صرافی

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (PancakeSwap)

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (PancakeSwap) یک پلتفرم مبادله غیر متمرکز برای مبادله توکن‌های BEP-20 در بلاکچین اسمارت چین بایننس (Binance Smart Chain یا BSC) است. صرافی غیر متمرکز پنکیک سواپ از مدل بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند که در آن کاربران از طریق استخرهای نقدینگی ترید می‌کنند. این استخرها با دارایی کاربران پر می‌شوند. کاربران در ازای واریز توکن‌های BEP-20 خود به استخر نقدینگی، توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP یا FLIP) دریافت می‌کنند. کاربران در شبکه پنکیک سواپ می‌توانند از این توکن‌ها برای پرداخت بخشی از هزینه‌های معاملاتی استفاده کنند.

صرافی پنکک سواپ چیستتاریخچه پنکیک سواپ

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۰ راه اندازی شده است و در این مدت کوتاه کاربران بسیاری را به خود جذب کرده‌است. پنکیک سواپ شباهت بسیاری به صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ دارد با این تفاوت که یونی سواپ بر بستر شبکه اتریوم قرار دارد و پنکیک سواپ بر روی بستر بایننس اسمارت چین قرار دارد.

 خرید و فروش در صرافی پنکیک سواپ

ابتدا باید یک کیف پول متامسک یا کیف پول تراست را باید از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید. توجه داشته خود صرافی پنکیک سواپ قابل دانلود نیست و به عنوان یک DAPP از داخل کیف پول در دسترس است.

برای نصب کیف پول متامسک به صورت افزونه می‌توانید آموزش این کیف پول را مشاهده نمایید. کیف پول متامسک یک کیف پول اتریومی است درحالیکه برای کار با صرافی پنکیک سواپ نیاز به یک کیف پول بر روی بستر بایننس اسمارت چین دارید. برای اضافه کردن شبکه بایننس، روی Custom RPC کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی گزینه Customm RPC در صفحه جدید اطلاعات زیر را وارد کنید:

Network Name: Smart Chain
New RPC URL: https://bsc-dataseed.binance.org
ChainID: ۵۶
Currency Symbol: BNB
Block Explorer URL: https://bscscan.com

اکنون کیف پول شما به صرافی پنکیک سواپ متصل است. برای خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال در این صرافی ابتدا در قسمت From باید ارزی که میخواهید تبدیل یا Swap کنید را انتخاب کنید. دقت کنید که پروتکل شما حتما باید بر روی Bep20 باشد تا به شما نشان داده شود. در قسمت To هم ارزی که می‌خواهید دریافت کنید را باید انتخاب کنید.

در قسمت Liquidity می‌توانید به استخر نقدینگی اضافه کرده و پاداش بگیرید. همچنین می‌توانید بین شبکه‌های مختل جابه‌جا شوید. برای مثال می‌توانید با وارد شدن به بخش Bridge، تتر خود را که روی شبکه ترون قرار دارد، به اتریوم انتقال دهید، که البته همه تراکنشات شامل کارمزد می‌شوند.

برای مشخص کردن قیمت نوسانات خرید خود به قسمت Slippage tolerance مراجعه کنید. یعنی سفارش شما تا چه‌مقدار نوسان قیمتی انجام شود. فرض کنید می‌خواهید یک رمز ارز ارزان قیمتی را که تازه وارد بازار شده، خریداری کنید. قاعدتاً نمی‌توانید نوسان را روی ۱ درصد تنظیم کنید؛ چراکه قیمت آن ارز به سرعت تغییر می‌کند. وارد کردن عددی تا ۵ درصد در این قسمت معقول است.

استیک یا سپرده گذاری ارزهای دیجیتال در پنکیک سواپ

سپرده گذاری یا همان استیک ارزهای دیجیتال یکی از بهترین روش های کسب سود و هولد کردن می‌باشد. می‌توانید با استفاده از گزینه Farms در صرافی پنکیک سواپ ارزهای خود را استیک گذاری کنید.

در قسمت APR میزان سود سالانه هر جفت ارز نمایش داده شده است. مطلبی که شاید خیلی از افراد از آن آگاه نیستند، این است که در سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال سرمایه شما برای مدت زمان مشخصی قفل شده و نمی‌توانید آن را بفروشید یا انتقال دهید.

معرفی بخش Syrup Pools

توکن بومی صرافی پنکیک سواپ، توکن کیک نام دارد، میتوانید با استیک توکن کیک از سود قابل توجه آن بهره مند شوید و در تنظیمات این قسمت میتوانید سود دریافتی خود را تنظیم نمایید که براساس چه ارزی میخواهید دریافت کنید.

صرافی پنکک سواپ چیست؟

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap)

پنکیک سواپ (PancakeSwap) یک پلتفرم مبادله غیر متمرکز در بلاکچین اسمارت چین بایننس (Binance Smart Chain) است. دقیقاً مانند پروتکل معروف Uniswap DeFi AMM که روی اتریوم اجرا می‌شود، پنکیک سواپ کاربران را قادر می‌سازد تا با بهره برداری از منابع نقدینگی تولید شده توسط کاربران، بین ارزهای دیجیتال مبادله کنند. پنکیک سواپ انبوهی از فرصت‌های خرید را برای تأمین کنندگان نقدینگی ارائه می‌دهد. با این حال، برخلاف یونی سواپ، پنکیک سواپ به کسانی که توکن اصلی BEP-20 را با نام CAKE خریداری می‌کنند، پاداش می‌دهد.

 توکن کیک (CAKE)

 

توکن اختصاصی پلتفرم پنکیک سواپ، توکن کیک (CAKE) است. برای کسب سود و دریافت توکن کیک (CAKE) می‌توانید از روش‌هایی همچون تأمین نقدینگی یا استیک توکن استفاده کرد. همچنین به عنوان پاداش به تأمین‌کنندگان نقدینگی در این پلتفرم، توکن‌های فلیپ تعلق می‌گیرد.

معاملات سریع با استفاده از پنکیک سواپ

چون پنکیک سواپ در بلاکچین اسمارت چین بایننس ساخته شده است، پس استفاده از پنکیک سواپ ارزان تر و سریعتر از یونی سواپ و سوشی سواپ است. بلاکچین با توان عملیاتی بالا که توسط بایننس ساخته شده تا بتواند با اتریوم رقابت کند. به همین دلیل پنکیک سواپ یکی از برترین رقبای اتریوم است.  برای کیف پول‌های کوچکتر که بودجه نامحدود ندارند، تجارت در پنکیک سواپ بطور غیر قابل انکاری بهتر است.

آیا پنکیک سواپ از یونی سواپ بهتر است؟

پنکیک سواپ از یونی سواپ بهتر نیست اما نقدینگی زیادی در پنکیک سواپ وجود دارد که آن را به یک تبادل غیرمتمرکز بی‌نقص تبدیل می‌کند. استفاده از پنکیک سواپ بسیار سریعتر و ارزانتر از یونی سواپ است و دارای نقدینگی مشابهی است. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر می‌خواهید توکن‌های ERC20 را معامله کنید، باید از پل بایننس که به اتریوم وارد و خارج می‌شود استفاده کنید، که بسته به مقدار کارمزد، برای عده‌ای گران است. استفاده از پنکیک سواپ بهترین تجربه برای کسانی که قبلاً دارای توکن BEP20 بوده و مشتاق ادامه فعالیت‌های خود در بایننس اسمارت چین BSC هستند، می‌باشد.

از آنجایی که پنکیک سواپ در بلاکچین اسمارت چین بایننس است و BSC کاملاً غیرمتمرکز نیست، نمی‌توان به طور قطعی آن را یک مبادله غیرمتمرکز واقعی بنامیم. عدم تمرکز کامل به هر حال مزایای خود را دارد.

 کیف پول‌های توکن کیک (CAKE)

برای کار با صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ لازم است کیف پول خود را به این صرافی متصل کنید. کیف پولهای زیر برای اینکار مناسب هستند.

  • کیف پول تراست والت
  • کیف پول متامسک

قیمت توکن کیک

پنکیک سواپ در زنجیره خود ۱۶۴,۳۹۶,۷۷۱ توکن دارد، حجم بازار این ارز دیجیتال ۶.۱ میلیارد دلار است و در رتبه ۲۹ ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

نحوه خرید توکن کیک

برای خرید توکن کیک می‌توانید از لیست صرافی های معتبر زیر اقدام کنید:

سخن پایانی

صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ نامی آشنا برای کاربران شبکه هوشمند بایننس است. این صرافی موفق شده  با جلب اعتماد کاربران، بدل به برترین دکس این شبکه شود. کارمزد اندک در کنار تنوع توکن‌ها، طرح‌های کسب درآمد پرسود و دیگر امکانات این پلتفرم، باعث شده تا کاربران آن را انتخاب کنند.

 

1 نظر در “صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ

  1. ehsan گفت:

    یونی سواپ چه تفاوتی با سوشی سواپ دارد؟ اگه کسی میدونه راهنماییم کنه. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایدبار