اندیکاتور

مووینگ اوریج چیست؟

فرمول ایجاد و ساخت مووینگ اوریج SUM(CLOSE N)/N  که SUM به معنی مجموع, N به معنی دفعات دوره, Close قیمت انتهایی قیمت در آن دوره می‌باشد. وقتی که ما یک مووینگ اوریج با دوره زمانی ۱۰ را روی تایم فریم روزانه قرار می‌دهیم به معنای این است که یک مویینگ اورج ۱۰ روزه روی چارت خودمون داریم و زمانی که همین مووینگ اورج را در تایم ده دقیقه قرار می‌دهیم به این معنیه که ما یک مووینگ اوریج ۱۰ تا ده دقیقه روی چارت فعال کردیم.

در کل مووینگ اوریجی که در چارت مورد استفاده قرار می‌گیرد با تایم فریم آن نسبتی مستقیم هم دارد. معدل یا میانگین گیری از بازار در محدوده زمانی خاص می‌باشد که میانگین متحرک اکثرا به عنوان یک indicator تکنیکال برای برابر کردن داده های بازار در تشخیص دادن روند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

moving averageچیست؟

انواع مووینگ اورج ها

  • Simple Moving Average (SMA)
  • (EMA) Exponential Moving Average
  • Smoothed Moving Average (SMMA)
  • (LWMA OR WMA) Linear Weighted Moving Average

EMA نسبت به مووینگ اورج WMA از لحاظ کردن دوره در فرمول خود حساس تر عمل می‌کند.

کاربرد مووینگ اوریج ها

 درست کردن سطح حمایت یا مقاومت :

هر بازاری چه سهام و چه جفت ارزها تو بازارهای باینری مزیت الیمپ ترید – آلپاری و… یک دوره زمانی خاصی داره. که به ایجاد واکنش قیمتی تو گذشته منجر میشه یعنی اگه شما سهمی رو با مووینگ اورج ۴۰ تنظیم کرده باشیم و با قیمت اون چارت هماهنگ باشه یه سطح مقاومتی به نمایش در میاد.

مووینگ اورج چیست؟

خرید یا فروش مووینگ اورج

گرفتن سیگنال خرید یا فروش از طریق قطع کردن خطوط مووینگ اورج 

برای اینکار احتیاج به فعال کردن دو مووینگ اورج دارید که دوره زمان یکی بالاتر و دوره زمانی یکی پایین‌تر باشه مثلا یکی ۵۰ دیگری ۲۵. هر زمان موینگ اورج ۲۵ خط مووینگ اورج ۵۰ را به شما بالا قطع کرد سیگنال خرید گرفته و دقیقا برعکس در زمان‌هایی که مویینگ ۲۵ به طرف پایین موویینگ ۵۰ را قطع کرد شما سیگنال فروش خواهید گرفت که باید توجه داشته باشید این سیگنال گرفتن در بازارهای روند کاربرد دارد و در بازارهای رنج سیگنال‌هایش اعتبار بسیار پایینی دارد.

قانون فشردگی در مووینگ اورج‌ها

 شما حداقل به ۸ تا ۱۰ مووینگ اورج  در مدت زمان‌های مختلف احتیاج دارید. این قانون به این صورت می‌باشد که هر زمان هر ۱۰ مووینگ روی هم قرار گرفتند و یا به اصطلاح مثل فنر فشرده شدن باید انتظار این را داشته باشیم که یک روند خیلی قدرتمند نزولی یا صعودی در آینده درست خواهد کرد و  بعد از آزاد شدن فشردگی مویینگ ها از هم دور می‌شوند.

برای دیدن مطالب بیشتر روی لینک های زیر کلیک کنید

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *