معرفی رمز ارز

ارز استلار

                                              

 استلار و رمزارز لومنز XLM

شبکه استلار دیتابیسی برپایه بلاک چین می‌‎باشد که منتقل کردن سرمایه‌های مختلف و پرداخت آنها را انجام می‌دهد. XLM صاحب نداره و همه چیز مال مردم هست نرم‌افزار آن روی شبکه‌ی باز و غیرمتمرکز می‌باشد. روزانه میلیون‌ها تراکنش را پردازش می‌کنه stellar برای هم‌زمان‌سازی شبکه مثل بیت کوین و اتریوم برپایه بلاک چین می‌باشد.

رمزارز استلار امکانه ساخت و ارسال و ترید شکل دیجیتال سرمایه‌ها مثل پول یا چیزای دیگه را فراهم میکند. stellar به شکلیه که همه سیستم‌های مالی جهان بتوانند روی یک شبکه واحد با همدیگه کار کنند.

استلار چیست؟

استلار چیست؟

 این شبکه قالبی برای اتصال بانک‌ها و سیستم‌های پرداخت و افراده که هدفش انتقال سریع و امن و حدودا بدون پول است. stellar شباهت بسیاری با ریپل داره و پایه گذار اون و ریپل که جد مک‌کالب هست در اوایل ریپل و استلار از قوانین مساوی استفاده کردند ولی استلار با انجام انشعاب در ۲۰۱۴ باعث به وجود اومدن قوانین اجماع SCP شد ریپل متن باز نیست stellar متن باز است.

این دو ارز مشتری‌‍‌های جدا دارند رپیل با مؤسسه‌های مالی و بانک‌های معروف کار می‌کند و علم انتقال فرامرزی خودش  را تقویت می‌کند. ارز stellar روی بازارهای رو به توسعه کار میکند این شبکه کاربردهای زیادی داره که حواله پول و توزیع وام بانکی به کسانی شامل میشن که به این خدمات دسترسی ندارند.

هدف استلار

جد مک‌کالب میخواددر تبدیل پول فیات به ارز دیجیتال اجرت‌ها رو حذف کند. این ارز از گوگل و BlackRockT و Fastforward  کمک‌هایی گرفت و بودجه اولیه‌اش رو از استارتاپ Stripe بدست آورد. در ۲۰۱۸  استلار قراردادی با TransferTo واسه پرداخت‌های فرامرزی تو بیشتر از هفتاد کشور جهان امضا کرد.

در ۲۰۱۳ جد مک‌کالب بخاطر اختلافاتی که در ریپل داشت این شرکت را ترک کرد و پیش وکیلی به اسم جویس کیم  stellar رو به وجود اورد. مک‌کالب راجب ارز stellar می‌گه طراحی اولیه اجازه می‌ده پول‌های فیات و بقیه اشکال سرمایه های با ارزش رو به‌ مقابل سرمایه های ارزدیجیتال تو این شبکه تو اختیار داشته باشید

ویژگی های استلار

ویژگی‌های استلار 

۱ سرعت:  به طور متوسط بین سه تا پنج ثانیه انتقال پول در این روش طول میکشه سریع‌تر از روش‌های معمول هست مخصوصا زمانی که پرداختی فرامرزی باشد.

۲ قیمت: اجرت انتقال لومنز خیلی کمه 

۳ سهولت در تبادل ارزد: یافتن جفت ارز سریع به صورت مستقیم

۴ سهولت در استفاده:  اتصال اینترنت و نرم‌افزاری مثل ولت لومنز 

۵ غیرمتمرکز: هیچ مقامی نقل‌و‌انتقال لومنز را کنترل نمی‌کنه یوزرها تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و سابقه هر تراکنش در بلاک چین ذخیره می‌‌شه و در دسترس همگانی قرار می‌گیرد.

 نحوه کار استلار

نحوه کار استلار

توکن لومنز XLM چییست

این ارز با اسم لومنز Lumens معامله میشود یا همان کوین بومی اون هست و نمادش XLM است. معمولا لومنز رو stellar میگن همونطور که XRP را ریپل و میگن. 

Anchors تو شبکه استلار 

XLM انکرز Anchors یا نقاط اتصال نهادهایی هستن که واریزی‌ها رو نگه‌ میدارن و برحسب نیاز اعتبار صادر می‌کنند

امنیت  استلار

همانند هر قالب بلاک چین دیگه تراکنش‌ها به دفترکلی -لجر- عمومی و توزیع‌شده افضوده میشه stellar از الگوریتم اجتماعی برمبنای توافق فدراتیو بیزانس FBA درست شده پروتکل اجماع SCP گفته میشه

تراکنش‌های چندارزی تو STELLAR

از قابلیت مهم این ارز تراکنش‌های چندارزی هست مثلا کمی یورو دارین و می‌خواید اون رو در قالب دلار  انتقال بدید.

صرافی غیرمتمرکز ارزهای خارجی یکی از قابلیتهای مخصوص در استلار هست تبدیل ارز در استلار می‌توانه ازطریق یکی از راه‌های نام برده شده بشه:

  • صرافی مستقیم
  • صرافی غیرمستقیم
  • زنجیره تبادل: وقتی هیچ‌کدوم از حالت‌های قبل نشد شبکه وارد زنجیره‌ای از تبادل‌ها می‌شه مثلا دلار و یورو بعد یورو و بیت کوین بعد بیت کوین و XLM و اخرش XLM و یورو.

کیف پول استلار

  • ولت سخت‌افزاری : «لجر» و «تروز» 
  • ولت‌های نرم افزاری :  Keybase – Solar Wallet – Lobstr  گواردا – اتومیک.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *