خودرویی

پیکان

پیکان خودرویی که هنوز محبوبیت دارد ! بخصوص  در بین افراد مسن دارای خواهان زیادی میباشد. این خودرو با دو مدل دو لوکس و کار لوکس در سال ۱۳۴۶که توسط شرکت ایرانخودرو تولید می شد راهی بازار شد و حدودا ۴۰سال به تولید خود ادامه داد و در سال ۱۳۸۳تولید آن متوقف شد.

 

در سال ۱۳۵۰و۱۳۵۱شش مدل پیکان :دولوکس ،وانت ،کار ،جوانان ،تاکسی و اتوماتیک تولید شد.با اینکه تولید این خودرو متوقف شده و پرونده آن بسته شده است اما اگر هنوز هم تولید می شد خیلی از افراد ترجیحش میدادند به پراید و پیکان را بیشتر از پراید خریداری می کردند.در تمامی این سال ها،تغیرات بسیاری روی  پیکان انجام شد،از اولین تغیرات روی این خودرو  نصب پیشرانه ی پژو ۵۰۴جی ال  بود تا انژکتوری کردن پیکان و تغیراتی در طراحی پیشرانه (سر سیلندر) و سایر تغیراتی  که باعث بهبودی عملکرد و کارایی این خودرو می شد.

پیکان2

به نظر شما چرا پیکان فروش و طرفداران بیشتری داشت؟؟؟!!!

می توان گفت که در تمامی این سال ها دلایلی که باعث بفروش رسیدن نزدیک ۲ میلیون دستگاه پیکان شد ،شناخت و آشنایی  کامل مکانیک ها و راننده ها با ویژگی های فنی این خودرو  و همچنین این خودرو دارای فضای داخلی مناسبی بود که در هنگام وجود خرابی یا هر گونه مشکل فنی به راحتی می توانستند تعمیرات لازم را انجام دهند.دلایل ذکر شده باعث شده بود که پیکان گزینه ی مناسبی برای مردم ایران باشد.

و همچنین در صنعت خودرو سازی ایران تاثیر گذار ترین مدل بود که تولیدات شرکت ایرانخودرو ،تا مدت ها پس از توقف تولید این خودرو ،تحت تاثیر این مدل قرار گرفته بودند؛حتی  به محض اینکه پیوند فرانسوی ها با ایرانخودرو بسته شد،پیشرانه پیکان روی اتاق پژو ۴۰۵سوار شد و به  علت آسان نصب شدن طولی این موتور بر روی خودرو،خودرویی جدید به نام پژو RD دیفرانسیل عقب متولد شد و پس از توقف تولید پیکان سدان تا سال ۱۳۹۴ تولید پیکان وانت (وانت باردو)ادامه داشت و حتی وانت آریسان که امروزه خواهان زیادی دارد پیشرانه ایی شبیه به پیشرانه ی پیکان وانت دارد.

جایگزین پیکان فرسوده

 شرکت های ایرانخودرو و بهمن موتور و سایر شرکت ها سعی بر این دارند که خودرو های نو با کم ترین قیمت به صورت مستقیم به دست مشتریان و خریداران واقعی برسانند و به همین منظور قرعه کشی هایی در سه طرح عادی و طرح جوانی جمعیّت و طرح فرسوده برگزار می کنند که اطلاع رسانی می شود .

و اگر شما پیکان یا هر ماشین فرسوده ایی که دارید می توانید در طرح فرسوده ثبت نام کنید و اگر برنده این قرعه شدید  ماشین نو و مد نظرتون را دریافت کنید و در صورت اینکه پول کافی برای خرید خودرو را نداشتید می توانید حواله خود  را بفروشید.

پیکان گروه خودرویی مسعود یک گروه خودرویی با سابقه و معتبر و همچنین دارای نمایندگان معتبر است که بسیاری از حواله ها را از اقسام نقاط کشور خریداری میکند . در صورتی که نیاز به خرید یا فروش حواله دارید می توانید با شماره ی :۰۹۱۹۴۳۷۵۲۴۲تماس بگیرید و در کمترین زمان شاهد معامله با ما باشید و تمامی کارهای معامله بر عهده ماست و اگر شما دوست دارید معامله ایی آسان و درست داشته باشید همین حالا تماس بگیرید. 

   

دیدگاهی در مورد “پیکان

 1. علیپور گفت:

  پیکان ۷۵دارم الان فرسوده حساب میشه این

 2. حیدرلو گفت:

  از پیکان زیادی کار کشیدیم ولی هر چقدرم که قدیمی باشه بدنه محکمی داره و تصادفات زیادی نداشته

 3. محمد صبوری گفت:

  من سمند و پیکان دارم دلم نمیاد پیکان رو بفروشم یا به کارخانه بدم خیلی خوب و تمیزه دوستش دارم برام هیچ ماشینی پیکان نمیشه
  یک ماشین مشتی هست.

 4. شیرین گفت:

  پیکانو الان کی میخره اخه؟🙄😂

  1. غلام علی گفت:

   من خودم دو تا پیکان دارم البته یکی وانته یکی سواری😁😅😂😂😂

  2. آیهان گفت:

   من دنبالشم برا خرید 😁😄😃😅خدایی عاشقشم !

 5. احمد رضا گفت:

  پیکان مال مشتی هاست . خدایی چه خاطره هایی با پیکان داریم 😢ما پیکان داشتیم فروختیم ولی الانم هر موقع میبینم دلم میخواد پیکان هم داشته باشم با اینکه شاهین دارم .

 6. مجید رضوی گفت:

  چ خوب پس اونایی که پیکان دارن می تونن در طرح فرسوده ثبت نام کنن با پیکان؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *