معرفی رمز ارز

آنچه که همه باید درباره ارز دیجیتال کین بدانند!

ارز دیجیتال کین که با نماد Kin نشان داد می‌شود شود، نوعی ارز دیجیتال است که در داخل شبکه‌ای به نام رسانه‌ اجتماعی kik تولید شده است. این رمز ارز مشوقی برای توسعه ‌دهندگان درون شبکه  kik و رقیبی برای فیسبوک است.  تمامی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فعال در رسانه kik، در ازای امکانات و بازی‌هایی که در این رسانه تولید می‌کنند، رمز ارز kin  دریافت می‌کنند. کین شبیه بیت کوین است و از بلاکچین عمومی استفاده می‌کند و دارای ارزش ذاتی است.

ارز دیجیتال کین چیست

هدف از تولید ارز دیجیتال کین

کلمه kin خلاصه شده کلمه Kinship (به معنای همبستگی و خویشاوندی) است. در واقع هدف از تولید کین، تقویت روابط درون رسانه اجتماعی kik  می‌باشد. کین وابستگی ایجاد می‌کند و موجب تعامل بیشتر کاربران در اپلیکیشن kik می‌شود.

این ارز دیجیتال بر روی پلتفرم اتریوم کار می‌کند و با هدف تقویت توسعه محتوا و تجربیات بهتر، به سازندگان و توسعه‌دهندگان محتوا نیز اجازه می‌دهد در ازای پیشنهادات خود پاداش دریافت کنند.

پیدایش ارز دیجیتال کین

رمز ارز Kin یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز می‌باشد که برای ادغام آسان بین برنامه‌های موبایل و وب و همچنین امکان چت بین کاربران Blackberry، Android و iPhone طراحی شد. این  رمز ارز دارای مشوق داخلی است و به توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان خود در ازای استفاده پاداش می‌دهد. کاربران قادر هستند با مشارکت فعال در جامعه پیامرسان کیک، ارز دیجیتال کین کسب کنند و آن را برای کالاها و خدمات گوناگونی که در بستر کیک وجود دارد، خرج نمایند.

اپلیکیشن کینبرنامه‌هایی که با Kin ساخته می‌شوند برای ایجاد تجربه‌های کاربری متقاعدکننده مبتنی بر ارز دیجیتال است، که در آن تعامل بیشتر، مزایای اقتصادی مشترک را برای کاربران و توسعه‌دهندگان به ارمغان می‌آورد.

ارز دیجیتال کین برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک توکن ERC20 روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شد. اما از آن زمان به بلاک چین سولانا مهاجرت کرده است و به برنامه هایی که در مقیاس مصرف کننده فعالیت می‌کنند، امکان می‌دهد تا با سرعت و با حداقل هزینه انجام شوند. امروزه، اکوسیستم Kin بیش از ۶۰ میلیون کیف پول دارد و تا کنون بیش از ۷۰ میلیون دلار پاداش بین برنامه‌ها توزیع کرده است.

ارز دیجیتال کین چگونه کار می‌کند؟

توکن‌های KIN از طریق یک مدل انگیزشی که به آن موتور جوایز کین Kin Rewards Engine (KRE) می‌گویند، وارد گردش می‌شوند و به توسعه دهندگانی که تجربه‌های جذاب کاربران با کین را ایجاد می‌کنند، پاداش می‌دهد. این مدل، نوعی مدل درآمدزایی از نرم افزار می‌باشد که باعث ایجاد انگیزه در پذیرش موارد استفاده جدید و ایجاد ارزش برای ارز دیجیتال و همچنین تشویق به تبادل ارزش بین کاربران می‌گردد. این فناوری جدید منجر به اتحاد کاربران و توسعه دهندگان در یک اقتصاد دیجیتالی مشترک می‌شود که در آن تولید کنندگان محتوا و کاربران برای ارزشی که برای پلتفرم به ارمغان می‌آورند پاداش می‌گیرند، نه برای انحصارات کلان داده.

این پلتفرم به سازندگان بازی اجازه می‌دهد در برنامه‌های خود پاداش های رمزنگاری شده را تعبیه نمایند، تا هر زمان که کاربران برخی از وظایف پلتفرم را انجام می‌دهند، رمز KIN دریافت کنند و از آن برای خرید آیتم‌های درون بازی استفاده کنند. همچنین کسانی که پاداش می‌گیرند، در صورت تمایل می‌توانند این توکن‌ها را در بازی‌های دیگر خرج کنند. این کار برای سازندگان بازی‌ها مفید است، چرا که به آن‌ها کمک می‌کند بازی‌های دیگر خود را در این پلتفرم تبلیغ کنند. توسعه‌دهندگان هم هنگام استفاده از پلتفرم، توکن‌هایی دریافت می‌کنند.

ارز دیجیتال Kin با محیط کیک یکپارچه شده و می‌تواند با آن تبادل کند و با برنامه‌هایی که در بستر kik هستند، ادغام گردد. به علاوه کاربران این برنامه می‌توانند کین دریافت کنند و آن را به دیگران هدیه دهند.

در واقع بلاک چین Kin به طور مستقل و از طریق یک مدل اجماع فدرال عمل می‌کند. ادعا شده حداکثر ۱۰ تریلیون KIN تولید خواهد شد، تا هر کاربری در جهان بتواند به راحتی ارز دیجیتال کین کسب کند.

حامیان رمز ارز Kin

MediaLab ، سرویس پیام رسان Kik ، برنامه‌هایی مانند Swelly، MadLipz، ThisThat، Perfect365، Kinit، PauseFor از این رمز ارز حمایت و استفاده می‌کنند.

مزایای ارز دیجیتال کین

اغلب شرکت‌هایی که رمز ارز خود را راه‌اندازی می‌کنند، در ابتدا یک پایگاه و شبکه کاربری ندارند. اما یکی از مزیت‌هایی که ارز کین دارد این است که از همان ابتدا داراری یک پایگاه و شبکه کاربری آماده بود. بستر پیام‌رسان Kik با میلیون‌ها کاربر فعال خود یک مزیت اساسی برای  این ارز دیجیتال محسوب می‌شود. از دیگر مزایای کین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی کردن از قراردادهای هوشمند
 • پرکاربردترین ارز دیجیتال دنیا
 • دارای بیش از ۱۵ میلیون کاربر
 • برخورداری از امنیت بالای بلاکچین سولانا

مزایا و معایب کین

معایب ارز دیجیتال Kin

ارز کین نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کرده است، با این حال نتوانسته است رشد قیمتی خود را حفظ نماید. شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC  از شبکه اجتماعی کیک بدلیل جمع آوری پول در عرضه اولیه خود بدون ثبت نام، از مهمترین معایبی هستند که برای این ارز بیان شده‌اند.

از کجا می‌توان Kin را خرید؟

از هر صرافی ارز دیجیتالی که رمز ارز ارائه می‌کند، می‌توانید آن را خریداری کنید.

گرچه ارز دیجیتال کین هنوز در صرافی بایننس لیست نشده است، اما اگر می‌خواهید آن را خریداری کنید، می‌توانید پول خود را ابتدا در یکی از صرافی‌ها‌ی ایرانی به تتر تبدیل کنید و سپس تتر خود را به صرافی‌ها‌یی مثل Gate.io ،FTX ،bithumb Global یا HitBTC انتقال نمایید و از این صرافی‌ها‌ ارز دیجیتال Kin را خریداری کنید.

به یاد داشته باشید قبل از انتخاب صرافی، تحقیقات خود را انجام دهید.

کیف پول های مناسب برای ارز دیجیتال کین

 • کیف پول اتمیک
 • کیف پول متامسک
 • کیف پول کوینومی
 • کیف پول تراست
 • کیف پول اکسودوس
 • کیف پول Citowise
 • کیف پول Infinito Wallet

کیف پول سخت افزاری

قیمت ارز کین

بازار بازی‌های موبایل روز به روز در حال گسترش است و این همان چیزی است که Kin از طریق آن سرمایه گذاری می‌کند. کین می‌تواند از این دارایی سود زیادی کسب کند، چرا که طبق پیش بینی داده‌های الگوریتم در آینده شاهد افزایش قیمت ارز دیجیتال کین خواهیم بود.

نحوه بدست آوردن کین

روش‌های گوناگونی برای دریافت ارز KIN وجود دارد، اما محبوب‌ترین روش از طریق بازی است. چندین توسعه‌دهنده اپلیکیشن KIN را در بازی‌های خود قرارداده‌اند، و از طریق سیستم پاداشی که کین طراحی کرده است، بازیکنان در ازای فعالیت‌ها پاداش دریافت می‌کنند. این فعالیت‌ها می‌تواند شامل ورود روزانه یا تماشای یک آگهی برای دریافت کین رایگان باشد.

به یاد داشته باشید کین قابلیت استخراج ندارد و نمی‌توان آن را استخراج کرد.

آینده ارز دیجیتال کین

تد لیوینگستون، بنیانگذار و مدیرعامل Kik and Kin اظهار کرده است که می‌خواهد کین را به پرکاربردترین ارز دیجیتال در جهان تبدیل نماید. وی معتقد است بلاک چین یک فناوری جدید و پیچیده است و مصرف کنندگان برای استفاده کردن از آن نیازی به درک و فهم این فناوری ندارند. لیوینگستون می‌خواهد نشان دهد تجربه‌های مبتنی بر رمز ارزها تا چه حد می‌توانند ساده و بی‌نظیر باشند.

گرچه کیک با رقابت سختی از سوی افرادی مانند GlobalCoin مواجه است، اما با افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های چت در بین جوانان، شانس موفقیت بیشتری دارد. می‌توان گفت سرمایه گذاری روی ارز کین فرصتی مناسب برای معامله‌گران و فعالان حوزه رمز ارزها باشد.

 

جمع بندی

کین برای توسعه‌دهندگان خود سریع‌ترین و ساده‌ترین مسیر را ارائه می‌کند تا با استفاده از ابزارها و فناوری‌های سیستم‌عاملی خارج از دستگاه، رمز ارزها را در برنامه‌های وب و تلفن همراه خود ادغام کنند. با استفاده از کین پیچیدگی‌های یکپارچه‌سازی ارزهای دیجیتال حذف می‌شود. بنابراین تنها چیزی که توسعه‌دهنده باید روی آن تمرکز کند ایجاد تجربه‌های درون‌برنامه‌ای عالی است تا کاربران ‌بتوانند توکن‌های Kin خود را کسب نمایند و آنها را خرج کنند. Kin موانع پیش روی توسعه دهندگان را از بین می‌برد تا تجربه‌ای سریع، آسان و بصری ارز دیجیتال را ارائه نماید.

دیدگاهی در مورد “آنچه که همه باید درباره ارز دیجیتال کین بدانند!

 1. یکانی گفت:

  دمت گرم عالی بود

 2. اسکندری گفت:

  سلام و قت بخیر
  مفید و جامع بود . درواقع خیلی وقت بود که دنبال همچین مطلبی درمورد ارز دیجیتال کین بودم. ممنون از شما

 3. اکرم گفت:

  سلام دوره های اموزشی حضوری هم دارین؟

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   با سلام خدمت شما دوره های ویژه انلاین داریم با بک تست ها و تمرین های بخصوص برای یادگیری مفهومی و کاربردی

 4. mina گفت:

  سلام توی این قطعی اینترنت چه خوب که سایت شما داخلیه، میشه مطالب مفیدی ازش بدست اورد ممنون.

  1. تیم آکادمی مالی مسعود گفت:

   سلام خیلی ممنون و متشکر از شما بله ما تمام تلاشمون برای رضایت شما انجام خواهیم داد

 5. بهنامی گفت:

  بهترین کیف پول ارز کیف چیست ؟

 6. سارا گفت:

  سلام و عرض ادب
  خیلی ممنون از توضیحات عالی و بی نقصتون کارتون حرف نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *