معرفی رمز ارز

وی چین (VET) چیست؟ چگونه و از کجا وی چین بخریم؟

ارز دیجیتال وی چین(VeChain) در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک کنسرسیوم زنجیره‌ای خصوصی فعالیت خود را شروع کرد. وی چین یک بستر زنجیره تامین بر پایه بلاکچین است و از دو توکن داخلی VET و VTHO برای مدیریت و ایجاد ارزش استفاده می‌کند. این ارز یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های قرارداد هوشمند اختصاصی در بازار است که در بین مشتریان سازمانی از اعتبار بالایی برخوردار است.

VeChain بستری است که به افراد اجازه می‌دهد چرخه خرید را از مرحله تولید تا مصرف و به صورت مرتبط با هم در اختیار داشته باشند؛ و همچنین از اصل بودن کالای مورد نظر به واسطه یک آی دی منحصر بفرد مطلع شوند.

فناوری وی چین رهگیری هر کالایی را در زنجیره تامین امکان پذیر می‌کند. همچنین اطمینان از صحت و کیفیت کالا و حفظ محصولات غذایی با این روش نیز تامین می‌شود.

ارز دیجیتال وی چین

هدف ارز دیجیتال وی چین

هدف VeChain  ایجاد یک پلتفرم تجاری توزیع شده می‌باشد تا امکان جریان اطلاعات و انتقال ارزش را تسریع نماید. هدف اصلی آن بهبود فرایندهای مدیریت زنجیره تأمین و سرویس‌‌های مالی است.

استفاده از فناوری‌های حاکمیت توزیع‌شده و اینترنت اشیا منجر به حل موانع داده‌ای در صنایع مختلف جهانی می‌شود. این صنایع از پزشکی گرفته تا انرژی، غذا، نوشیدنی و SDG را شامل می‌شود. VeChain با استفاده از قدرت داده‌های غیرقابل اعتماد، در حال ایجاد ستون فقرات دیجیتالی است که انقلاب صنعتی چهارم را که مستلزم به اشتراک‌گذاری بی‌درنگ و بدون اطمینان داده‌ها است، بین بسیاری از استفاده کنندگان ایجاد کند.

رمز ارز وی چین توانسته است کارایی، قابلیت ردیابی و شفافیت گسترده‌ای را در مسیرهای داده‌ها، زنجیره‌های تامین و در انواع جدیدی از اکوسیستم‌ها نشان دهد.

 

بنیانگذاران VeChain (VET) چه کسانی هستند؟

مدیر ارشد اطلاعات وی‌چین، سانی لوو (Sunny Lu) است که شغل اصلی وی مدیریت فناوری اطلاعات و پروژه‌های سیستم اطلاعاتی است.

مدیر ارشد مالی این تیم نیز جی ژانگ (Jay Zhang) می‌باشد که دارای ۱۷ سال تجربه در زمینه اطمینان‌بخشی فناوری اطلاعات است.

بو شین (Bo Shen) نیز که بنیان‌گذار شرکت فنبوشی کپیتال (Fenbushi Capital)  می‌باشد، به عنوان مشاور با این تیم همکاری می‌کند.

بنیانگذاران VeChain

انواع توکن وی چین

ارز دیجیتال VeChain از دو توکن متفاوت استفاده می‌کند که عبارتند از:

 • توکن وی چین (VET)

کاربرد اصلی توکن VET در انجام تراکنش‌های مالی و انتقال ارزش از طریق شبکه VeChain می‌باشد. کسب و کارها از این توکن به‌عنوان پول پرداختی هوشمند استفاده می‌کنند تا بتوانند فعالیت‌های تجاری خودشان را بر روی بلاک‌چین اجرا نمایند. هر قدر VeChain Tokenهای مربوط به یک شرکت بیشتر باشد، آن شرکت از اولویت بالاتری در بلاک‌چین برخوردار خواهد بود.

 • توکن وی چین تور (VTHO)

این توکن‌ها که به «توکن انرژی» هم معروف هستند، به عنوان یک سوخت برای سرعت دادن به معاملات کاربرد دارند. دارندگان توکن VET قادر خواهند بود توکن VTHO را ایجاد کنند و از آن روی بلاک‌چین وی‌چین تور در انجام قراردادهای هوشمند و اجرای برنامه‌های کاربردی در بلاک‌چین استفاده کنند.

 

اثبات اعتبار (Proof-of-authority)

اثبات اعتبار (PoA)، فرآیندی است که در آن اپراتورهای masternode توسط یک کمیته راهبری مستقل انتخاب می‌شوند و به آنها «اختیار» برای اجرای مسترنود می‌دهند. این مدل برای شرکت‌هایی که می‌خواهند در مورد یکپارچگی و کیفیت اعتباردهنده‌هایی که شبکه را اجرا می‌کنند، اطمینان حاصل کنند، جذاب است و تضمین می‌کند که بازیگران بد در صورت نیاز حذف خواهند شد. از عمده مزایای PoA می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقرون به صرفه بودن مصرف پهنای باند آن
 • افزایش توان عملیاتی شبکه
 • تعداد تراکنش‌های بیشتر در هر ثانیه
 • افزایش مقیاس‌‌پذیری شبکه

اثبات اعتبار

مدل حاکمیت توکن وی چین

مدل حاکمیت (Governance Model) با توزیع توکن‌هایVET مشخص می‌شود. دارندگان این توکن‌ها می‌توانند به طور مستقیم بر آینده این شبکه تاثیر بگذارند. به‌ عبارتی این افراد و صاحبان توکن‌ها به هیئت ‌مدیره کمیته نظارتی آن رأی می‌دهند و این کمیته در رابطه با تکنولوژی، نحوه عملکرد و حتی روابط عمومی میان ابعاد دیگر تصمیم‌گیری می‌کند.

 

توکن وی چین را چگونه و از کجا بخریم؟

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مانند VeChain نیاز به افتتاح حساب کاربری در یکی از صرافی‌های داخلی و یا خارجی دارید. این توکن هم اکنون در بیش از ۵۰ صرافی رمز ارز و همچنین جفت‌های رمز ارزی معامله می‌شود.

اگر به اندازه کافی درباره وی چین اطلاعات دارید و می‌خواهید در آن سرمایه گذاری کنید، می‌توانید به دو روش زیر عمل کنید:

 •  استفاده از صرافی‌های پشتیبان وی چین

از ساده‌ترین روش‌ها برای خرید ارز دیجیتال وی چین، خرید از صرافی‌هایی است که این ارز را پشتیبانی می‌کنند. با پرداخت ریال، می‌توانید آن را به کیف پول خود منتقل نمایید.

 • تبدیل بیت کوین به وی چین

اگر بیت کوین یا رمز ارز دیگری دارید، می‌توانید آن‌ها را از طریق صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال مانند Binance ، Huobi Global، اوکی اکس، کراکن، کریپتو دات کام و بیت فینکس به رمز ارز ویچین تبدیل کنید.

 

توکن VET را کجا ذخیره کنیم؟

کیف پول پیشنهادی برای ذخیره سرمایه پلتفرم وی چین تور می‌باشد که در سیستم‌عامل اپل (iOS)، اندروید و در کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر در دسترس می‌باشد.

کیف پول vet

چه چیزی VET را منحصر به فرد کرده است؟

VeChain برای حل اختلال در مدل‌های کسب ‌و کار سنتی به وجود آمد، و بیشتر به خاطر کارش در زنجیره تامین شناخته می‌شود. وی چین صنعتی است که در طول دهه‌ها تغییر چندانی نکرده است. کار آن در ارائه یک لایه اعتماد غیر متمرکز برای اکوسیستم‌های چند حزبی بوده است.

استفاده از فناوری شفاف بدون هیچ نقطه ضعف یا کنترلی، امنیت، کارایی و سهولت ردیابی انواع داده‌ها را فراهم کرده است. علاوه بر کاهش هزینه‌ها و اتوماسیون غیرقابل اعتماد، هزینه‌های قراردادهای هوشمند را نیز کاهش می‌دهد. زنجیره تامین، لجستیک بین‌المللی، اکوسیستم‌های مشوق، پاسپورت‌های خودرو و موارد دیگر، همگی از مواردی هستند که از دیجیتالی‌سازی سود می‌برند.

بر این اساس پلتفرم VeChain جذابیت بسیار گسترده‌ای را برای بسیاری از مشتریان مختلف و صنایع دارد.

 

امنیت ارز دیجیتال وی چین VeChain (VET)

ویچین یک توکن اثبات اقتدار است که جهت دستیابی به امنیت شبکه به قدرت محاسباتی نسبتاً کمی نیاز دارد. کاربرد توکن‌های وی چین با نماد اختصاری VET در تبادل و انتقال ارزش می‌باشد و همانند یک سوخت برای اجرایی کردن قراردادهای هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند. توکن‌های VET به نودها یا گره‌هایی در شبکه وی چین منتقل شده‌اند که باعث بهبود اکوسیستم و افزایش امنیت آن می‌شود.

امنیت ارز دیجیتال وی چین

آینده ویچین

وی چین یکی از معتبرترین شرکت‌های بلاک چینی در زمینه صنعت است که از یک تیم با تجربه نیز برخوردار می‌باشد.

به دلیل مشارکت با غول‌هایی مثل PwC و دولت چین، هیچ مشکلی در افزایش مشتریان خود ندارد. شاید عده‌ای از افراد تغییر موقعیت وی چین به سمت فضای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را مورد انتقاد قرار دهند، اما در ظاهر این امر برای مشتریانی که به دنبال یک راه‌حل مبتنی بر بلاک چین مناسب برای رفع نیازهای کسب و کار خود هستند، مفید خواهد بود. اگر پلتفرم ویچین با سرعت کنونی خود پیشرفت کند، بی شک VET، یکی از برترین‌ رمز ارزهای پنج تا ده سال آینده خواهد بود.

 

جمع بندی

وی چین، یکی از معتبرترین شرکت‌های بلاکچینی در زمینه صنعت می‌باشد. این پلتفرم با غول‌هایی مانند PwC و دولت چین مشارکت و همکاری دارد. موضوعی که باعث شده است افراد به آینده آن خوشبین باشند. در گذشته VET بر روی بلاکچین اتریوم بالا می‌آمد. اما امروزه بلاکچین اختصاصی ویچین به وجود آمده است. با توجه به سرعت رشد این شرکت جایگاه آن روز به روز در دنیای رمز ارزها بالاتر می‌رود.

دیدگاهی در مورد “وی چین (VET) چیست؟ چگونه و از کجا وی چین بخریم؟

 1. باران گفت:

  ویچین رو میتونیم از صرافی نوبیتکس هم خریداری کنیم؟ ممنون می‌شم راهنماییم کنید

 2. وحید گفت:

  سلام مرسی خوب توضیح دادین

 3. قاسم گفت:

  سلام کدوم یک از صرافی ها مراحل احراز هویتش راحت تره؟؟

 4. RAMIN گفت:

  سلام . ممنون از مقاله خوبتون. من با مشکلی در خصوص انتقال VTHO مواجه شدم. در هنگام انتقال، به جای ادرس VTHO در کیف پولم ادرس ارز VETH از همان کیف پول را دادم که از شبکه BEP20 منتقل می شود . حالا ارز VTHO به کیف پولم نرسیده است. البته هنگام باز کردن صفحه VTHO ، قسمتی که می خواهد تراکنش ها را نشان دهد چند ثانیه ای تلاش می کند ولی نمی توند تراکنش را بالا بیاورد.چگونه می تونم اونو بازیابی کنم. ضمناً کیف پولم تراست ولت است. ممنون می شم اگه راه حلی دارید منو راهنمایی کنید.

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   دوست عزیز سوال شما واضح نیست برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 5. جوادیان گفت:

  سلام وقت بخیر میشه نحوه کار وی چین توضیح بدین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *