انگیزشی

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.

 

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، اثری سازنده از ناپلئون هیل، راهنمای ضروری برای پیوستن به جمع موفق‌ترین افراد دنیاست.در این سایت سعی شده به نکات مهم و محرمانه این کتاب اشاره کرد تا تعداد افراد موفق وثروتمند افزایش یابد. امروزه رازهای به‌ هم‌ زدن ثروت برای هیل به اندازه‌ی همان موقع نیرومندند و می‌توانند زندگیتان را برای همیشه تغییر دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خودرو به لینک زیر کلیک کنید.(رزرو حواله خودرو)

محتوای اصلی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

پس از مصاحبه با بیش از پانصد تن از زنان و مردان دوران خویش، ناپلئون هیل (Napoleon Hill) راز انباشتن ثروت کلان ‌را بر اساس این نظریه فاش کرد که اگر ما بتوانیم یاد بگیریم مانند ثروتمندان بیندیشیم می‌توانیم موفقیت و ثروت را کشف کنیم. او فقط فرمول سیزده مرحله‌ای ساده‌ای تهیه کرد تا به شما کمک کند که اهداف خود را مشخص کنید، راز موفقیت حقیقی و دیرپا را کشف کنید، هر آنچه در زندگی می‌خواهید را به‌ دست بیاورید و به دسته افراد فوق‌العاده موفق بپیوندید.

زمانی که کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید (Think and grow rich) به چاپ رسید، به‌ عنوان یکی از کتاب‌های الهام‌بخش مهم زمان خود اعلام شد. بیش از پانزده میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسید. این کتاب به نقشه‌ی راه برای میلیون‌ها نفر تبدیل شد تا از فقر دوران رکود اقتصادی بگریزند و برای خود، خانواده‌ها، و در موارد بی‌شماری، کارمندان خود رفاه و امکانات فراهم کنند.

گام‌های محقق ناپلئون هیل به سوی ثروت برای خوانندگان امروزی به اندازه‌ی افراد معاصرش مطمئن است. همه‌ی کسانی که این فلسفه را می‌خوانند، درک می‌کنند و به کار می‌بندند آمادگی بیشتری خواهند داشت تا این معیارهای بالاتر ثروت زندگی را جذب کنند و از آن‌ها بهره‌مند شوند، معیارهایی که همواره از همه به‌ جز آن‌هایی که خواهانشان هستند، مضایقه شده است و خواهد شد.

بیوگرافی ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در سال ۱۸۸۳ در شهر وایز در ویرجینیا متولد شد و در سال ۱۹۷۰، پس از دوره‌ای طولانی و موفقیت‌آمیز به‌ عنوان مشاور رهبران تجاری، سخنران و نویسنده، درگذشت. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید پرفروش‌ترین کتاب تاریخ در حوزه‌ی خود است که موفقیتش هیل را بدون اتکا به غیر، میلیونر کرد. هیل مؤسسه‌ی ناپلئون هیل را تأسیس کرد. این مؤسسه‌ی آموزشی غیرانتفاعی مأموریتش این بود که فلسفه‌ی رهبری، خودانگیختگی و موفقیت شخصی او را ترویج دهد.

*هدف کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید*

هر فصل از این کتاب به رازی برای جذب پول اشاره دارد که باعث شده بیش از پانصد نفر فوق العاده ثروتمند شوند. کتاب حاضر رازی را در خود گنجانده است که توسط هزاران نفر از اقشار گوناگون جامعه مورد آزمایش قرار گرفته است. اگر آمادگی بهره‌ برداری از این راز را داشته باشید، حداقل در هر فصل، یکبار آن را می‌بینید. ویژگی عجیب و غریب این راز این است: کسانی که آن را به دست می‌آورند و از آن استفاده می‌کنند، به این نتیجه میرسند که فقط با اندکی تلاش به راستی به سمت موفقیت می‌روند و هرگز تسلیم شکست مجدد نمی‌شوند. در حالی که کتاب را می‌خوانید، رازی که به آن اشاره می‌شود از روی صفحه می‌پرد و جسورانه پیش روی شما قرار می‌گیرد، البته در صورتی که شما آن را بخواهید و عمل کنید! به محض ظاهر شدن آن را تشخیص خواهید داد. چه علامت را در فصل اول و چه در فصل آخر گرفتید، به محض ظهور، لحظه‌ای بایستید و عید خود را جشن بگیرید. همچنین وقتی کتاب را مرور می‌کنید به یاد داشته باشید با حقایق سر و کار دارید نه افسانه. نیت آن نیز این است که یک واقعیت جهانی بزرگ را منتقل کند که از طریق آن همه‌ی کسانی که مایل باشند می‌توانند دریابند نه فقط چه باید کنند بلکه چگونه عمل بکنند و انگیزه لازم برای اقدام کردن در زندگی را به دست آورند.

فهرست مطالب کتاب

{مقدمه‌ای بر چاپ فعلی}

فصل ۱) قدرت فکر

فصل ۲) اشتیاق: نقطه‌ی شروع هر موفقیت

فصل ۳) ایمان: تجسم و اعتقاد به نیل به آرزو

فصل ۴) تلقین به خود: وسیله‌ای برای تأثیرگذاری بر ذهن ناخودآگاه

فصل ۵: علم تخصصی: مشاهدات و تجربیات شخصی

فصل ۶) تخیل: کارگاه ذهن

فصل ۷) برنامه‌ریزی سازمان‌یافته: تبلور اشتیاق در عمل

فصل ۸‌) تصمیم: تسلط بر طفره

فصل ۹) پشتکار: تلاش مداوم، لازم برای القای ایمان

فصل ۱۰‌) قدرت عقل کل: نیروی محرکه

فصل ۱۱) تسلط بر استحاله‌ی جنسی

فصل ۱۲) ذهن ناخودآگاه: حلقه‌ی رابط

فصل ۱۳)مغز: ایستگاه گیرنده و فرستنده‌ی مغز

فصل ۱۴) حس ششم: در ورود به مرکز خرد

فصل ۱۵) چگونه شش شبح ترس را گول بزنیم؟

فصل ۱۶) کارگاه شیطان

قسمت هایی از کتاب

هر کس که طالب پیروزی است باید کشتی‌ ها و پل‌ های پشت سرش را در آتش بسوزاند و راه‌ های عقب‌ نشینی را بر خود ببندد. این‌ گونه است که می‌ توان ذهن را در شرایط اشتیاق سوزان برای پیروزی قرار داد و این شرط لازم موفقیت است. خواستن تنها به ثروت نمی‌ انجامد، اما مشتاق ثروت بودن، با ذهنیتی وسواس گونه و آنگاه برنامه‌ ریزی دقیق و تدارک راه‌ های رسیدن به هدف و در کنار همه این‌ ها مداومت در پایداری در برابر شداید و مشکلات اسباب غنی می‌گردد.

در کار برنامه‌ ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. اگر کاری که می‌ خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید، قدمی به‌ پیش بگذارید و رویای خود را جامعه عمل بپوشانید. هرگز به گفته‌ های این و آن توجه نکنید. توجه نکنید که ممکن است موقتاٌ شکست بخورید زیرا شاید دیگران ندانند که هر شکست بذرهایی از موفقیت و پیروزی به همراه دارد.

اشتیاق سوزان برای بودن و انجام دادن نقطه شروعی است که باید صاحب رویا از آن شروع کند. رویا از بی‌ تفاوتی، تنبلی، یا نداشتن الهام و آرزو ناشی نمی‌شود. هر قدر در زندگی بخواهیم و توقع داشته باشیم همان اندازه به دست می‌ آوریم. توقع زیاد یا کم داشتن تفاوت فکری چندانی ایجاد نمی‌کند.

ایمان مهم‌ ترین عنصر ذهن است، وقتی با اندیشه در هم می‌ آمیزد ذهن نیمه هوشیار بی‌ درنگ ارتعاش آن را درک می‌ کند و آن را به فراست لایتناهی تبدیل می‌ نماید. ایمان حالتی از ذهن است که می‌ توان آن را به کمک تأیید یا آموزش‌ های تکراری برای ذهن نیمه هوشیار و به کمک اصل تلقین به خود ایجاد نمود.

حقیقت شناخته‌ شده‌ ای است که انسان هر چه را به خود تلقین کند، خواه مطلبی دروغین یا حقیقی باشد آن را باور می‌کند. برنامه یا هدف با تکرار اندیشه در ذهن کاشته می‌شود، جملاتی را درباره هدف اصلی خود بنویسید. هدف اصلی خود را مشخص سازید و آن را به حافظه بسپارید. جزییات آن را کلمه به کلمه و روز به‌ روز آن‌ قدر برای خود بگویید تا ارتعاش صدا به ذهن نیمه هوشیار شما برسد. مصمم شوید که عوامل ناخوشایند محیط و شرایط را از ذهن خود دور نگه‌ دارید، برای خود زندگی مورد علاقه‌ تان را سفارش دهید. شاید به این نتیجه برسید که بزرگ‌ ترین نقطه‌ ضعف شما کمی اعتماد به‌ نفس است. برای چیره شدن بر این کمبود از اصل تلقین باید استفاده کرد، کافیست اندیشه مثبت را روی برگه کاغذی بنویسید و آن را آن‌قدر به تکرار بخوانید تا بخشی از ذهنیت شما شود.

 

ذھن نیمه ھوشیار شما تنھا نسبت به افکاری واکنش نشان میدھد که با احساس و ھیجان در ھم آمیخته باشد.

 

خلاصه مقاله و نتیجه گیری

در این کتاب به بررسی نکات آموزنده ‌ای از سخنان ناپلئون هیل در غالب خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، اشاره کردیم. نکات گفته شده در خلاصه بیندیشید و ثروتمند شوید، شاید در ظاهر ساده باشند؛ اما به کارگیری آن‌ ها می ‌تواند در مسیر دست یابی به موفقیت و ثروت برای شما بسیار مفید باشد. اگر می ‌خواهید در زندگی خودتان به اهداف و آرزوهای قلبی خود دست پیدا کنید، توصیه می‌ کنیم که مطالعه این کتاب ارزشمند و آموزنده را از دست ندهید.

{برخی از سوالات رایج:

۱) چند مورد از نکات مثبت کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را نام ببرید؟

۱. اشتیاق می ‌تواند آغازی برای کسب ثروت و موفقیت باشد.
۲. برای دست یابی به موفقیت باید هدف و مقصد مشخصی داشته باشید.
۳. داشتن مقاومت و پایداری در مقابله با سختی‌های راه، به گذر بهتر از آن‌ها کمک می‌کند.

۲) راجع به کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به اختصار توضیح دهید؟

در این کتاب به رشد فردی انسان پرداخته میشود و توضیح می دهد چگونه به وسیله رشد فردی می توان به ثروت بیشتر و موفقیت در کسب و کار و زندگی رسید.

۳) کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید برای چه افرادی مناسب است؟

درواقع این کتاب برای عموم افراد نوشته شده است. افراد با خواندن این کتاب با روش های موفقیت در زندگی و کسب و کار آشنا می شوند و می اموزند تا به خواسته ها و رویاهای خود برسند.}

دیدگاهی در مورد “کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.

 1. هدیه امیری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  امکانش هست فایلهای صوتی کتاب ها رو توی سایتتون قرار بدین !

 2. fariba گفت:

  ممنون از معرفیتون خوندم این کتابو عالی بود

 3. حسن یزدانی گفت:

  همه چیز از ذهن شروع میشه……

 4. معصومه مهدانی گفت:

  سلام و عرض ادب من این کتابو یه سال پیش خوندم واقعا کتاب عالی هست زندگی منو تا حدودی تغییر داده توی این یک سال

 5. فریبا نجفی گفت:

  این کتاب پر از مطالب شگفت انگیزه برای دوستان توصیه میکنم حتما بخونید

 6. شیدا عزیزی گفت:

  سلام کتاب های ثروتمند شدن بجز این ۳کتاب که توی سایتتون قرار دادین چه کتاب های دیگری واقعا جامع و تاثیر گذار هستند ؟لطفا معرفی کنید🙏👍

 7. ندا یاسمنی گفت:

  سه کتابی که معرفی کردید بی نظیر بودن

 8. نعمت عبادی گفت:

  کتاب ناپلئون هیل بی نظیره

 9. کریمپور گفت:

  سلام میشه کتابهای بیشتری جز این ۳کتابی که توی سایتتون گذاشتین معرفی کنید .عالی بودن هر سه تاشو خوندم ممنون ازتون

 10. saraa گفت:

  ممنون از معرفیتون خوندم این کتابو عالی بود

 11. ندا صحری گفت:

  سلام و عرض ادب بسیار مفید و جالب بود مچکر از خلاصه کتاب که توضیح دادین

 12. samira گفت:

  یک کتاب فوق العاده 👌
  به جرئت میتونم بگم بعد از خواندن این کتاب یک انسان متفاوت با چارچوب فکری متفاوتی شدم. به همه دوستانی که قصد دارند وارد مسیر موفقیت شوند خواندن این کتاب رو توصیه میکنم‌.

 13. جمشید علیاری گفت:

  دست خوش عالی بود کتابها واقعا انگیزه ادامه راه زندگی هستند

 14. فائزه نصیری گفت:

  این کتاب واقعا عالیه برای شروع سرمایه گذاری👌✔

 15. بیتا رجبی گفت:

  سلام من نمیدونم چرا هر کتابی که شروع میکنم به خوندنش نصف کتاب بیخیالش میشم ولی اینو تا اخر خوندم عالی بود انصافا

 16. پناهی گفت:

  سلام ببخشید ترجمه کدوم کتاب از بقیه بهتره

 17. امید حیدری گفت:

  این کتاب منبع بیشتر کتابهای خودسازی و موفقیت هست فقط در مورد ثروت نیست راهنمای کامل برای رسیدن به همه نوع هدفی هست. نویسنده بعد از تحقیق و مصاحبه با هزاران نفر و بیشتر افراد مشهور زمان خودش این کتاب رو تألیف کرده و ذکر موفقیت‌های چنین افرادی تآثیرگذاری و خاص بودن کتاب رو فوق العاده کرد برام

 18. حمیدی گفت:

  این کتاب فوق العاده هست. بنده ۲بار اصل کتاب و ۲بار کتاب صوتی این اثر را خوانده و گوش داده ام. به دوستان پیشنهاد میکنم این اثر را در کتابخانه خود داشته باشند.

 19. مهسا قلی پور گفت:

  واقعا محشره این کتاب هرچی از موفقیت میخواهید توش پیدامیشه

 20. مهسا رجبی گفت:

  این کتاب با اینکه قدیمی ولی واقعا فوق العاده است و تو تمام دوره‌ها کارسازه و حتما به خوبی مطالعه شه کاملا تکان دهندست

 21. رویا نصیری گفت:

  بهترین کتابی که خوندم در دوران نوجوانی این کتاب بوده
  واقعا تاثیر زیادی در زندگی من داشت.

 22. karimpor گفت:

  من تا الان دو فصل کتاب رو خوندم. کتاب فوق‌العاده خوبیه پیشنهاد میکنم حتما مطالعه شود. با توجه به مطالب کتاب داشتن هدف و تلاش مداوم و خسته نشدن از ناملایمات برای موفقیت ضروریه.
  کل کتب موفقیت علاوه بر داشتن هدف بر تلاش تاکید بیشتری دارن. حرکت هستش که برکت میاره.

 23. سارینا گفت:

  ممنون از معرفی این کتاب بی نظیر عالی بود

 24. kosar گفت:

  اکثر کتابهای حوزه موفقیت در موردش نوشتن حتی سخنران انگیزشی هم خیلی توصیه میکنند

 25. طالبی گفت:

  کتاب پر مفهومیه دوستان حتما مطالعه کنید

 26. مهسا جوانی گفت:

  فوق العاده اس این کتاب
  کلا کتاب خوندن به ادم انگیزه دوباره میده
  هرکسی که کتاب میخونه صد در صد ۱۰۰هیچ از بقیه افراد جلوتره

 27. جلال پور گفت:

  کتاب خیلی خوبیه و مفیده
  البتە نگیم این جور کتابها راه درست و کامل رو نشون میده اما خب خوندنش خالی از لطف نیست
  در واقع برای موفقیت در هر چیزی علم اون مهمه
  داشتن علم تورو به موفقیت میرسونه نه حرفهای انگیزشی از باب پراکتور و در این مورد باید واقع بین بود ما در دنیایی منطقی و مبتنی بر عقلانیت زندگی میکنیم
  ولی توصیه میکنم بخونیدش چون در جایی نکته‌ای هست که باعث آگاهی بیشتر و دیدگاه بازتر شما خواهد شد

 28. ناهید گفت:

  خیلی کتاب عالی هستش برای همه دوستان توصیه میکنم بخونن
  یک دیدگاه جدید برای ادم میده

 29. مهشید جوادی گفت:

  کتاب اثر مرکب ،پدر پولدار پدر بی پول و این کتاب جزو اولین کتابهایی بود که در ایام نوجوانی خوندم و عالی بودن

 30. رضا رضوی گفت:

  فوق العاده اس این کتاب

 31. حیدرزاده گفت:

  سلام ببخشید ترجمه کدوم کتاب از بقیه بهتره

 32. سارا نجفی گفت:

  کتاب های انگیزشی برای زندگی هر ادمی نیازه واقعا

 33. نسا قدیری گفت:

  عاشق کتاب های انگیزشیم واقعا بی نظیر عمل میکنند روی افکار ادم

 34. علی محمدپور گفت:

  بسیار کتاب پرمحتوایی هستش توصیه میکنم دوستان حتما بخونید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *