معرفی رمز ارز

اکسی اینفینیتی چیست؟  آشنایی با معروف‌ترین بازی کریپتویی برای کسب درآمد

اکسی اینفینیتی یکی از معروف‌ترین بازی‌های کریپتویی است که طرفداران بسیار زیادی را در حال حاضر به خود جذب کرده است. شما می‌توانید علاوه بر بازی و لذت بردن از آن، درآمد هم داشته باشید. اگر مایل هستید که با این بازی و ارز دیجیتال AXS بیشتر آشنا شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اکسی اینفینیتی چیست؟

بازی اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی یک بازی بر پایه بلاک چین اتریوم می‌باشد و در واقع ترکیبی از کریپتوکیتیز (CryptoKitties)  و پوکمن (Pokemon) است. در این بازی، بازیکنان شخصیت‌های رنگی‌ شبیه هیولا را می‌خرند و با آن‌ها در برابر یکدیگر می‌جنگند.

بازیکنان می‌توانند توکن‌های اس ال پی (SLP) به‌دست آورند و آن‌ها را با پول فیات یا ارز دیجیتال در صرافی‌ها مبادله کنند. هدف اصلی بازیکنان اکسی اینفینیتی کسب درآمد است و همین عامل باعث جذابیت و معروف شدن آن در بازار ان‌.اف‌.تی (NFT) شده است. به طوری که روزانه بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد. رمز ارز بومی اکسی اینفینیتی براساس استاندارد ERC20 است.

ان‌اف‌تی (NFT)، نوعی دارایی رمزنگاری‌شده غیرقابل انعطاف مانند آثار هنری و فیلم‌ها می‌باشد که در اوایل سال ۲۰۲۱ به محبوبیت بالایی رسید. هننگام رونمایی از توکن‌های ان‌اف‌تی، بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) از استودیو خصوصی اسکای ماویز (Sky Mavis) معرفی شد. با این حال پس از فروکش کردن هیاهوی ان.اف.تی‌‌ها، طرفداران و محبوبیت بازی اکسی اینفینیتی نه تنها کمتر نشد بلکه بیشتر هم شد.

توکن‌های بازی اکسی اینفینیتی

در این بازی دو توکن مختلف وجود دارد که هر کدام موارد استفاده متفاوتی دارند. اولین توکن، ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی است که در ادامه این مطلب در مورد‌ آن توضیح میدهیم.

توکن دوم این پروژه که محبوبیت بیشتری هم دارد و درآمد بازیکن‌ها به وسیله آن پرداخت می‌شود، اسمال لاو پوشن با نماد SLP است. قیمت SLP  کمتر از اکسی اینفینیتی است. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با آن مقاله رمزارز SLP چیست؟ را مطاله کنید.

با هر مبارزه و پیروزی که در بازی Axie Infinity بدست می‌آورید، مقداری ارز اسمال لاو پوشن به شما داده می‌شود. کاربرد اصلی این توکن‌ها برای تامین انرژی اکسی‌ها و بزرگ کردن آنهاست؛ اما اگر بازی شما خوب باشد می‌توانید بیشتر از تعداد نیاز هیولا بدست آورید و با فروش آنها درآمد کسب کنید.

توکن Axie Infinity چیست؟

توکن ای ایکس اس ( AXS)، در حقیقت توکن متعلق به پروژه اکسی اینفینیتی است.  این توکن یک توکن ERC-20 است که در نوامبر سال ۲۰۲۰ ساخته و عرضه شد. توکن‌های AXS  را می‌توانید با انجام بازی به‌دست آورید و با آن‌ها معامله کنید.

سایر توکن‌های مرتبط با بازی Axie Infinity ، دارایی‌های درون بازی در قالب توکن ERC-721  و ارز دیجیتال SLP هستند.

نحوه و میزان توزیع توکن‌های اکسی اینفینیتی

در کل قرار است ۲۷۰ میلیون واحد ارز اکسی اینفینیتی منتشر شود. تا کنون فقط ۲۳ درصد از کل این تعداد ارزعرضه شده است. طبق محاسبات انجام شده، عرضه کل واحدهای ارز دیجیتال  Axie Infinity، حدودا تا سال ۲۰۲۶ ادامه خواهد داشت. میزان توزیع توکن‌های Axie Infinity به شرح زیر است:

 • ۴ درصد برای عرضه در مرحله فروش اختصاصی
 • ۲۹ درصد پاداش استیکینگ
 • ۲۱ درصد برای تیم سازنده و توسعه دهنده‌های این بازی
 • ۲۰ درصد کسب درآمد بازیکنان
 • ۷ درصد برای تیم مشاوره‌ بازی
 • ۸ درصد برای تامین بودجه اکوسیستم این بازی
 • ۱۱ درصد برای IEO

بنیانگدارانAxie Infinity

 • ترونگ تهان نگوین: مدیرعامل
 • لکساندر لئونارد لارسن: مدیر ارشد اجرایی
 • تو دوان: مدیرهنری و طراح بازی
 • اندی هو: مدیر بخش فناوری
 • جفری زیرلین: مدیر بخش توسعه

راهنمای بازی اکسی اینفینیتی

 اکسی اینفینیتی چگونه کار می‌کند؟

همانگونه که ذکر شد، در پروژه اکسی اینفینیتی کاراکترها و یا شخصیت‌های بازی، اَکسی‌ها (Axies) نامیده می‌شوند. اکسی‌‌ها توکن‌های غیر قابل تعویض یا همان NFT هستند، که شما می‌توانید مالکیت آنها را به دست بیاورید و آنها را کنترل کنید. همچنین می‌توانید این توکن‌ها را درون کیف پول‌های شخصی خود ذخیره کنید و به سایر آدرس‌های اتریوم ارسال نمایید و از طریق بازی مبتنی بر بلاکچین، آنها را با سایر بازیکنان مبادله کنید. علاوه بر  این خود این بازی از ویژگی‌هایی مانند یک سرزمین و آیتم‌های مجازی برخوردار است که در حقیقت دارای همان ماهیت توکن‌های ERC721 هستند.

درون این بازی، بازیکنان می‌توانند با استفاده از تیم‌ها و ترکیب‌های مختلف در مُد ماجراجویی که حالت PvE (بازیکن در مقابله با محیط بازی) دارد، در امپراطوری  Lunacia، امپراطوری متعلق به اکسی اینفینیتی، به جنگیدن با هیولاها بپردازند.

همچنین بازیکنان می‌توانند از مُد آرِنا یا صحنه نبرد نیز استفاده کنند و با اشخاص حقیقی که در حال یادگیری محیط آکسی هستند مبارزه کنند. در صورت پیروزی، SLP  یا همان معجون کوچک عشق دریافت کنند که برای به دنیا آوردن و تولید اَکسی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. SLP  یک توکن ERC20 است و قابلیت معامله در صرافی‌هایی مثل بایننس را دارد.

اعضای اکسی‌ها

هر اکسی دارای شش عضو با قابلیت‌های متفاوت است که در جریان ترکیب دو اکسی مختلف، این اعضا ممکن است به فرزند آن‌ها برسد. چشم‌ها (Eyes)، گوش‌ها (Ears)، شاخ (Horn)، پشت (Back)، دم (Tail)  و دهان (Mouth) اعضای اکسی‌‌ها هستند.

ویژگی‌ اکسی‌ها

 • وضعیت سلامت (Health) : بیانگر تحمل ضربه هر اکسی است.
 • سرعت (Speed) : عامل تعیین‌کننده نوبت و ترتیب بازی اکسی‌هاست. هر اکسی که سرعت بیشتری داشته باشد، اولین حمله را خواهد کرد.
 • مهارت (Skill):بیانگر قدرت تخریبی هر ضربه‌ اکسی است.
 • قدرت حمله (Morale) : نشاندهنده قدرت تخریبی ضربه و حمله هر اکسی است.

نژاد اکسی‌ها‌

در دنیای اکسی اینفینیتی شش نژاد اصلی و سه نژاد هیبریدی (حاصل ترکیب دو نژاد اصلی) وجود دارد که هر‌کدام توانایی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند. این تژادها عبارتند از:

 • اکسی آبزی (Axie ClassesAquatic)
 • گیاه (Plant)
 • خزنده (Reptile)
 • حشره (Bug)
 • پرنده (Bird)
 • جانور (Beast)
 • مکانیک (Mech)
 • غروب (Dusk)
 • طلوع و روشنایی (Dawn)

 

موانع و مشکلات اکسی اینفینیتی

بالا بودن قیمت Axie و هزینه یا کارمزد گَس بالا در شبکه اتریوم را می‌توان از موانع و مشکلات پیش روی بازیکنان جدید برای ورود به این حوزه و آغاز کردن روند یادگیری دانست.

ارز دیجیتال AXS را در کجا نگهداری کنیم؟

با توجه به این که آکسی یک توکن ERC-20 است، می‌توان آن را در هر کیف پول نرم افزاری که  با ERC-20 سازگار است، مانند کیف پول  تراست، Coinomi و Exodus ذخیره‌سازی کرد.

همچنین کیف پول‌های سخت افزاری مانند Trezor One یا Ledger Nano X نیز برای ذخیره سازی AXS استفاده می‌شوند.

چگونه از بازی اکسی اینفینیتی درآمد کسب کنیم؟

در گذشته برای به دست آوردن توکن SLP در بازی Axie Infinity، سه روش مختلف وجود داشت، اما امروزه سازندگان این بازی دو روش را حذف کرده‌اند و فقط از روش مبارزه در میدان نبرد (Arena) می‌توانید به کسب ارز دیجیتال SLP بپردازید. در نظر داشته باشید که احتمال دارد در آینده اکسی اینفینیتی بر اساس نرخ تورم سیاست خود را تغییر دهد و مقدار درآمد توکن اس ال پی (SLP) را عوض کند.

چگونه بازی اکسی اینفینیتی را نصب کنیم؟

برای شروع بازی، ابتدا وارد ‌سایت شرکت سازنده آن شوید و پس از ساخت کیف‌ پول رونین و خرید سه اکسی، مراحل ساخت حساب کاربری خود را تکمیل کنید و بازی را نصب و اجرا نمایید.

جمع بندی

آینده ارز دیجیتال AXS وابسته به قابلیت و محبوبیت بازی Axie Infinity است. این بازی تا حد زیادی سرگرم‌کننده است و پتانسیل کافی برای رشد دارد. علاوه بر سرگرمی، در این بازی امکان خرید وفروش و مبادله ارزهای دیجیتال با سایر کاربران وجود دارد که این ویژگی، کسب درآمد از آن را امکان‌پذیر کرده است.

بعد از بیت‌کوین، ارز دیجیتال اتریوم، جایگاه ثابتی در اقتصاد جهان دارد. این ارز با تکیه بر همین جایگاه محکم و همکاری با شرکت‌های ساخت بازی‌های ویدیویی، موفق به تولید و اجرای بازی Axie Infinity شده است.

 

دیدگاهی در مورد “اکسی اینفینیتی چیست؟  آشنایی با معروف‌ترین بازی کریپتویی برای کسب درآمد

 1. طاها امیری گفت:

  سلام
  به غیر از بازی اکسی اینفینیتی کدوم بازیها برای درآمدزایی بهترن؟

 2. شبنم گفت:

  سلام
  چند اکانت را میشود به یک کیف پول متصل کرد؟

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   با سلام در مورد اکانت محدودیتی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *