معرفی رمز ارز

رمز ارز شیبا اینو چیست؟

رمز ارز شیبا اینو یکی از ارزهای دیجیتالی است که اخیرا اسم آن خیلی زیاد سر زبان‌ها افتاده است.نام اصلی آن از نژاد یک سگ ژاپنی گرفته شده است که همین سگ نماد دوج کوین هم هست. در نتیجه رشدهای زیاد دوج کوین، توکن‌های زیادی هم در پی آن به وجود آمدند که ارز شیبا یکی از این توکن‌ها بود. شیبا اینو توانسته است در چند ماه گذشته رشد بسیار بالایی داشته باشد و در میان ارزهای برتر قرار گیرد.

در این مقاله اطلاعاتی درباره اینکه ارز شیبا چیست و از کجا آمده است به طور کامل بررسی می‌کنیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو توکنی است که در نتیجه رشد زیاد دوج کوین ایجاد شده است. شیبا و دوج‌کوین همان‌طور که می‌دانید ارزش چندانی ندارند و فقط برای شوخی ایجادشده‌اند بنابراین بسیاری از فعالان بازار آنها را شت کوین نام می‌برند. ابتدا از دوج‌کوین به عنوان شوخی رونمایی شد که بعد از آن با عنوان میم کوین هم شناخته شد. در ادامه روند،این میم کوین‌های شیبا اینو ایجاد شد.
شیبا اینو بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند و دارای بلاکچین نیست. نکته قابل تامل در مورد این ارز دیجیتال، این است که شما می‌توانید به صورت نامحدود میلیاردها یا تریلیاردها شیبا خریداری کنید و برخلاف سایر ارزها مشکلی برای این کار وجود ندارد.

مبادلات این رمز ارز بر روی پلتفرم غیر متمرکز ShibaSwap انجام می‌شود. قرار است در آینده دو توکن دیگر با نام‌های لیش و بون بر بستر همین پلتفرم راه اندازی گردد.

شیبا محبوبیت بیشتر خود را مدیون کاربران چینی می‌داند. صرافی Houbi چین، بزرگترین مرکز معامله برای این ارز است؛ چرا که در همان اوایل عرضه این توکن کاربران چینی حاضر در این صرافی علاقه زیادی به آن نشان دادند و باعث شدند تا قیمت آن با رشد چشمگیری همراه باشد و بتواند به مرکز توجهات تبدیل گردد.

تفاوت بین توکن و کوین

کوین‌ها دارای یک بلاک‌چین اختصاصی هستند مانند دوج‌کوین و اتریوم. اما توکن‌ها برخلاف کوین‌ها بر بلاکچین‌هایی وجود  دارند سوار می‌شوند مانند بلاک‌چین اتریوم. با افزایش ارزش توکن‌ها کارمزد شبکه اتریوم نیز افزایش می یابد.

تفاوت کوین و توکن

دلیل نامیدن ارز دیجیتال شیبا اینو به شت‌کوین

شت کوین به رمز ارزهایی اطلاق می‌شود که نمی‌توان برای آنها آینده خوبی متصور شد و این انتظار می‌رود که پس از مدتی  ارزش آنها کاهش یابد و منجر به نابودی آنها گردد. بیشتر نقدهایی که به این ارز وارد است این است که وایت پیپر آن به طور مشخص گفته نشده هدف از به وجود آمدن ارز شیبا اینو چیست. بنابراین بسیاری از فعالان بازار اعتقاد دارند که سرمایه‌گذاری در این  رمز ارز ممکن است کاری خطرناک  و ریسک پذیر باشد. با این حال نمی‌توان با قاطعیت بیان کرد که این رمزارز یک نوع شت کوین است و  آینده مشخصی ندارد. چرا با توجه به رشدهای اخیری که داشته و محبوبیتی که کسب کرده است، ممکن است رویه خود را تغییر دهد و با یک هدف مشخصی به کار خود ادامه دهد.

علاوه بر این به دلیل نداشتن وایت‌پیپر مشخص و  نامعلوم بودن نام سازنده آن، کارشناسان بازار معتقدند که این رمز ارز بیشتر به سمت شت کوین‌ها میل خواهد کرد. نداشتن بلاک چین اختصاصی حساسیت نسبت به این رمز ارز را بیشتر کرده است. هر چند عوامل دیگری همچون نداشتن سقف عرضه باعث شده است تا این احتمال برود که با عرضه بیش از اندازه این توکن آینده‌ای نامعلوم داشته باشد. دلیل این که رمز ارز شیبا اینو هیچ‌گونه مشکلی را حل نمی‌کند و  هیچ‌گونه فناوری جدیدی ندارد، به این  نام نامیده شده است.

همین می‌تواند باعث گمانه زنی‌هایی در مورد بی‌ارزش بودن این ارز شود،  به گونه‌ای که برخی‌ها معتقدند محبوبیت این ارز تنها به خاطر رشد قیمتی دوج کوین می‌باشد و با سوار شدن بر موج دوج کوین توانسته است قیمت خود را افزایش دهد. بیشتر شت کوین‌هایی که تا به حال به وجود آمده‌اند، همگی در یک بازه زمانی مشخص با رشدهایی عجیب؛ یک مسیر صعودی را طی کرده‌اند و پس از آن با کاهش قیمت شدیدی همراه بودند. چنین عواملی باعث شده است تا دیدگاه‌ها نسبت به ارز دیجیتال شیبا اینو متفاوت باشد.

روند تغییرات ارز شیبا

یکی از بزرگترین اتفاقاتی که برای این رمزارز افتاده، این بود که ویتالیک بوترین خالق ارز دیجیتال اتریوم در رمز ارز شیبا اینو سرمایه گذاری کرد، و باعث جلب نظر افراد بیشتری به سمت آن شد. در نتیجه این موضوع و بالا رفتن محبوبیت آن، شیبا توانست در ماه می ۲۰۲۱ یک سقف قیمتی جدیدی برای خود ثبت کند و به رشد بالایی برسد.
در حال حاضر و با توجه به تمامی این تحیل‎‌ها ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu) توانسته در میان تمامی ارزهای دیجیتال هفدهمین رمز ارز معتبر این لیست باشد و از ارزهای دیجیتال بسیاری پیشی بگیرد. درست است که هیچ‌گونه پایه بنیادی برای شیبا وجود ندارد اما قاتل دوج کوین تا به اینجا توانسته ماموریت خود را به خوبی انجام دهد و به رتبه بالایی برسد.

 شیبا اینو و ایلان ماسک

ایلا‌ن ماسک خود را خود را پدر دوج کوین نامیده است. همچین شخصی که بنیانگذار و مدیرعامل شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا است، قدرت بالایی در بار روانی بازار می‌تواند داشته باشد که حمایت آن از هر ارز دیجیتالی می‌تواند بر رودند قیمتی ‌آن تاثیزگذار باشد. ایلام ماسک بارها از ارز دیجیتال دوج کوین حمایت کرده‌است اما تاکنون حمایتی از شیبا نداشته است.

آیا شیبا اینو قاتل دوج‌کوین خواهد بود؟

هیچ غیر ممکنی وجود ندارد. اما این توکن قطعاً آینده سختی دارد، چون بدون هیچ‌گونه حمایت خاصی با دوج کوین رقابت می‌کند که کار سخت و دشواری است. اما همان‌گونه که در وب‌سایت شیبا اینو به این موضوع اشاره شده است، آنها خود را قاتل دوج‌کوین می‌نامند و معتقدند که از لحاظ سرعت رشد از دوج کوین سبقت گرفته‌اند و قیمت مناسبی هم دارد.

دوج کوین و شیبا اینو

ارز شیبا در کدام صرافی ایرانی است؟

این ارز را در حال حاضر سه صرافی بیت ۲۴، نوبیتکس و اوکی اکسچنچ امکان خرید و فروش ارز شیبا را به وجود آورده‌اند. خرید ارز شیبا از نوبیتکس بسیار راحت است که توصیه می‌کنیم در صورت تمایل تجربه کنید

با تمامی شبهاتی که پیرامون این ارز وجود داشت، بسیاری از صرافی‌های معتبر مانند بایننس، از اضافه کردن آن به لیست معاملاتی خودداری کردند. اما نتوانستند جلوی محبوبیت آن را بگیرند. با توجه به این محبوبیت، بسیاری از صرافی‌های بزرگ از جمله بایننس تصمیم گرفتند که این ارز دیجیتال را به لیست معاملاتی خود اضافه کنند و علاقه کاربران نسبت به این ارز را به خوبی درک کردند.

آینده ارز دیجیتال شیبا اینو

از بین کسانی که شیبا را تحلیل و بررسی می‌کنند، عده‌ای معتقدند که روند رو به رشد آن فعلاً ادامه دارد و ممکن است در کوتاه مدت متوقف نشود. آنها بر عقیده‌اند که با توجه به استقبالی که مردم به سمت این رمزارز دارند می‌توان انتظار داشت که در کوتاه‌ مدت روندی نزولی را در پیش گیرد. حتی برخی معتقدند که روند رو به رشد می‌تواند تا سال ۲۰۲۸ هم ادامه پیدا کند. آن ها دلیل چنین صحبتی را با استفاده از علم تکنیکال ثابت کرده‌اند.

اما در مقابل کارشناسان دیگری هم هستند که معتقدند این ارز دیجیتال نمی‌تواند در طولانی مدت پاسخی برای نیاز کاربران باشد. آنها به روند کنونی آن دقت نمی‌کنند و بر نبودن نشانه‌های مثبت در تحلیل بنیادی این ارز اصرار دارند. به گفته این افراد امواج روانی و ذهنی که در حال حاضر پیرامون رمز ارز شیبا اینو وجود دارد، روزی فروکش خواهد کرد و به این روند مثبت ادامه نخواهد داد و تنها ارزهایی می‌توانند ماندگاری بالایی در بازار داشته باشند که از لحاظ بنیادی قوی و قابل قبول باشند.

سرمایه‌گذاری کردن در ارز شیبا اینو

نمی‌توان به صورت قطعی ارزی را معرفی کرد. اما برای اینکه بتوانید ارزهای با پتانسیل بالایی را انتخاب کنید نیاز است بدانید که سرمایه‌گذاری کردن روی شت کوین یا میم کوین‌ها ریسک بسیار بالایی برای شما خواهد داشت. بسیاری این ارز را شت کوین می‌نامند و بر این باورند که ارزش چندانی ندارد. پس همان گونه که قیمت آن با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است ممکن است با همین سرعت هم سقوط کند و سرمایه افراد را از بین ببرد. پس بهتر است با احتیاط کامل در هر کدام از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد.

عاقلانه‌ترین کار این است که با دیدی کوتاه مدت این کار را انجام دهید و فعلا به صورت بلندمدت این ارز را در کیف پول خود نگهداری نکنید. چرا که فعلا آینده تقریبا مبهمی برای آن وجود دارد و بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند کوتاه مدت به آن فکر کنید.

لیست بهترین کیف پول‌های شیبا اینو

یکی از تصلی‌ترین دلایلی که افراد را به خرید ارز دیجیتال شیبا ترغیب می‌کند، قیمت پایین آن و نیز وجود صرافی ShibaSwap‌ می باشد. صرافی شیبا امکانات بسیاری مانند کیف پول شیبا را در اختیار کاربران خود قرار داده است. بهره‌گیری از این امکانات، باعث شده  است تا معامله‌گران شیبا نسبت به ارزهای دیگر تمایل بیشتری به آن داشته باشند.

کیف پول شیبا محیطی امن و مطمئن بهرای نگهداری از کوین‌هاست. با بهره‌گیری از این کیف پول می‌توان، ارزهای دیجیتال گوناگونی را دریافت کرد و یا آنها را ذخیره و ارسال نمود. کیف پول مناسب این ارز باید دارای امنیت، کاربری راحت، دسترسی آسان و پشتیبانی باشد.

بهترین کیف پول‌های شیبا اینو

در کل کیف پول‌های رمز ارزها به دو گروه ولت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تقسیم‌بندی می‌شوند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری، سسیتم‌های آفلاینی هستند که به‌صورت فیزیکی بوده و نبازی به اتصال به اینترنت ندارند. این کیف‌ها برای نگهداری دراز ‌مدت رمز ارزها کاملاً مناسب هستند.

کیف پول‌های نرم افزاری، شامل برنامه‌های تلفن همراه، دسکتاپ و یا افزونه‌های مرورگر و برنامه‌های تحت وب هستند. خصوصیت مهم این نوع از کیف‌ها، کاربری آسان و اتصال به اینترنت می‌باشد.

از بهترین کیف پول‌های  ارز دیجیتال شیبا اینو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیف پول سخت‌افزاری لجر Ledger
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor
 • کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت Trust Wallet
 • کیف پول نرم‌افزاری کوین بیس Coinbase Wallet

 

بهترین استراتژی برای معامله کردن ارز شیبا

لازم است بدانید که با توجه به شرایط خودتان تمام معاملاتی که انجام می‌دهید را شخصی سازی کنید و تصمیم‌گیری برای خرید و فروش کردن هر ارز دیجیتالی تنها به عهده خودتان باشد. اما با توجه به تمامی نکاتی که در این مقاله گفته شد توصیه ما این است که با دید بلند مدت به این ارز نگاه نکنید و به صورت کوتاه مدت معاملات خود را انجام دهید.

 

جمع بندی

در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که  رمز ارز شیبا اینو چیست و همه چیز در مورد ارز شیبا اینو را گفتیم. اما شما نیاز است بدانید ابهامات زیادی در مورد این ارز وجود دارد که توسعه دهندگان آن هنوز تصمیمی برای برطرف کردن آن نگرفته اند و منتشر نکردن وایت پیپر آن، باعث شده تا بسیاری را به این فکر بیندازد که شیبا یک شت کوین است. درکل به این مسئله توجه داشته باشید که نوسانات قیمتی شدید یک اصل پذیرفته شده در بازار ارزهای دیجیتال هستند.  پس همواره سعی کنید روندها و اخبار مربوط به این بازار را به خوبی بررسی کنید و از ابزارهای تحلیلی و مشاوران ارزهای دیجیتال کمک بگیرید.

 

دیدگاهی در مورد “رمز ارز شیبا اینو چیست؟

 1. behnam saeedi گفت:

  ممنون از شما و سایت خوب ارز دیجیتال از مقاله کامل و جامع شما

 2. سلیمانی گفت:

  سلام بنظرتون الان وقت خرید ارز شیبا هست یا صبر کنیم بعدا خرید بزنیم؟ ممنون به خاطر وقتی هم که میزارید.

 3. امیری گفت:

  ارز دیجیتال شیبا اینو یکی از آینده دار ترین ارزهای دیجیتال هست، حتما حتما در سبد خریدتون داشته باشید،، موفق باشید

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   با سلام لطفا بقیه را تشویق به خرید یا سیگنال نکنید

 4. HOSEIN گفت:

  شیبا کی دوباره روندش صعودی میشه؟

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز حتما تحلیل های مارو در پیج ببینید

 5. قربانی گفت:

  سلام آیا کراکن قصد دارد شیبا را لیست کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *