انگیزشی

شکرگزاری

 شما با شکرگزاری می‌توانید تمام نعمت های موجود دراین جهان به زندگی خود وارد کرده و از آنها نهایت لذت و استفاده را ببرید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بهترین راه ها و تکنیک های شکرگزاری را به شما آموزش دهیم تا بتوانید با استفاده از آن ها، بهتر از همیشه شکر پروردگار خود را به جا آورید.باشد که بتونیم موفق باشیم 

شکرگذاری
هر سال در ماه نوامبر، میلیون‌ها خانواده در سراسر ایالات متحده همه چیزهایی را که ما به خاطر آنها سپاسگزاریم جشن می‌گیرند. اگر هر روز شکرگزاری کنید روز به روز برکت زندگیتون بیشتر خواهد و تاثیر مثبت آن در زندگی خواهید فهمید.ما باید از تمرکز بر چیزی که نداریم دست برداریم چه روابط باشد، چه ثروت مادی یا خوشبختی، ما این توانایی ذاتی را داریم که آنچه را که در زندگی جذب می کنیم و تجربه می کنیم ایجاد کنیم.این چیزی فراتر از تفکر آرزو است، ما مغناطیس های انسانی هستیم که هم موقعیت های خوب و هم بد را جذب می کنیم.ما آهنرباهای انسانی هستیم که امواج هوشیاری را به ارتعاش در می آوریم که می تواند موقعیت ها را جذب کند – چه خوب و چه بد با نحوه تفکر و طرح این افکار…برای مردم بسیار مهم است که به جای جنگ و منفی گرایی، آگاهی از صلح داشته باشند، زیرا ما موجودات مغناطیسی هستیم که امواج ارتعاشی تولید می کنیم که به همه جا می رسد و آگاهی توده ها دقیقاً همین است.
از احساسات منفی خودداری کنید. وقتی به حواس خود توجه می کنید، به شکرگزاری فکر می کنید، آن را احساس و احساس می کنید، در واقع فرکانس انرژی خود را به یکی از بالاترین و قوی ترین فرکانس های موجود تبدیل می کنید.قانون جذب متوجه نمی شود که شما فقط چیزی را تصور می کنید یا واقعی است. بنابراین شما آن چیزها را به زندگی خود جذب خواهید کرد.شکرگزاری احساسات منفی را از تو دور می‌کند. زمانی که حواس خود را متوجه شکر گذاری کنی, درباره ی شکرگزاری فکر کنی, آن را به زبان بیاوری و آن را احساس کنی, در واقع فرکانس انرژی خود را به یکی از بالاترین و قوی ترین فرکانسهای موجود, تبدیل می کنی.تو انرژی مردم, و تمام انرژیهای مثبت شرایط و وقایعی را که خوب هستند و موجب آوردن خوبی‌ها به زندگی ات می شوند را تحت نفوذ خود در می آوری.

اگر تو بابت نعمتهایی که داری بنده ای نا سپاس باشی, امکان ندارد چیزهای خوب بیشتری را وارد زندگی ات کنی.چرا؟ چون وقتی از خورشید نور میگیری که صورتت سمت آن باشد.

شکرگزاری یکی از قدرتمندترین ابزاری است که تو برای تحول زندگی ات به سوی لذت و شادی محض از آن استفاده خواهی کرد.

وقتی تو بابت هر آنچه که دلت می خواهد وارد زندگی ات شود و قبل از اینکه به راستی ظاهر شوند خدا را شاکر باشی.در واقع فرکانسی را مبنی بر اینکه از قبل این چیزها را داشته ای, به کائنات می فرستی.

قانون جذب متوجه نمی شود که تو صرفأ چیزی را تصور می کنی یا واقعی است.بنابراین آن موارد را به زندگیت جذب خواهی کرد

شکرگزاری ساده ترین و لذت بخش ترین راه برای استفاده حداکثری از نعمت های خدای یگانه است. شکرگزاری یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن احساس خوبی نسبت به خودتان است. هر چه بیشتر سپاسگزار نعمت ها و دارایی های خود باشید، خداوند برکات بیشتری را وارد زندگی شما خواهد کرد.

قانون شکرگزاری (سپاسگذاری) چیست؟

قانون شکرگزاری یکی از راه های مثبت اندیشی است که ارتعاش قوی تری به کائنات می فرستید و به نعمت ها و خواسته های خود توجه می کنید و خدا را شکر می‌کنید.

ارتعاش شکرگزاری بسیار قوی تر از ارتعاشات دیگر است. وقتی برای چیزی سپاسگزار هستید، ارتعاش آن را به جهان می فرستید و جهان، به طور داوطلبانه یا غیرارادی، بسته به ارتعاشی که از شما دریافت می‌کند، چیزهای بیشتری را وارد زندگی شما می‌کند.

وقتی شکرگزار نعمت هایی هستید که خداوند به شما داده است، به نعمت های خود توجه می‌کنید و خداوند آن نعمت ها را بیشتر وارد زندگی شما می‌کند.

انسان سپاسگزار کسی است که به جنبه های مثبت زندگی توجه کامل دارد. موضوعاتی که به شما احساس خوبی می دهد و آن احساس خوب کارساز است.

البته برای درک اینکه چگونه قدردانی شما را به خواسته ها و آرزوهایتان می‌رساند، باید با قانون جذب آشنا باشید.

شکرگذاری

قبل از هر چیز قبل از ورود به قانون شکرگزاری بهتر است با قانون جذب آشنا شویم. در این بخش می‌خواهم شما را با قانون جذب آشنا کنم و به شما بگویم که چه ارتباطی بین قانون جذب و قانون شکرگزاری وجود دارد و چه چیزی باعث می‌شود وقتی به خاطر نعمت‌هایمان شکرگزاری می‌کنیم، شاهد مثبت‌ترین چیزها در زندگی‌مان باشیم.

قانون جذب به سادگی بیان می کند که وقتی متوجه چیزی می شوید، آن را جذب زندگی خود می کنید.

وقتی به چیزی فکر می کنیم، ارتعاش آن را به کائنات می فرستیم، کیهان با توجه به ارتعاشی که از ما دریافت می کند، اراده و اکراه را وارد زندگی ما می کند.

ذهن انسان وسیله ای است که فرکانس و ارتعاش کیهان را تولید می کند.

وقتی به بی پولی فکر می کنید، یک ارتعاش می فرستید و جهان با توجه به ارتعاشی که از ذهن شما دریافت می کند وارد زندگی شما می شود. وقتی به ثروت و پول فکر می کنید، ارتعاشی از ثروت و پول را به کائنات می فرستید و جهان با توجه به ارتعاشی که از ذهن شما دریافت می‌کند، ثروت و پول را وارد زندگی شما می‌کند.

احساسات شما درست مانند یک قطب نما عمل می کنند. وقتی احساس خوبی دارید یک ارتعاش مثبت به کائنات می‌فرستید و وقتی احساس بدی دارید باید یک حس خوب بفرستید، زیرا وقتی احساس بدی دارید یک ارتعاش منفی به کائنات و عالم هستی می‌فرستید.

وقتی احساسات شما بد است و حال شما خوب نیست، می توانید از قانون قدردانی برای بهبود احساسات خود استفاده کنید.

این ارتباط بین قانون جذب و قانون شکرگزاری است که وقتی شکرگزار نعمت های زندگی خود هستید به نعمت های زندگی خود توجه می کنید. وقتی از خواسته ها و خواسته های خود تشکر می کنید، به خواسته‌های خود توجه می‌کنید و این باعث می‌شود که چیزهایی که می‌خواهید با توجه به اهدافی که به کائنات می‌فرستید وارد زندگی شما شوند.

قانون جذب و قانون شکرگزاری (سپاسگذاری)

مهم ترین قسمت شکرگزاری به نظر من این است که علاوه بر شکرگزاری نسبت به داشته هایمان، رسیدن به خواسته ها را پیش بینی می کنیم و با احساس خوب خدا را شکر می کنیم. برای شکرگزاری یه دفترچه تهیه کنید و هر روز صبح که بیدار می‌شوید یا شب ها قبل از خواب شکرگزاری کنید که در ادامه به شما خواهیم گفت شکرگزاری چگونه باشد.

روش شکرگزاری نعمت ها

اولین راه شکرگزاری، شکرگزاری نعمت ها و دارایی هایتان است. در این راه باید قدردان همه نعمت هایتان باشید. این باعث افزایش برکات شما می شود.

برای شکرگزاری می توانید نعمت های خود را بنویسید یا تکرار کنید. باید ببینید چه احساسی بهتری دارید.

اگر هنگام گفتن آن احساس بهتری دارید، می توانید در حین راه رفتن سپاسگزار باشید. با نوشتن احساس بهتری خواهید داشت، می توانید نعمت های خود را بنویسید و خدا را شکر کنید.

رسیدن متفاوت به خواسته ها و آرزوها

راه دوم برای شکرگزاری این است که از خواسته های خود سپاسگزار باشید. می توانید لیست کاملی از خواسته های خود تهیه کنید یا در دفتر شکرگزاری خود بنویسید و هر روز برای آرزوها و خواسته های خود شکرگزار خداوند باشید.

هر آرزو و هدفی را که دارید با جزئیات کامل در دفترچه یادداشت شکرگزاری خود بنویسید و هر روز آن را مرور کنید و احساس خوبی به خود بدهید.

باید به احساسات خود توجه کنید تا ببینید آیا شکرگزاری را درست انجام می دهید یا خیر. اگر در روز شکرگزاری احساس خوبی دارید، این نشانه آن است که در مسیر درستی قرار گرفته اید.

دلیل اصلی اینکه ما به شما می گوییم شکرگزار باشید این است که ارتعاش و هدف خود را به کائنات می فرستید و با گذشت زمان و با عادت کردن ذهن شما به چیزهای مثبت، ناخودآگاه روی چیزهای خوب تمرکز خواهید کرد.

چند نمونه جملات شکرگزاری روزانه

در این قسمت نمونه‌هایی از شکرگزاری خداوند را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. این جملات شکرگزاری مثبت کوتاه از حمد و سپاس خداوند است. بیان و استفاده از عبارات مثبت شکرگزاری نوعی شکرگزاری از خداوند است و بسیاری از افراد می توانند در مقطعی از زندگی خود با خدای خود صحبت کنند و او را صدا کنند و در نهایت به خاطر نعمت هایش شکر کنند.

استفاده از عبارات مثبت برای شکرگزاری یکی از راه های رسیدن به آرامش در زندگی است. با عادت به شکرگزاری روزانه به آرامش دل خواهید رسید.

خداوندا شکرکه امروز از خواب بیدار شده ام و می توانم یک روز دیگر را زندگی کنم.

خدایا شکر به خاطر خبرهای خوب و زیبایی که امروز دریافت می کنم.

خدایا شکر که آهنربای پولم

خدایا شکر که لایق بهترین‌ها هستم

خدایا شکر بابت شریک زندگی خوبم

خدایا تو را شکر چرا که هر روز بهترین ها را وارد زندگی من می کنی.

خدایا شکر که باور و ایمانم را هر روز قوی تر می‌کنی.

خدایا شکر به خاطر اعتماد به نفس و شجاعتی که دارم.

خدایا شکرت بابت عشقی که می گیرم و می دهم.

و…

فرکانس مثبت را در وجود خود افزایش دهید

بدون توجه به اینکه اکنون در چه شرایط و وضعیتی از زندگی هستید، قطعا چیزهای بسیاری هستند که حضورشان برای شما عادی شده است ولی اگر کمی بیشتر روی حضور آنها متمرکز شوید، متوجه می‌شوید که الزامی برای وجود آنها در لحظه آتی وجود ندارد. در قدردانی خوب دقت کنید که چقدر چیزهای با ارزشی دارید فقط آنها را ببینید و حس کنید. هرچقدر هوشیاری خود را بیشتر روی داشته ها ببرید و ارتعاشات فکری قدردانی بیشتری را نسبت به آنها به کائنات ارسال کنید، خواهید دید که فراوانی در زندگی شما بازهم بیشتر و بیشتر می‌شود زیرا جهان بیرون فقط انعکاس درون شماست. وقتی از درون پر از حس فراوانی و دارایی شوید، جهان بیرون نیز همین را بیشتر و بیشتر به شما نمایش خواهد داد.

فواید شکر کردن در زندگی

مهم نیست چه چیزی می‌خواهید! پروردگاری که شما را آفریده و زندگی شما را به زیباترین شکل ممکن ترتیب داده، بدون شک آن قدر تواناست که بزرگترین آرزوی شما کوچکترین معجزه او باشد. وقتی خدا آرزویی در ذهن و دل شما قرار می‌دهد پس حتما راه رسیدن به آن هم خواهید یافت هرچیزی در این دنیا یک حکمتی دارد. پس قدر داشته هایتان را بدانید. خواهان وفور هر نوع نعمتی که هستید، تنها کافیست برای نعمت هایی که هم اکنون در اختیار دارید شکرگزار باشید. در مدت زمان کوتاهی شاهد خواهید بود که تا چه اندازه  اتفاقات بی نظیری در زندگی شما رخ خواهد داد و زندگیتان را به بهترین شکل ممکن تغییر می‌دهد.

برای اطلاع از مقالات انگیزشی و مفید دیگر به سایت آکادمی مالی مسعود مراجعه کنید.

دیدگاهی در مورد “شکرگزاری

 1. خدیجه گفت:

  واقعا شگفت انگیزه تاثیر شکرگذاری توی زندگی

 2. خیامی گفت:

  سلام وقت بخیر شکر خدا که با سایت شما اشنا شدم و تونستم هم توی بازارهای ارز دیجیتال سود کنم هم توی فروش حواله ۲۰۶ام بی نهایت ممنونم ازتون

 3. علیرضا غفاری گفت:

  سلام و وقت بخیر
  واقعا شکر گذاری معجزه میکنه
  الان هم خدارو شاکرم که با مجموعه شما اشنا شدم و تونستم سرمایمو افزایش بدم .💖

 4. رضا نویدی گفت:

  شکر نعمت نعمتت افزون کند ،کفر نعمت از کفت بیرون کند.

 5. نعمتی گفت:

  من خیلی ایمان دارم به قانون شکر گذاری و خیلی تاثیر داشت تو زندگیم واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *