سرمایه داران بزرگ

شرکت سرمایه‌گذاری a16z

شرکت سرمایه‌گذاری a16z یکی از شرکت های فعال در زمینه سرمایه گذاری در بازار رمزارزها می باشد که طبق شعارشون با احترام به کارآفرین و فرآیند ساخت شرکت کارآفرین تعریف می شود. ما می دانیم که بودن در جایگاه بنیانگذار چگونه است. این شرکت توسط شرکای عمومی رهبری می‌شود، که بسیاری از آنها بنیانگذاران/اپراتورها، مدیران عامل یا مدیران ارشد فناوری شرکت‌های موفق فناوری هستند و دارای تخصص حوزه‌ای از زیست‌شناسی تا رمزنگاری، سیستم‌های توزیع‌شده، امنیت، بازارها و خدمات مالی هستند.

a16zچیست؟Andreessen Horowitz (معروف به “a16z”) در سال ۲۰۰۹ توسط مارک اندرسن و بن هوروویتز تأسیس شد، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در سیلیکون ولی، کالیفرنیا است که از کارآفرینان جسور که از طریق فناوری آینده را می سازند، حمایت می کند.

هدف ما ایجاد ارتباط بین کارآفرینان، سرمایه گذاران، مدیران اجرایی، مهندسان، دانشگاهیان، کارشناسان صنعت و سایرین در اکوسیستم فناوری است. ما شبکه ای از کارشناسان شامل استعدادهای فنی و اجرایی ایجاد کرده ایم. منابع برتر رسانه و بازاریابی؛ شرکت های Fortune 500/Global 2000; و همچنین سایر تصمیم گیرندگان فناوری، تأثیرگذاران، و رهبران نظرات کلیدی. a16z از این شبکه به عنوان بخشی از تعهد ما برای کمک به شرکت‌های پرتفولیوی خود برای رشد کسب‌وکار خود استفاده می‌کند، بنابراین تیم‌های عملیاتی ما دسترسی به تخصص و بینش در سراسر طیف ساختمان شرکت را در اختیار کارآفرینان قرار می‌‌دهد.

رمزارز a16z به عنوان یک صندوق سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ساختار یافته است ، به این معنی که ما یک پایه سرمایه متعهد داریم و انتظار داریم که سرمایه‌گذاری‌ها را برای بیش از ۱۰ سال نگه داریم. ما دارای بودجه “همه آب و هوا” هستیم. ما بدون توجه به شرایط بازار به طور مداوم در طول زمان سرمایه گذاری می کنید.

تاسیس و مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری a16z

تاسیس و مشارکتبین سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰، مارک اندرسن و بن هوروویتز به طور فعال در شرکت‌های فناوری سرمایه‌گذاری کردند . آنها به طور جداگانه و با هم، ۴ میلیون دلار در ۴۵ استارت آپ از جمله توییتر سرمایه گذاری کردند . در این مدت، این دو به عنوان سرمایه گذاران ” فرشته فوق العاده ” شناخته شدند.

در ۶ جولای ۲۰۰۹، اندرسن و هوروویتز صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر خود را با سرمایه اولیه ۳۰۰ میلیون دلار راه اندازی کردند. در نوامبر ۲۰۱۰، در زمانی که حوزه سرمایه‌داری خطرپذیر در حال انقباض بود، شرکت ۶۵۰ میلیون دلار دیگر برای صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر دوم جمع‌آوری کرد. در کمتر از دو سال، شرکت در مجموع ۱.۲ میلیارد دلار تحت این دو صندوق مدیریت کرد.

در می ۲۰۱۱، آندریسن در فهرست سرمایه گذاران برتر فناوری فوربس میداس در سال ۲۰۱۱ رتبه ۱۰ را کسب کرد در حالی که او و هوروویتز رتبه ۶ را در فهرست استقرار جدید Vanity Fair در سال ۲۰۱۱  و رتبه ۱ را در CNET در سال ۲۰۱۱ رتبه بندی کردند. لیست سرمایه گذاران

از ۲۷ مارس ۲۰۱۴، این شرکت پس از بسته شدن صندوق چهارم خود با ۱.۵ میلیارد دلار دارایی ۴ میلیارد دلاری را مدیریت کرد.

علاوه بر آندرسن و هوروویتز، شرکای عمومی شرکت عبارتند از اطلس بنجلون جان اوفارل ، اسکات وایس ، جف جردن ، پیتر لوین ، کریس دیکسون ، ویجی پانده ، کیتی هاون، الکس رامپل، مارتین کاسادو ، کانی چان، اندرو. چن، و سریرام کریشنان .  در مارس ۲۰۱۹، گزارش شد که Andreessen Horowitz در حال افتتاح دفتری در سانفرانسیسکو است.

از آگوست ۲۰۲۱، این شرکت ۱۸.۸ میلیارد دلار دارایی می‌باشد.

این مطالب برگرفته از سایت‌های خارجی می‌باشد. همچنین برای اطلاع سایر مطالب دیگر به لینک سایت آکادمی مالی مسعود مراجعه کنید.

1 نظر در “شرکت سرمایه‌گذاری a16z

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *