صرافی

صرافی غیرمتمرکز Inch 1

صرافی غیر متمرکز وان اینچ ۱Inch که هزینه تراکنش ها در آن بسیار پایین تر از یونی سواپ است و بر بستر اتریوم قرار دارد و توانست طی زمان خیلی کمی از لحاظ حجم معاملات خود را به ده صرافی غیر متمرکز در جهان برساند. توکن اختصاصی آن یعنی وان اینچ ۱INCH در صرافی های متعددی لیست شد و رکورد های قیمتی خوبی را به ثبت رساند.

1inch

صرافی وان اینچ

صرافی وان اینچ خود را “اجماع صرافی های غیرمتمرکز” می نامد و در واقع سعی کرده است دارای ویژگی های صرافی های غیر متمرکز باشد. همچنین دارای استخرهای نقدینگی است و کاربران می توانند توکن اختصاصی ۱INCH را در این پلتفرم فارم کنند .توکن وان اینچ به عنوان یک توکن حاکمیت فوری نیز جالب است.

تاریخچه صرافی وان اینچ ۱Inch

وان اینچ مانند بسیاری دیگر از پروژه های بر بستر اتریوم ، از یک کنفرانس توسعه اتریوم ظهور کرد. این بار در سال ۲۰۱۵ در هکاتون ETHGlobal بود. توسط سرژ کنز(Sergej Kunz) که هنوز هم مدیر عامل شرکت ۱inch است ، و آنتون بوکوف(Anton Bukov) مدیر ارشد فناوری آن تاسیس شده است.

در آگوست سال ۲۰۲۰ آنها حدود ۲.۸ میلیون دلار در بایننس سرمایه گزاری اولیه کردند. سپس ، در اوایل دسامبر سال ۲۰۲۰ ، آنها ۱۲ میلیون دلار که توسط شرکت پنترا کپیتال هدایت می شد،را سرمایه گزاری کردند.

در ابتدا بنیانگذاران یک درگاه جداگانه برای فارمینگ ایجاد کردند که مونی سواپ Mooniswap نامیده می‌شد. در اصل یک کلون یونی سواپ بود. از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، با راه اندازی پروتکل نقدینگی ۱ اینچ ، این پورتال منسوخ شد. اکنون ۱inch با ترکیبی از استخرهای مبادله ای و نقدینگی بیشتر شبیه یونی سواپ عمل می کند. با این حال این پلتفرم احتمالاً نرخ های بهتری را ارائه می دهد زیرا نقدینگی را از تعدادی دیگر از مراکز غیرمتمرکز خارج می کند.

درباره صرافی وان اینچ ۱inch

صرافی وان اینچ یک صرافی غیرمتمرکز یا همان DEX است. این صزافی  سفارشات را بین بسیاری دیگر از DEX ها و ارائه دهندگان نقدینگی خصوصی تقسیم می کند تا بهترین نرخ ارز ممکن را پیدا کند. و اما اکنون ، ۱ اینچ بیش از ۲۰ منبع نقدینگی را پشتیبانی می کند.

در صرافی وان اینچ برای اتصال کیف پول web3 و شروع به تبادل توکن های ERC-20 با بهترین نرخ ممکن یک فرآیند ساده است. در این صرافی سفارشات را بین چندین صرافی در صورت به دست آوردن بهترین نرخ برای هر سفارش تقسیم می کند. همچنین امکان ایجاد سفارشات محدود یا لیمیت در ۱ اینچ ، کسب درآمد با استیک کردن توکن های وان اینچ و از طریق تامین نقدینگی استخرهای نقدینگی ۱ اینچ وجود دارد.

مزایا و معایب وان اینچ

مزایا:

 1. عدم هیچگونه نقض امنیتی یا حادثه هکری
 2. رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند باشد.
 3. عدم سپرده گذاری یا برداشت هیچ کارمزدی برای معاملات
 4. تضمین نقدینگی بالا و نرخ‌های عالی با تجمیع دفترهای سفارش DEX، در حالی که کارمزد معاملات را نیز محدود می‌کند.
 5. توکن های CHI می توانند هزینه معاملات را حتی بیشتر کاهش دهند.
 6.  فراهم کردن امکان ییلد فارمینگ با افزودن پروتکل نقدینگی ۱ اینچی

معایب:

 1. عدم پشتیبانی از ارزهای فیات
 2. حتی اگر این پلتفرم کاملاً کاربرپسند است، مبتدیان برای درک چگونگی استفاده از ۱inch باید تلاش کنند.
 3. ویژگی Infinity Unlock در آینده می تواند به طور بالقوه نقطه قوت باشد. اگرچه در کارمزد و زمان معامله صرفه جویی می‌شود، باز کردن قفل هر معامله به طور جداگانه ایمن تر است.

مسیریابی سفارش در ۱ اینچ

این صرافی از یک API اختصاصی که Pathfinder نامگذاری کرده اند استفاده می‌کند که شامل الگوریتم کشف و مسیریابی است. پسفایندر بهترین مسیرهای ممکن را برای هر تبادل توکن پیشنهادی پیدا می‌کند، در صورت لزوم مبادله را در چندین صرافی و حتی در عمق مختلف بازار همان صرافی تقسیم می کند. در نتیجه ، نرخ ارز و یا کارمزدی که کاربر دریافت می کند بهتر از آن است که در هر صرافی واحد دریافت می کند.

افزودن Pathfinder قسمت عمده ای از ارتقا به نسخه ۲ اینچ بود. پسفایندر به عنوان پل ارتباطی بین توکن های مبدا و مقصد از عمق بازار مختلف استفاده می کند. بدین ترتیب، آلگوریتم از رویکرد پیچیده تری نسبت به تقسیم مبادله در پروتکل های مختلف استفاده می‌کند. علاوه بر این، می تواند بخشی از مبادله را برای یک پروتکل خاص بین عمق بازار مختلف در همان پروتکل تقسیم کند ، همچنین با در نظر گرفتن کارمزد ، بهترین نرخ را به کاربر برساند.

کارمزدها در این صرافی

یکی از نکات مثبت استفاده ازاین صرافی کارمزد صفر آن است. هیچ کارمزد مبادله ای، سپرده گذاری و برداشت وجود ندارد. تنها هزینه های کاربران فقط به مبادلات غیرمتمرکز مورد استفاده برای تأمین نقدینگی برای معاملات بستگی دارد و حتی ۱inch تمام تلاش خود را می کند تا حد ممکن از طریق استفاده از قفل نامحدود و CHI Tokens محدود کند.

بر فرض مثال صرافی یونی سواپ برای سفارشات خود کارمزد ثابت ۰.۳٪ دارد و Balancer بسته به اینکه در کدام استخر وارد می شوید، هزینه متغیری دریافت می‌کند. به طور کلی تقریباً هیچ DEX وجود ندارد که معاملات بدون هزینه انجام دهد.

توکن اختصاصی ۱INCH فقط یک توکن ابزار نیست، بلکه در پلتفرم نیز حکمرانی می‌کند و هزینه ها و جوایز ۱inch اکنون کاملاً به پیشنهادات DAO و رای گیری متکی است. اگر به زبانه “DAO” وب سایت ۱inch و سپس پیوند “Governance” به سمت چپ نگاه کنید ، می توانید کارمزد مبادله فعلی، پاداش های حاکمیتی و سایر پارامترها و همچنین شرکت در حاکمیت را با رأی دادن به پیشنهادها مشاهده کنید.

برخلاف پروتکل های دیگر دارای DAO ، حداقل میزان توکن برای شرکت در رای گیری در ۱ اینچ وجود ندارد. کاربرانی که دارای توکن های ۱INCH هستند می توانند رأی دهند و در مورد تغییرات بالقوه پارامترهای پروتکل حرفی برای گفتن دارند.

توسط صرافی ها هزینه‌ای دریافت نمی شود، اما هنوز هم می تواند درآمدزایی کند. به عنوان مثال، بخشی از کارمزد مبادله را که به منابع نقدینگی با آن همکاری می‌شود ، دریافت می کند. همچنین می تواند از لغزش مثبت سفارشات، درآمد کسب کند. این درآمد برای پرداخت مرجع و پرداخت پاداش های حکمرانی به استخر می رود.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ۱ اینچ راهی است که می تواند کارمزد های پرداخت شده برای معاملات را کاهش دهد. با افزایش هزینه های معاملات فعلی به بالای ۲۰ دلار ، به حداقل رساندن کارمزدها در هر زمان ممکن بسیار مهم است. ۱inch این کار را  از طریق Uninite Unlock و توکن های CHI Gas انجام می‌دهد.

توکن وان اینچ

توکن ۱INCH بسیار بیشتر از یک توکن سودمند ERC-20 برای صرافی ۱inch است. این یک توکن برای ارائه حاکمیت به پروتکل نقدینگی و اجماع DEX استفاده می شود.

دارندگان توکن وان اینچ، می‌توانند از قدرت رای گیری خود صرف نظر از مقدار آن برای تصمیم‌گیری در مورد پارامترهای مختلف این پروتکل استفاده کنند. این پارامترها شامل پاداش حاکمیت، کارمزد تبادل برای پروتکل نقدینگی، کارمزد تأثیر قیمت و زمان فروپاشی برای صرافی است. همه این پارامترها در قسمت DAO وب سایت ۱inch Exchange یافت می شوند. کاربران همچنین می توانند برای رأی دادن به پیشنهادهای فعلی به آنجا بروند.

میزان کل توکن های وان اینچ ۱.۵ میلیارد تعیین شده است که ۳۰٪ از آن به جامعه ۱inch اختصاص یافته است. تیم ۱inch روش توزیع این توکن های جامعه را از طریق ایردراپ انتخاب کرده است و برنامه ریزی شده است که کل عرضه در طی ۴ سال توزیع شود.

خرید توکن وان اینچ

این توکن در بسیاری از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز از جمله بایننس و خود صرافی وان اینچ لیست شده است.

ایردراپ‌ها

ایردراپ‌ها به عنوان بخشی از راه اندازی توکن یکی از مواردی  است که باعث ایجاد هیجان و هیاهوی اولیه در ۱inch شد.

به عنوان بخشی از آن ایردراپ، کلیه کیف پول هایی که تا ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ در نیمه شب (UTC) با اینچ در ارتباط بودند، تا زمانی توکن‌های ۱INCH را دریافت می کنند که دارای شرایط زیر باشند.

 1. حداقل یک معامله قبل از ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰
 2. حداقل ۴ معامله در کل
 3. حداقل ۲۰ دلار معامله

در نتیجه ۹۰ میلیون توکن در روز کریسمس ۲۰۲۰ فروخته شد. اندکی بعد در ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ ، یک ایردراپ دیگر برای کاربران یونی سواپ با ۶ میلیون توکن راه اندازی شد. بدین صورت که به کاربران یونی سواپ که دارای معیارهای زیر هستند ، توکن هایی را تحویل می دهد:

 1. حداقل ۲۰ روز در یونی سواپ معامله شود.
 2. در سال ۲۰۲۱ حداقل ۳ معامله انجام داده شود.
 3. ربات ها ممنوع هستند.

همچنین برای اعضای جامعه ۱ اینچی که در طول اولین ایردراپ مورد غفلت قرار گرفتند، یک ایردراپ دیگر با ۹ میلیون توکن ۱INCH وجود داشت. طرح توزیع اعمال شده برای مونی سواپ (که اکنون منسوخ شده است) ، برخی کیف پول ها با رله های معاملاتی و کاربران سفارش محدود، و همچنین برخی از ارائه دهندگان نقدینگی به استخرهای وان اینچ که توزیع اولیه کریسمس در ایدراپ توکنی دریافت نکرده اند.

وان اینچ در بایننس اسمارت چاین

در تاریخ ۲۵ فوریه سال ۲۰۲۱ وان اینچ توکن ۱INCH را در بستر بایننس ایمارت چاین مستقر کرد و پروتکل تجمع ۱ اینچ و پروتکل نقدینگی ۱ اینچ را در دسترس کاربران BSC قرار داد.

توکن ۱INCH بر بستر بایننس اسمارت چاین برای ارتباط بین شبکه های بایننس و اتریوم استفاده خواهد شد. هنگامی که یک کاربر توکن های ۱INCH را به BSC می فرستد ، در Binance Bridge قفل می شود و در نتیجه مقدار مربوط به توکن های وان اینچ در بایننس قفل می شود. بنابراین کاربران ۱inch به پنکیک سواپ و سایر صرافی های غیرمتمرکز و پروتکل های وام بر بستر BSC دسترسی پیدا می کنند.

در ابتدا ۱۰ میلیون توکن ۱INCH در BSC عرضه شده است و از آنها به عنوان نقدینگی در Binance Bridge برای معاملات بین اتریوم و بایننس اسمارت چاین استفاده خواهد شد.

استیکینگ

در حالی که مهمترین عملکرد توکن ۱INCH ویژگی حاکمیت آن است، اما همچنین دارای ویژگی استیکینگ است که به هر دارنده ۱INCH اجازه می دهد توکن ها را استیک کند و توکن های ۱INCH بیشتری را به دست بیاورد. می‌توان توکن ها را با رفتن به برگه DAO در وب سایت صرافی و سپس رفتن به بخش Governance، استیک کرد.

کسانی  از کارمزد مبادله و کارمزد تاثیرگذاری قیمت، پاداش دریافت می‌کنند که توکن های ۱INCH خود را استیک می‌کنند. بعلاوه ، کسانی که توکن ۱INCH را در اختیار دارند، حق رأی دادن به هر دو این پارامترها را دارند همچنین دارندگان رأی، پاداش حکمرانی نیز دریافت می‌کنند.

برای استیک کردن توکن های وان اینچ ابتدا باید آنهارا خرید کرد سپس با مراجعه به صرافی وان اینچ روی برگه DAO کلیک کنید. پس از ورود به صفحه DAO، سپس به برگه Governance بروید. گزینه Token staking را در سمت راست بالای صفحه پیدا کنید و روی دکمه اتصال کیف پول(Connect Wallet) کلیک کنید.

سپس مقدار توکن‌های ۱INCH را که می خواهید استیک کنید وارد کیف پول کرده سپس آنلاک کنید. می توانید از Unlock معمولی استفاده کنید یا می توانید از ویژگی Infinity Unlock استفاده کنید. Infinity Unlock شما را از پرداخت مجدد کارمزد برای این معامله نجات می دهد ، اما می تواند یک خطر امنیتی باشد. همچنین می توانید روی آیکون settings در گوشه بالا سمت راست صفحه staking کلیک کنید تا کارمزد بین Standard ، Fast و Instant تغییر کند.

توکن چی chi

توکن چی یک توکن ERC-20 است که برای پرداخت کارمزد های معاملات در صرافی وان اینچ استفاده می‌شود. معاملات در این صرافی به دلیل توکن CHI تا ۴۲٪ ارزان تر است. توکن چی(chi) به عنوان روشی برای صرفه جویی در کارمزدهای اتریوم برای کاربران صرافی وان اینچ معرفی شد که می تواند کارمزد بسیار زیاد اتریوم را کاهش دهد. این کارمزد را مانند کارمزد دریافتی توسط بانک ها در نقل و انتقالات در نظر بگیرید، اما با وجود این کارمزدها، هرچه میزان مراجعه به شبکه بیشتر باشد کارمزد ها نیز بالاتر می رود. شبکه اتریوم به دلیل محبوبیت برنامه های DeFi، کاملاً شلوغ شده است و از فوریه ۲۰۲۱ کارمزد ها بیش از ۲۰ دلار برای هر معامله است.

قیمت توکن چی به قیمت کارمزد اتریوم وابسته است، پس زمانی قیمت CHI زیاد خواهد شد که قیمت کارمزد زیاد است و بالعکس. توکن چی در واقع کاملاً شبیه به گاستوکن اتریوم (GST2) است، اما با برخی پیشرفت ها خرید Chi در مقایسه با استفاده از گاستوکن اتریوم ۱٪ در مصرف شما صرفه جویی می‌کند. در حالی که فروش (سوزاندن) Chi در مقایسه با گاستوکن اتریوم ۱۰٪ صرفه جویی می کند.

کیف پول‌ ۱inch

 

در این صرافی نیازی به ایجاد حساب کاربری برای انجام معامله از طریق آن نیست چون ۱inch یک تجمع صرافی های غیرمتمرکز و تأمین کننده نقدینگی است. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که کیف پول پشتیبانی شده را به صرافی متصل کرده و با توکن های پشتیبانی شده ERC-20 آن را تأمین مالی کنید. هیچ وقت هیچ شخص ثالثی بین کیف پول و صرافی شما وجود ندارد.

این صرافی از تعدادی کیف پول برای تبادل توکن ها پشتیبانی می‌کند. کیف پول های پشتیبانی شده شامل متاماسک ، تراست ولت ، MEW ، WalletConnect و کیف پول سخت افزاری Ledger هستند.

 انجام معامله در این صرافی وان اینچ

گام اول:  اتصال کیف پول اتریوم 

این گزینه را خواهید داشت که کیف پول خود را از صفحه اصلی وصل کنید. “Connect Wallet” در گوشه سمت راست بالای وب سایت پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. شما باید شرایط و ضوابط را بپذیرید، از بین شبکه های اتریوم یا بایننس اسمارت چاین یکی را انتخاب کنید و سپس کیف پول موردنظر را برای اتصال انتخاب کنید.

گام ۲: انتخاب توکن های مورد نظر 

می توانید انتخاب کنید که کدام توکن ها را برای تبادل می‌خواهید. نه تنها امکان دیدن نرخ های فردی وجود دارد، بلکه شما می توانید آن را با بهترین نرخ در دسترس مقایسه کنید.

در برخی موارد ممکن است توکنی می‌خواهید تبادل کنید نتوانید پیدا کنید. اگر توکن هنوز توسط ۱ اینچ در لیست سفید قرار نگرفته باشد، این اتفاق می افتد. در این حالت می توانید درخواست کنید که این توکن در لیست سفید قرار گیرد یا می توانید آن را به سادگی با کلیک روی آیکون به علاوه دایره کشیده شده در تصویر زیر در گوشه سمت راست بالای کادر ورود سفارش، به عنوان توکن سفارشی اضافه کنید.

مرحله ۳: تبادل توکن ها 

تبادل توکن‌ها این امکان را فراهم می‌کند که یک سفارش معمولی یا یک سفارش لیمیت داشته باشید، و شما می‌توانید سفارش را برای حداکثر بازده یا کمترین قیمت کارمزد اجرا کنید. در هر صورت نرخ ارز، ارزش دلاری و کارمزد های پیش بینی شده برای ارز را به شما نشان می دهد.

در مرحله بعدی  آنلاک کردن توکن‌ها می‌باشد. و یا می توانید گزینه Infinity Unlock را انتخاب کنید و برای همیشه توکن ها را آنلاک کنید. مورد اول در طولانی مدت گران تر است، اما به طور بالقوه از امنیت بالاتری نیز برخوردار است.

پس از آنلاک شدن توکن‌ها، می‌توانید تبادل توکن‌ها را با کلیک روی دکمه “Swap Now” تأیید کنید. تمام جزئیات مبادله به شما ارائه می شود و از شما خواسته می‌شود که یکبار دیگر آن را تأیید کنید. و سپس سرانجام باید معامله در کیف پول خود را تأیید کنید و به بلاکچین ارسال می شود.

قابلیت اینفینیتی آنلاک(infinity unlock)

این قابلیت اساساً به پلتفرم اجازه می دهد برای همیشه یک توکن مشخص را مصرف کند، به این معنی که در آینده مجبور نیستید هزینه‌ای برای  آنلاک کردن توکن، پرداخت. اگرچه این صرفه جویی در هزینه های معامله است، اما اگر یک هکر راهی برای بهره برداری از آن در آینده پیدا کن ، می تواند خطرناک باشد. اگرچه Unlock معمولی در طولانی مدت بسیار گران تر است ، اما از ایمنی بالاتری نیز برخوردار است.

استخر نقدینگی وان اینچ

استخرهای نقدینگی اصلی برای ۱ اینچ در پورتال مونی سواپ بود که بر اساس مدل یونی سواپ ساخته شده بود. اخیراً پورتال مونی سواپ منسوخ شده است و پروتکل نقدینگی ۱ اینچ را به خود صرافی منتقل کرده است.

با رفتن به قسمت DAP در وب سایت صرافی، و سپس رفتن به برگه استخرها در نوار کناری سمت چپ، می توانید استخرهای پروتکل نقدینگی ۱ اینچ را پیدا کنید. کسانی که نقدینگی باقی مانده در مونی سواپ داشتند، توانستند این نقدینگی را حذف کرده و به پروتکل نقدینگی ۱ اینچ منتقل کنند.

در فارمینگ وان اینچ همه استخرها گنجانده نشده‌اند، بنابراین اگر شما علاقه مند به جمع آوری توکن های LP خود برای به دست آوردن توکن ۱INCH هستید، باید استخرهای نقدینگی مانند ۱INCH-ETH  ۱INCH-USDC و ۱INCH-DAI را انتخاب کنید.

افزودن نقدینگی به استخرها

اگر پیش از این با همه بازار ساز های خودکار(AMM) کار کرده اید، همه چیز راجع به افزودن نقدینگی را می دانید و استخر های ۱ اینچ تفاوتی با آن ها ندارند. ابتدا با اتصال کیف پول شروع کنید. پس از آن به بخش استخرهای پورتال که در قسمت DAO است بروید ،که میزان نقدینگی در آنها و APY هایی که در حال حاضر بازده دارندقابل مشاهده می‌باشد.

استخر مورد علاقه خود را برای تأمین نقدینگی پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس دکمه Provide Liquidity را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

هنگام تأمین نقدینگی، باید مقدار برابر هر یک از توکن ها را به استخر خود واریز کنید. ۱inch این کار را به اندازه کافی آسان می‌کند و شما می‌توانید به سادگی مقدار توکن LP را که می خواهید رد اضافه کنید و سپس آن را براساس مقدار توکنی که می خواهید به استخر اضافه کنید تنظیم کنید.

برای اینکه به پلتفرم اجازه دهید از توکن های شما استفاده کند، دوباره از Unlock یا Infinite Unlock استفاده خواهید کرد. پس از آنلاک کردن جفت ارز، می توانید با انجام معامله نهایی در آینده نقدینگی اضافه کنید.

استیکینگ توکن LP

توکن‌های LP پس از تأمین نقدینگی به یکی از جفت هایی که در پورتال تولید نقدینگی نیز گنجانده شده اند، می توانید استیک کنید و توکن های وان اینچ به دست آورید.

کار را با کلیک کردن روی پیوند Farming در نوار کناری سمت چپ صفحه DAO شروع کنید. اکنون تمام استخرهای فارمینگ ۱INCH موجود را مشاهده خواهید کرد و می توانید توکن های LP خود را استیک کنید.

با کلیک بر روی دکمه Deposit برای هر یک از استخرها، این فرم برای شما در نظر می گیرد که می خواهید در این استخر چه میزان سهام داشته باشید. با وارد کردن مبلغی، درآمد روزانه، ماهانه و سالانه ۱INCH شما برآورد می‌شود.

امنیت وان اینچ

روشی که ۱inchرا ایمن می‌کند سیستم تجمع DEX غیر حضوری است.یعنی که آنها هرگز توکن و یا رمز خصوصی شما را در اختیار ندارند. برخلاف صرافی های متمرکز که برای معامله نیاز به واریز رمزارزهای خود دارند ، در ۱ اینچ توکن های شما همیشه در کیف پول و در اختیار شماست.

پشتیبانی وان اینچ

اگرچه ممکن است که از صرافی غیرمتمرکز و بدون فرآیند ثبت نام و بدون هزینه برای تجارت انتظار پشتیبانی زیادی نداشته باشید، اما تیم ۱inch در واقع اطمینان حاصل کرده است که پشتیبانی مشتری از طریق چندین راه ارتباطی در دسترس است.

 1. پشتیبانی ایمیل – support@1inch.exchange
 2. ۱inch مرکز راهنمایی صرافی
 3. چت زنده
 4. گروه تلگرام
 5. علاوه بر این ، تیم ۱inch همچنین در کانال های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب فعال است.

نتیجه

در این مقاله سعی کردیم صرافی وان اینچ را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و نحوه کار با آن را به صورت مختصر و کاربردی توضیح دهیم. وان اینچ سعی دارد یکی از مشکلات صرافی‌های غیرمتمرکز یعنی مشکل نقدینگی را حل کند. اینکه تا چه میزان می‌تواند در اینکار موفق باشد از میزان حجم معاملات آن در آینده مشخص خواهد شد. شاید جدی‌ترین مشکلی که این پلتفرم دارد گزینه باز کردن توکن‌ها و هزینه‌ای است که هر بار بابت آن دریافت می‌کند البته که اینکار امنیت زیادی برای آن فراهم آورده است.

همچنین این پلتفرم برای مبتدیان در بازار رمزارزهای مناسب نیست، اما در عوض برای افرادی که در زمینه رمزارزها و پلتفرم‌های DeFi تجربه دارند، مناسب تر است. این تیم در تلاش است تا کارها را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهد، و اگر آنها بتوانند بستر مناسب برای تمام سطوح تجربه را ایجاد کنند، ممکن است به راحتی به یک رهبر در اکوسیستم DEX تبدیل شوند.

 

 

1 نظر در “صرافی غیرمتمرکز Inch 1

 1. میلانی گفت:

  استفاده از صرافی وان اینچ برای ایرانیان محدودیتی دارد یا خیر؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *