معرفی رمز ارز

توکن (Dogelon mars (Elon

تیم ارز دیجیتال دوج الون (Dogelon) این رمزارز را به عنوان یک ارز جهانی برای همه مردم در هر کجای جهان می‌دانند. آنها می‌گویند این رمزارز یک میم کوین مانند دوج کوین یا شیبا نیست. این ارز دیجیتال یک پروژه واقعی است که به طور مداوم در حال پیشرفت است. این تیم بیان کرده‌اند اگر از طریق توکن ما از کسی کلاهبرداری شده است، ما آن را جبران می‌کنیم و این اولین قدم است تا اعتبار خود را ثابت کنیم.

البته برخلاف ادعای تیم Dogelon Mars بسیاری این ارز دیجیتال را جزو دسته میم کوین‌‌ها می‌دانند و می‌گویند این ارز دیجیتال هیچ مشکل و چالشی را در دنیای واقعی حل نمی‌کند.

ارز دیجیتال (Dogelon Mars) چیست؟

در صفحه اصلی ارز دیجیتال دوج الون آمده است:

شهروندان عزیز کره زمین، همان‌طور که می‌دانید، من زندگی خودم را وقف کرده‌ام تا انسان چند سیاره‌ای شود. این هدف را در چهار جنبه پیش برده‌ام: پرواز بین سیاره‌ای، تغییر شکل سیاره، ارسال مهاجران و ایجاد ارز بین سیاره‌ای. من خوشحالم که اعلام می‌کنم که امروزه افراد پیشگام ما در مأموریت خود به مریخ می‌روند و اولین ارز بین سیاره‌ای را دوج الون (Dogelon) می‌نامیم.

از نظر فنی، ارز دیجیتال دوج الون یک فورک از دوج کوین است. من این ارز دیجیتال را به نام پایتخت مریخ نامگذاری کرده‌ام و تلفظ آن به صورت Dog-a-lon است، نه Doge Elon؛ زیرا این تلفظ مغرورانه و متکبرانه است. من امروز و با امید به ورود اولین شهرک‌نشینان به مریخ، این ارز را راه‌اندازی کرده‌ام، برای اینکه مردم را در این سفر با خود همراه کنم. افراد بسیاری امیدوارند که روزی بتوانند سفری به ماه داشته باشند.  جامعه دوج الون متعهد می‌شود که به مرور زمان توکن ایجاد کند و به افراد علاقه‌مند به این حوزه بدهد و پس از مدتی، آنها می‌توانند در پروازهای منظم ما به مریخ همراهمان باشند.

توکن دوج الون

توکن ارز دیجیتال دوج الون مارس ELON نام دارد. این توکن روی شبکه اصلی اتریوم قرار دارد

تعداد کل توکن‌‌های این ارز دیجیتال ۱۰۰۰ ترلیارد توکن ELON است. ۵۰ درصد از کل این مقدار را برای ویتالیک بوترین (خالق ارز دیجیتال اتریوم) فرستادند و ۵۰ درصد بقیه توکن‌‌ها روی یونی سواپ قرار گرفت.

آن ۵۰٪ توکن‌هایی که برای ویتالیک فرستاده شده بود، به عنوان نمادی برای صلح سوزانده شد. ویتالیک بوترین این کار را برای شیبا و دوج کوین نیز انجام داد تا از همان ابتدا توزیع این توکن‌‌ها متوازن باشد و با ذات بلاکچین که ایجاد عدم تمرکز است منطبق گردد.

قیمت 

این ارز دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ با نام توکن ELON قرار دارد. این ارز دیجیتال در ماه آپریل ۲۰۲۱ وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. ارزش کل بازار (Market Cap) این رمزارز تقریباً ۸۲ میلیون دلار است و جزو رمزارزهای با حجم بازار کم به حساب می‌آید. سایت کوین مارکت کپ این رمزارز را جزو دسته ارزهای میم (Meme coin)‌‌ به حساب می‌آورد. اما سازندگان این ارز و ایلان ماسک می‌گویند که این ارز دیجیتال یک پروژه جدی با اهداف مهم است.

dogelon

نحوه خرید  این ارز

این ارز هنوز در صرافی‌‌های بزرگ لیست نشده است و آن را می‌توانید از صرافی یونی سواپ خریداری کنید.

صرافی یونی سواپ محلی برای خرید و فروش رمزارز‌‌هایی است که مارکت کپ پایینی دارند.

  1. ابتدا شما باید در یک صرافی بزرگ مثل بایننس ارزهای معروفی مثل بیت کوین، اتریوم یا BNB را خریداری کنید.
  2. سپس به کیف پولی که به صرافی یونی سواپ متصل شود نیاز دارید؛ مثل کیف پول متامسک.
  3. از طریق کیف پول متامسک خود به صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ متصل شوید.
  4. حالا می‌توانید دوج الون یا توکن ELON را خریداری کنید.

سخن پایانی

این ارز یکی از جدیدترین‌های بازار ارزهای دیجیتال است. بسیاری این رمزارز را یک میم کوین می‌دانند که هدف خاصی را دنبال نمی‌کند. اما ایلان ماسک این ارز را به عنوان یک ارز بین سیاره‌ای معرفی کرده است که در مریخ از آن استفاده خواهد شد. هر چند این صحبت‌‌ها بسیار دور از دنیای واقعیت کنونی است. اما همیشه اتفاقات مهم علمی ‌و پیشرفت‌‌ها از آرزو و تخیل شروع شده است. اگر شما به ریسک و هیجان علاقه دارید، می‌توانید مقدار کمی از پول خود را _که در صورت از دست رفتن کل پول، برای شما مشکلی ایجاد نمی‌شود و ناراحت نمی‌شوید_ روی این گونه از ارزهای دیجیتال مانند Dogelon Mars سرمایه‌گذاری کنید. اما همیشه به این نکته توجه داشته باشید که این یک سرمایه‌گذاری پرریسک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *