌شود.

 on-chain  تحلیلی جدید هست که ممکن هست برای کسب اطلاعات و آموزش در این باره منابع زیادی در اختیار نداشته باشیم اما به طور کلی استفاده از این تحلیل برای بازار رمز ارز ها به ویژه بیت کوین مناسب هست.

تحلیل آن چین چیست؟

دلیل انتخاب تحلیل آن چین دیتا 

با قرار گرفتن ثروت در دست عده‌ای محدود  اقتصاد بیمار شده است. در دنیای امروز شما نمی‌توانید تراکنش های دولت ها و افراد مهم را بررسی کنید اما در تحلیل onchain data این امکان وجود دارد و همین امر میتواند بسیاری از فساد های مالی را کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال تنها قیمت را بررسی می‌کند در حالی که on-Chain Data علاوه بر قیمت احساسات مردم نسبت به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری را نیز تشخیص میدهد و با توجه به داده هایی که در اختیار ما قرار میدهد گاهی می توانیم حتی بیشتر از تحلیل تکنیکال به آن تکیه کنیم.

تحلیل آن چین دیتا برای همه افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری یا ترید در تایم فریم‌های بالا دارند لازم است و می تونه کمک کننده باشد. بسیاری از تکنیکالیست ها بر این باورند که تمامی اتفاقاتی که در بازار می افتد وابسته به قیمت است و به کمک قیمت می‌توان آن هارا پیش بینی کرد.

در بازار های مالی به خصوص بازار ارز های دیجیتال هرگز اطلاعات ۱۰۰% وجود ندارد و همه چیز وابسته به احتمال است  علاوه بر آن در بسیاری از موارد دیده ایم که تحلیل تکنیکال هم میتواند اشتباه کند. با وجود اصرار تکنیکالیست ها به کافی بودن تغییرات قیمت برای پیش بینی بازار بازهم تحلیل آن چین می تواند اطمینان شمارا از وارد شدن به یک معامله بیشتر کند. عاقلانه ترین روش این است تا برای وارد شدن به یه پوزیشن هم از تکنیکال و هم از on-chain Data تاییدیه گرفته باشیم.

بازار و تحلیل آن چین دیتا مفاهیم عمیق‌تر

  • ماهیت شبکه و هر آنچه که در آن وجود دارد اعم از ساز و کار آن قوانین و البته این قسمت قابل تغییر و دستکاری نیست و همیشه ثابت است.

آنچه که باعث شفافیت شبکه بیت کوین میشود وابسته به قسمت اول است به زبان ساده قوانینی که قبل از  قراردادن بیت کوین در اختیار همگان وضع شده بود باعث کنترل دسترسی و امکاناتی می شود.

  • امنیت شبکه  ساز و کار بیت کوین و همکاری ماینر ها برای تایید تراکنش ها تامین امنیت شبکه یک اصل مهم است که همین امر باعث شده تا امنیت شبکه بالا برود و از دسترس دولت ها خارج شود. 

 شفافیت این شبکه و امکان نمایش تراکنش ها به افراد به نوبه خودش هم می تواند امنیت شبکه را تامین کند و هم از بسیاری از مشکلاتی که تراکنش های پنهان دچار آن میشوند جلوگیری کند.

  • رفتار ها این قسمت که خود بخشی از تحلیل آنچین دیتا است  رفتار فروشندگان و خریداران در این بازار را بررسی میکند و شفافیت معاملات این امکان را به افراد میدهد تا با بررسی این قسمت بتوانند برای خرید یا فروش تصمیم گیری کنند.
  •  رفتار دست اندرکاران  این قسمت از بازار نه تنها برای افراد بلکه با هلدینگ ها گروه های سرمایه گذاری سروکار دارد که با نمایش اطلاعات افرادی که دارایی های کلان در این بازار دارند به سایر افراد و گروه ها کمک میکند تا برای سرمایه گذاری بهتر بتوانند تصمیم گیری کنند.

آن چین دیتا چیست؟

توضیحات بیشتر آن چین دیتا

معاملات آن چین دیتا معاملاتی هستند که در یک  واحد بلاکچین انجام می‌شود و در بستر همگانی به صورت عمومی نمایش داده می‌شوند. تراکنش هایی که در بلاک چین انجام می‌شود باید توسط تعدادی از ماینر های شبکه تأیید شوند.

یک معامله فقط زمانی اعتبار دارد که ماینر ها معامله را تایید کنند و در مورد اعتبار آن اتفاق نظر حاصل شود. با توجه به ساز و کار این شبکه زمانی که  یک معامله از اجماع شبکه تأیید کافی از طرف ماینر هارا را بدست آورد  تقریباً غیر قابل برگشت می شود. به طور معمول تنها در صورتی قابل تغییر است که اکثر قدرت هش شبکه برای معکوس کردن معامله به اجماع برسد که همان قدرت ۵۱% شبکه است.

 

برای بازدید از مطالب بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

 

 

1 نظر در “آن چین دیتا چیست؟

  1. کبری گفت:

    سلام وقت بخیر شاخص های مهم ان چین دیتا چیا هستند؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *