معرفی رمز ارز

رمز ارز پولکادات چیست؟!

رمزارز پولکادات چیست؟

رمز ارز پولکادات چیست؟!

 ارز پولکادات زیر ساخت چند زنجیره‌ای داره و می‌خواد بالاترین شبکه همتا به همتا را واسه بلاکچین ایجاد کنه. ارز پولکادات Polkadot بلاک‌چین نسل جدید و آینده هست که بلاک‌چین‌های زیادی را به یک شبکه مشخص وصل میکنه این شبکه انتقال داده بین بلاکچین‌های مختلف و پشتیبانی از چند زنجیره به دست یدونه شبکه را ممکن کرده هدفش از بین بردن مشکل ارتباط ضعیف بین بلاکچین‌های خصوصی و عمومیه. به پولکادات به عنوان ساده سازی کننده نسل بعدی Web۳ می‌گویند که محدودیت اینترنت رو می‌شکند وآن را در اختیار یوزر قرار می‌دهد. این قوانین برای حفاظت ارتباطات انتقال ارز و امنیت مشترک بلاک‌چین‌ها کار می‌کند. هدف آن اتصال زنجیره‌های عمومی و خصوصی اوراکل‌ها برنامه‌های غیرمتمرکز و دادن خدمات برای کا پیش همدیگه است.

پایه گذار و مدیرعامل پولکادات

گاوین وود Gavin wood مدیر ارز پولکادات هست. در سال  ۲۰۱۴ با بنیاد Web۳ شبکه پولکادات Polkadot را درست کردند.

ساختار ارز پولکادات

ساختار پولکادات

بعضی رمزارزها برای حل بعضی از مشکل‌های جهان واقعی از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند. ولی خود پولکادات برای حل مسائل و مشکلات خود Blockchain ساخته شده. بر پایه سایت رسمی این ارز پولکادات یک تکنولوژی چند زنجیره‌ای و شبکه‌ای هست یعنی پولکادات یک بلاک چینه که بلاک چین‌های متنوع را به همدیگه متصل می‌کنه این برنامه برای از بین بردن بعضی از مشکلات ساخته شده که باعث به کم شدن استفاده شبکه‌های بلاک چینی برای کاربرد در جهان واقعی شده‌ دو مورد از این مشکلات ۱ . مقیاس پذیری Scalability   و  انزوا Isolation می‌باشد.

نقش ارز دیجیتال DOT

سه هدف اصلی این ارز 

۱- حاکمیت: هولدرها رمزارز دات بر این قوانین کاملا کنترل خواهد داشت امتیاز هایی که معمولاً به ماینرها داده می‌شه مثل تعیین کردن ساختار کارمزد- تغییرات پروتکل – اضافه‌سازی یا حذف پاراچین تو این قوانین به به اونایی که ارز دات دارن می‌دهند با اینکه این امتیازا به شکل رسمی به سرمایه داران داده نمیشه اما چون ارز هارا هولد می‌کنند در روند تصمیم‌گیری شرکت می‌کنند.

۲- عملیات: اونایی که دارای  ارز دات می‌باشند. مکانیسم اجماع شبکه Polkadot را ساده سازی می‌کنند هولدرای رمز ارز DOT برای ناتوان سازی حمله‌های احتمالی باید برای حفظ یکپارچگی و اجماع مشارکت فعال داشته باشند.

۳- پرداخت: شبکه به اونایی که ارز دات دارند و کسایی که در شبکه فعالیت زیادی بکنن جایزه هایی در قالب رمز ارز DOT میدهد بعلاوه برای افزودن پاراچین‌های جدید لازمه که ارز دات  انضمام شود.

کل ارز های تعریف شده پولکادات اندازه ۱۰ میلیون رمز ارز DOT بود که از این اندازه ۵ میلیون واحد تو مدت ارائه اولیه پولکادات در اکتبر  ۲۰۱۷ -مهر ۱۳۹۶ به فروش گذاشته شد ۲ میلیون رمز ارز دات دیگه برای شراکت‌های احتمالی قبل از راه‌اندازی شبکه در نظر گرفته شده بود و ۳ میلیون باقی مانده برای سازمان Web۳ کنار گذاشته شده بود.

هدف پولکادات

هدف ارز پولکادات مقیاس پذیری و شاردینگ در بلاکچین خودش هست. این ارز می‌تواند با سرعت بالا انتقال بده. به عنوان پل رابط بین بلاکچین شبکه‌های دیگه شناخته می‌شود. این ارز مقیاس‌پذیری را با نشر تراکنش‌ها در چند زنجیره هم راستا فراهم میکنه با این امکان در عرض چند دقیقه یه بلاکچین سفارشی درست کرد این ارز بدون هارد فورک می‌تونه بروزرسانی بشه و باگ هاشو از بین ببرد.

 در این شبکه همه زنجیره‌ها می‌تونن شکل معناداری با یکدیگه ارتباط برقرار کنند و امنیت خوبی را به وجود بیارند. این شبکه یک سیستم مدیریتی داره که صدای همه یوزر ها در آن شنیده میشه اررز DOT نیروی تحریک این شبکه هست به قصد مدیریت- استیکینگ و به وجود اوردن پیوند استفاده می‌شود.

مزایای پولکادات برای کاربران

سرمایه گذاران می‌تواننددر مدت طولانی با استفاده از سهام گذاری در ارزها هم از ویژگی مهم بهره ببرند. تعداد DOTهای در گردش هر ساله ۱۰درصد افزایش پیدا میکنه. در این مسیر سهم lion از DOT جدید به افراد دارای سهام می‌رسه. در این شبکه  افراد دارای نفع می‌تونن کارهای مختلفی انجام دهند و هم معرفی کننده و اعتبارسنج باشند قبل از اینکه استاکرها بتوانند هر کدوم از این کار هارو بکنن باید اندازه معینی از DOT را تا حداقل ۲۸ روز در قرارداد هوشمند قفل کنند.

همه اعتبارسنج‌ها در مورد درستی این بلوک‌ها رأی می‌دهند تا شبکه امن باشه که برای اونها درصد بیشتری از جایزه سهام را بگیرند معرفی کننده‌ها فقط حق دارند رای بدهند و تایید کنند اعتبار سنج‌های جدید چه کسانی باشند عوضش معرفی کننده‌ها درصد کمی از پاداش استاکینگ را صدور می‌کند همکاران وضعیت یک پاراچین را به اعتبار سنج‌ها می‌رسانند و ماهیگیران اعتبار سنج‌ها را پیدا می‌کنند خطا رو گزارش می‌دهند.

کیف پول های ارز پولکادات

کیف پول پلک والت Polkawallet – کیف پول Parity Signer – کیف پول متوال Mathwall – کیف پول لونی Lunie – کیف پول ترست ولت Trust

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *