معرفی رمز ارز

baby doge coin

اگر شما به دوج کوین علاقه‌مند هستید، حتما عاشق بیبی دوج کوین خواهید شد. این جمله‌ای که در هنگام ورود به سایت اصلی رمزارز بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) با آن مواجه می‌شوید. از همین جا می‌توان متوجه شد که این ارز دیجیتال که کمتر از دو ماه از آغاز به کار آن سپری شده است، سعی دارد خود را به نوعی به دوج کوین و داستان‌های آن پیوند بزند. ارز baby doge در همین مدت زمان کوتاه سروصدا بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است. البته در این مسیر نباید از نقش افرادی مانند ایلان ماسک نیز غافل شد.

baby dogcoinرمزارز بیبی دوج کوین 

نوعی فرزند دوج کوین به شمار می‌رود. البته دوج کوین با وجود تمام فراز و نشیب‌هایی که از زمان عرضه تجربه کرده است، شایعات زیادی پیرامون خود مشاهده می‌کند.  توسعه‌دهندگان رمزارز بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) معتقدند فرزند با هدف رقابت با پدر از طریق بهبود برخی از ویژگی‌های عملکردی خود برآمده است. در سایت رسمی این ارز دیجیتال می‌خوانیم؛ بیبی دوج کوین چند درس و ترفند بسیار مهم را از پدر خود به ارث برده است. همچنین طرفداران رمزارز دوج کوین، فرزند او را ایجاد کرده‌اند و در تلاش هستند تا با حفظ نقاط قوت دوج کوین، نقاط ضعف آن را در این ارز دیجیتال برطرف کنند.

بیبی دوج کوین چه زمانی پا به عرصه بازار رمزارزها گذاشت؟

ارز baby doge در تاریخ ۹ ژوئن سال ۲۰۲۱ (۱۹ خرداد ۱۴۰۰) عرضه شد و با حمایت رسانه‌ای سنگین طرفداران خود در بازار رمزارزها مواجه شد. شاید بتوان این طور ادعا کرد که بیبی دوج کوین نیز مسیر مشابهی با دوج کوین را در پیش گرفته است. تنها در طول یک هفته قیمت این ارز دیجیتال پس از عرضه بیش از ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد.

حجم بازار این رمزارز تنها در طول سه هفته ابتدایی به بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار رسید و جامعه دارندگان بیبی دوج کوین نیز از ۱۶۰۰۰۰ نفر فراتر رفت. این رشد سریع از نظر قیمت، حجم بازار و تعداد دارندگان به نظر می‌رسد در آینده نزدیک ادامه داشته باشد؛ اما برای پیش بینی آینده قیمت ارز بیبی دوج کوین با توجه به این که کمتر از دو ماه از شروع به کار آن می‌گذرد، کمی نیاز به زمان وجود دارد.

تمایز رمزارز بیبی دوج کوین از دوج کوین 

اما از نظر فنی تفاوت‌های بسیار زیادی بین آن‌ها وجود دارد و اگر اسیر جو رسانه‌ای نشویم و صرفا دیدگاه فنی به آن‌ها داشته باشیم، رابطه چندانی بین این دو ارز پیدا نمی‌شود.

یکی از مشکلات مهم که برای دوج کوین تورم بسیار زیاد آن است. تلاش شده است تا با استفاده از تعریف یک سیستم هوشمند در معاملات بیبی دوج کوین، مشکل تورمی بودن به طور قابل ملاحظه‌ای کنترل شود. به این ترتیب در مسیر متعادل‌تری به حرکت خود ادامه خواهد داد.

شبکه بیبی دوج کوین به گونه‌ای تعریف شده است که کاربران از هر معامله‌ای که در بستر شبکه انجام می‌شود، کارمزدی در حدود ۵ درصد دریافت می‌کنند. این ویژگی در خصوص دوج کوین وجود ندارد. همچنین سرعت معاملات رمزارز بیبی دوج کوین (Baby Doge Coin) بسیار بیشتر از دوج کوین است به گونه ای که در حال حاضر هر بلاک این رمزارز در حدود ۵ ثانیه تشکیل می‌شود. این عدد برای دوج کوین در حدود ۶۰ ثانیه است. شاید مجموعه این برتری‌ها برای بیبی دوج کوین باعث شود که در آینده  نسبت به دوج کوین جایگاه بهتری در بازار برای خود دست و پا کند.

همه فعالان بازار رمزارزها در جریان حمایت‌های بی‌دریغ ایلان ماسک از دوج کوین هستند. این حمایت‌ها تا جایی پیش رفته است که به ایلان ماسک لقب پدر دوج کوین نیز داده‌اند. آنچه از ظاهر امر بر می‌آید، ماسک قصد دارد مهر پدری خود را بر سر دوج کوین پسر نیز بکشد و مانور رسانه‌ای بزرگی روی آن انجام دهد. تنها چند روز پس از عرضه بیبی دوج کوین به بازار در ۹ ژوئن ۲۰۲۱، ایلان ماسک در توییتی به صورت مستقیم از این ارز دیجیتال نام برد.

کسانی که در چند سال اخیر جریانات بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کرده‌اند، به خوبی از توانایی ایلان ماسک برای جریان‌سازی در بازار اطلاع دارند. لطف ایلان ماسک تا بدین حا شامل حال بیبی دوج کوین نیز شده است و به نظر می‌رسد حداقل در آینده نزدیک این اتفاقات ادامه داشته باشد. بی‌شک بخش قابل توجهی از رشد قیمت سرسام‌آور این ارز دیجیتال در همین مدت زمان کوتاه، به دلیل حمایت‌های رسانه‌ای ماسک است.

 تاریخچه قیمت رمزارز بیبی دوج کوین

در مقایسه با چند ماه قبل خودش نیز روند نزولی در خصوص جایگاه در بازار پشت سر گذاشته است. شاید با توجه به عمر کوتاه این ارز دیجیتال صحبت کردن درباره تاریخچه قیمت بیبی دوج کوین کمی زود به نظر برسد. اما مروری بر قیمت بیبی دوج کوین در همین مدت زمان کم نیز نشان‌دهنده مسیر حرکت این رمزارز در کوتاه مدت است.

در زمان عرضه قیمت این ارز دیجیتال حدود ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۲۱ دلار بود. از همان روز به این طرف یک مسیر رو به رشد نسبتا پرشتاب را در پیش گرفت. خیلی از طرفداران ارز بی بی دوج معتقد هستند که قیمت baby doge در سال جاری میلادی یک جامپ طوفانی را در پی خواهد داشت. باید منتظر ماند و دید که آیا این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

baby dogcoinسرمایه‌گذاری روی ارز بیبی دوج کوین 

واقعیت این است که تمام ایرادات بنیادینی که به دوج کوین وارد بود،به بیبی دوج کوین نیز وارد است. بنابراین لازم است که کمی با احتیاط نسبت به خرید و سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال حرف زد.

نمی‌توان تحلیل دقیقی از آینده ارز دیجیتال بی بی دوج ارائه داد. اما واقعیت این است که سرمایه‌گذاری برای طولانی‌مدت روی ارز دیجیتالی که از نظر بنیادی مشکلات اساسی متوجه آن است، کار چندان درستی شایدنباشد. اگر قصد خرید این رمزارز را دارید به این نکات توجه کنید:

  • تنها بخش محدودی از سرمایه را برای خرید آن در نظر بگیرید.
  • به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت نباشید و با تعیین هدف‌های قیمتی محدود نسبت به خرید و فروش این ارز دیجیتال اقدام کنید.
  • با توجه به مزایای بیبی دوج کوین در مقایسه با دوج کوین، امکان کسب سود از طریق معاملاتی که در شبکه صورت می‌گیرد نیز فراهم است.

خریدوفروش بیبی دوج کوین در صرافی‌ها 

به دلیل اینکه این ارز تازه وارد بازار شده است صرافی‌های زیادی از آن پشتیبانی نمی‌کنند. در حال حاضر پنکیک سواپ به عنوان یک پلتفرم صرافی غیرمتمرکز است که از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های دیفای در اکوسیستم بایننس شناخته می‌شود که امکان خرید و فروش این رمزارز را مهیا کرده‌ است. سایت‌های ایرانی نظیر کیف پول من نیز در حال حاضر امکان خرید بیبی دوج کوین و نگهداری آن را فراهم کرده‌اند.

علت رشد قیمت ارز دیجیتال بیبی کوین 

به دلیل جامعه طرفداری قوی و حمایت‌های رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی شاهد رشد قیمت آن بوده‌ایم. در واقع بیش از آنکه دلیل منطقی برای رشد آن وجود داشته باشد، دلایل احساسی مطرح است.

کیف پول دیجیتال مناسب بیبی دوج کون 

تراست والت، ترزور و لجر به عنوان سه مورد از بهترین کیف پول‌های دیجیتال برای نگهداری بیبی دوج کوین به شمار می‌روند.

کارمزد خرید و فروش ارز baby doge 

برای هر تراکنشی که با ارز بی بی دوج کوین انجام می‌دهید باید ۱۰ درصد کارمزد پرداخت کنید. نیمی از کارمزد بین کسانی که بی بی دوج را نگهداری می‌کنند، توزیع می‌شود و ۵ درصد دیگر نیز برای اداره شبکه آن صرف می‌شود. هرچند این کارمزد نسبتا سنگین برای تشویق خریداران بیبی دوج به نگهداری آن مؤثر است، اما در زمان خرید آن حتما باید به این نکته مهم توجه داشته باشید.

سخن پایانی

آنچه در خصوص این ارز دیجیتال در حال حاضر مطرح می‌شود، در آینده دستخوش تغییر شود. اما به نظر نمی‌رسد که به جز آنچه در مقاله اشاره کردیم، تفاوت‌های عملیاتی جدی بین بیبی دوج کوین و دوج کوین در آینده مشاهده شود. مقداری از این ارز دیجیتال را می‌توانید خریداری کرد به شرطی که یک تریدر ریسک پذیر هستید. اما به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری بلند مدت روی آن شاید چندان توجیه نداشته باشد. سعی کنید با کسب سودهای کوچک در معاملات این گونه رمزارزها شرکت کنید تا اسیر جریانات ناگهانی منفی که ممکن است پیرامون آن‌ها شکل بگیرد،‌ نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *