حواله خودرو خارجی, حواله های پرطرفدار, خودرویی

ثبت نام خودروهای وارداتی تیرماه ۱۴۰۳

ثبت نام کنندگان ماشین های وارداتی باید از تاریخ دوشنبه ۱۸ تیرماه تا تاریخ شنبه ۲۳ تیرماه اول در یکی از بانک های منتخب مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بلوکه کنند . بلوکه کردن کار بسیار اسانی هست از طریق همراه بانک یا اینترنت بانک میتونید اقدام بکنید . همچنین برای راهنمایی بیشتر می توانید با بانک مربوطه خود ارتباط بگیرید . توجه کنید فقط در بانک مهر ایران می توانید با ۳۰۰ اقدام به بلوکه کنید بانک مهر ایران به جای شما ۲۰۰ میلیون در حساب خودروساز بلوکه خواهد کرد . بعد از بلوکه کردن پول حدود چند ساعت زمان میبرد اطلاعات شما در سامانه وارداتی ثبت شود . کامل و جامع به زبان عامیانه به شما توضیح خواهیم داد لطفا به دلیل شلوغی شدید خطوط از تماس با ما در مورد پرسش ثبت نام اجتناب کنید . در صورت برنده شدن حواله وارداتی حتما با ما تماس بگیرید . نحوه معامله حواله خودرو بسیار آسان بوده و در دفاتر اسناد رسمی صورت میگیرد .

شرایط ثبت نام کنندگان ماشین وارداتی

افراد واجد شرایط طبق آنچه که در مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت تعیین شده است، غربال خواهند شد. در این مصوبه مواردی از جمله حداقل سن متقاضیان ۱۸ سال، دارا بودن گواهینامه معتبر، نداشتن پلاک فعال، عدم  خرید خودرو  از ایران خودرو و سایپا طی ۴۸ ماه گذشته و از دیگر شرکت ها طی ۲۴ ماه گذشته و ممنوعیت انتقال امتیاز ذکر شده است.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی گفت: همچنین طبق اصلاحیه مصوبه ۵۴۳ شورای رقابت، اگر از عمر پلاک فعال ۵ سال گذشته باشد، پلاک آزاد محسوب می‌شود و این افراد می‌توانند ثبت‌نام کنند.

به گفته تقدسی، اسامی که بانک‌ها ارسال کنند، اجازه ثبت‌نام برای خودروهای وارداتی را دارند و بانک‌های مجاز برای وکالتی کردن حساب، بانک ملت، سپه، کشاورزی، دی، رسالت، توسعه تعاون، پاسارگاد، تجارت، سینا، پست بانک، آینده، ملت، رفاه، صادرات، ایران زمین، مهر ایران و ملل است.

ثبت نام ماشین وارداتی

اخرین فرصت ثبت نام کنندگان وارداتی سال ۱۴۰۱

کسانی که در سال ۱۴۰۱ ثبت نام کردن و در ۱۷ دوره قبلی ماشینی برنده نشدن این دوره اخرشون هست و باید حتما طوری انتخاب کنند که یک ماشینی برنده بشن وگرنه حواله هاشون خواهد سوخت . دوستان عزیز باتوجه به نوبت تقریبی باید ماشین انتخاب بکنید و همچنین از همه ظرفیت خودتون استفاده بکنید انتخاب کمتر و همچنین عدم تناسب بین رتبه و نوع ماشین باعث میشه شما نتونید ماشینی انتخاب بکنید و حوالتون به همین اسونی از بین بره . در حال حاضر ۳۶ مدل ماشین برای انتخاب گذاشتن در انتخاب ماشین دو مسئله مهم هستش نوع ماشینی که برنده میشید ارزش برای واریز وجه و یا فروش حواله داشته باشد . مثلا طرف با رتبه زیر ۱۰۰۰ نره ماشین کرولا ۱۲۰۰ انتخاب کنه که ارزش حوالش کمتر از ۱۰۰ میلیون هست در حالیکه رتبه خودشو میتونست چند برابر فروخت در ادامه در مورد نحوه انتخاب ماشین توضیح کامل خواهیم داد .

 

زمان بلوکه شدن پول در بانک چقدر است ؟!

با توجه به ثبت نام های قبلی و همچنین سوابق دولت در این زمینه ، زمان دقیقی برای این پرسش وجود ندارد همچنین سازمان صمت یا سازمان واردات به این مورد اشاره نکرده است . به طور تقریبی بازه زمانی ۷ الی ۴۰ روز باید در نظر بگیرید .ولی باتوجه به تجربیات خود و همچنین سوابق سازمان صمت به احتمال قوی اعلام میکنیم پول شما بیشتر از ۱۲ روز بلوکه نخواهد ماند . توجه کنید که بعد از اعلام نتایج و همچنین ازادسازی پول ، می توانید برداشت کنید و هیچ محدودیتی من باب برداشت پول وجود ندارد البته برخی بانک ها شاهد بودیم کارشکنی کرده اند پس بهتر است قبل از بلوکه کردن پول از درستی عملکرد بانک خود مطمئن شوید ، همچنین در صورت امتناع بانک از پرداخت پول خودتان به شعب سرپرستی و بازرسی بانک مراجعه کنید . بازهم به زبان عامیانه میگیم همه موارد بهتون داریم دونه دونه اطلاع میدیم وبابت پرسش ثبت نام با ما تماس نگیرید

 

⭕️ لیست سامانه‌های وکالتی نمودن حساب بانک‌های واجد شرایط . برای اطلاعات بیشتر برروی بانک مورد نظر کلیک کنید

🔹 بانک تجارت
🔹 بانک ملی ایران
🔹 بانک سپه
🔹بانک صادرات
🔹 بانک ملت
🔹 بانک پاسارگاد
🔹 بانک رفاه
🔹 بانک اقتصاد نوین
🔹 بانک مهر ایران
🔹 بانک قرض الحسنه رسالت
🔹 بانک پارسیان
🔹 بانک کشاورزی
🔹 بانک آینده
🔹 بانک ایران زمین
🔹 بانک سینا
🔹 بانک صنعت و معدن
🔹 بانک توسعه تعاون

 

بعد از بلوکه کردن حساب خودتون می تونید در سامانه وارداتی خودرو ها به نشانی https://saleauto.ir ثبت نام کنید

وکالتی کردن وارداتی

نحوه اولویت بندی خودروهای وارداتی

دوستان گرامی باتوجه به تعداد ثبت نامی ها اگر تعداد ثبت نام کنندگان بیشتر از تعداد ماشین های موجود باشد ( که احتمال خیلی زیاد همیطور هست و مثلا به ازای هر ۵ نفر یک نفر برنده خواهد شد ) اولویت ها با توجه به قرعه کشی مشخص خواهد شد و برای هر ثبت نام کننده ایی یک اولویت اختصاص داده خواهد شد . باتوجه به شانس شما و همچنین صف کسانی که ماشین مشابه شما را انتخاب کرده باشند احتمال برنده شدن وجود خواهد داشت مثلا ماشین کرولا کراس چون طرفدار زیادی دارد احتمالا تعداد زیادی انتخاب کنند ولی مثلا برای ماشین GAC تعداد کمتری انتخاب می کنند و شانس برنده شدن بیشتر است . خرید و فروش رتبه وارداتی

یک مثال خیلی ساده فرض کنید در کنکور تجربی ۵۰۰/۰۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و بعد از اعلام نتایج به هرکسی رتبه اختصاص خواهد یافت کسانیکه رتبه پایینتری دارند می توانند رشته بهتری انتخاب کنند . مثلا ممکن است کسی که رتبه ۱۰/۰۰۰ باشد به دلیل انتخاب های بدتر هیچ رشته برنده نشود . ولی کسی که رتبه ۱۵/۰۰۰ دارد به واسطه انتخاب بهتر رشته پرستاری قبول شود .

بهترین انتخاب خودرو برای ثبت نام کنندگان سال ۱۴۰۱

باتوجه به اینکه اخرین فرصت شما هست و البته طبق گفته مسئولان صمت شما از اولویت بهتری برخوردار هستید نسبت به ثبت نام کنندگان جدید ، می توانید با توجه به رتبه خود ماشین های بهتری انتخاب کنید . توجه کنید بسته به هدف هرکسی از انتخاب ماشین های وارداتی که یکی هدفش صرفا فروش حواله هست و یکی هدفش واریز وجه هم می باشد نوع ماشین تفاوت دارد .

ما بنا را به صورت اکثریت در نظر میگیریم که به سختی پول بلوکه را در سال ۱۴۰۱ فراهم کرده بودند و هدف صرفا فروش حواله هست راهنمایی خواهیم کرد بهترین ماشین ها از نظر فروش حواله عبارتند از :

 • رتبه اول : نیسان قشقایی
 • رتبه دوم : کرولا کراس
 • رتبه سوم :سوزوکی گرند ویتارا
 • رتبه چهارم: لوین ۱۸۰۰ معین خودرو
 • رتبه پنجم: کرولا ۱۸۰۰ معین خودرو
 • رتبه ششم : هوندا HR-V
 • رتبه هفتم : لوین ۱۸۰۰ برساوش
 • رتبه هشتم : هوندا city
 • رتبه نهم : لاماری ایما هیبرید

با توجه به رتبه خود باید انتخاب خوبی داشته باشید به ترتیب اولویت بالا می توانید انتخاب بکنید . اگه رتبه پایین ۲۰۰۰ دارید هر ماشینی قطعا برنده خواهید شد ولی اگر رتبه بالا باشد ممکن است اولویت اول برنده نشوید پس در انتخاب خود دقت بکنید

ثبت نام ماشین وارداتی

بهترین انتخاب خودرو برای ثبت نام کنندگان جدید تیرماه ۱۴۰۳

دوستان گرامی دقت کنید که در این دوره اول برای ثبت نام کنندگان سال ۱۴۰۱ خودرو خواهند داد و شما در اولویت بعدی هستید پس برنده شدن برای ماشین های بهتر شانس کمتری خواهید داشت . شما نیز می توانید بسته به انتخاب خود که میخواهید ماشین را تکمیل وجه کنید یا اینکه صرفا حواله آن را بفروشید انتخاب کنید . در صورت تکمیل کردن ماشین توسط خودتان می توانید یکی از ماشین هایی که متقاضی کمتری دارد انتخاب کنید و شانس برنده شدن شما بیشتر است در صورت صرفا فروش حواله این ماشین ها برای شما مناسب خواهد بود : 

 • رتبه اول: کرولا کراس
 • رتبه دوم :سوزوکی گرند ویتارا
 • رتبه سوم: لوین ۱۸۰۰ معین خودرو
 • رتبه چهارم: کرولا ۱۸۰۰ معین خودرو
 • رتبه پنجم : هوندا HR-V
 • رتبه ششم : لوین ۱۸۰۰ برساوش
 • رتبه هفتم : هوندا city
 • رتبه هشتم : لاماری ایما هیبرید
 • رتبه نهم : لوین ۱۲۰۰ معین
 • رتبه دهم : کرولا ۱۲۰۰ معین

توضیحات کامل و جامع در این زمینه ارائه دادیم حتما برای بقیه دوستان نیز ارسال کنید در صورت هرگونه سوال حتما کامنت بزارید ممنونم 

دیدگاهی در مورد “ثبت نام خودروهای وارداتی تیرماه ۱۴۰۳

 1. نیمار اسدی گفت:

  سلام من پول خودمو توی بانک رسالت بلوکه کردم ولی توی سامانه میگه کدملی شما یافت نشد چیکار باید بکنم ؟

 2. خانم رحمتی گفت:

  لطفا توضیح بدین که با رتبه ۸۰۰۰ که دارم چه ماشینی میتونم برنده بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *