معرفی اشخاص

ارتباط ایلان ماسک با رمز ارزها

ارتباط ایلان ماسک با ارز دیجیتال

کسانی که با حوزه ارز دیجیتال آشنایی دارند ممکن است نام ایلان ماسک را شنیده باشند. ایلان ماسک مدیر جوانی است که با ۵۵ میلیون دنبال کننده در توییتر، نظارت بر کمپانی های اسپیس ایکس SpaceX و شرکت خودرو سازی تسلا محبوبیت زیادی در میان عمده مردم جامعه کسب کرده است که به نظر می رسد همین امر به تاثیرگذاری وی بر بازار ارز دیجیتال نیز افزوده است. البته جالب است بدانید ماسک در ابتدا نسبت به رمز ارز ها خوشبین نبود و به این عرصه ورود نمی کرد، اما طی سال هایی که گذشت ارتباط ایلان ماسک با رمز ارزها کمی پیچیده شد و با توییت هایی که در رابطه با رمز ارز ها در صفحه توییتر خود به انتشار می گذاشت تغییرات قابل ملاحظه ای در بازار کریپتو بوجود آورد.

ارتباط ایلان ماسک با ارز دیجیتال

ایلان ماسک کیست؟

ایلان ریوز ماسک در سال ۱۹۷۱ در پرتوریا، یکی از سه پایتخت آفریقای جنوبی متولد شد. او یک کارآفرین، مهندس و برنامه نویس آمریکایی است که در عرصه خود یکی از بهترین ها محسوب می شود. علت معروفیت ایلان ماسک میان مردم، کار های بزرگی است که وی در اوج جوانی خود انجام داده و همچنان در صنعت تکنولوژی می تازد. از برخی از دستآورد های ایلان ماسک می توان به مدیریت شرکت بزرگ خودروسازی تسلا، شرکت هوا فضای SpaceX، کمپانی Neuralink، شرکت The Boring و بنیانگذاری بزرگ ترین شرکت پرداختی جهان به نام PayPal اشاره کرد.

ایلان ماسک یکی از ثروتمند ترین افراد جهان به شمار می رود. موفقیت شگفت انگیز ایلان ماسک باعث شده با تاجران مشهور دیگری مانند استیو جابز، هوارد هیوز، هنری فورد و بیل گیتس مقایسه شود که البته در این رقابت تنگاتنگ از رقبای خود کم نیاورده است.

رمز موفقیت ایلان ماسک

ایلان ماسک دوران کودکی بسیار سختی را سپری کرده و به گفته خودش در دوران جوانی در طول هفته بین ۸۰ تا ۱۲۰ ساعت را به کار کردن اختصاص می داده. پدر ایلان ماسک مهندس بود و مادرش متخصص تغذیه بود، او بزرگ ترین فرزند از سه فرزند است که همگی موفق بوده اند: برادرش، کیمبال ماسک، سرمایه دار و محیط بان است، خواهرش توسکا ماسک نیز تهیه کننده و کارگردان است که با دریافت جایزه های بسیار موفقیت چشمگیری داشته است. پس از طلاق والدینش در ۱۹۸۰، ماسک عمدتا با پدرش زندگی می کرد که بعد ها به او لقب مرد وحشتناک را داد و گفت پدرش تمام کار های وحشتناکی که فکرش را می کرد انجام می داده است. وی در این باره می گوید:

« من تربیت وحشتناکی داشتم، در بزرگسالی سختی های زیادی داشتم. همچنین در مورد بچه هایم نگرانم زیرا آن ها به اندازه کافی با مشکلات رو به رو نیستند.»

ایلان ماسک در یکی از مصاحبه هایش اعلام کرد که در طی شبانه روز تنها ۶ ساعت به خواب می رود و استراحت می کند و بقیه روز را سخت کار می کند. همچنین وی در مصاحبه اش ذکر کرد:

« مردم مرا خوش شانس می نامند، در حالی که من ۱۸ ساعت از روز را بسیار سخت کار می کنم.»

وی افزود در دوران مدرسه نیز با دوستان زیادی در ارتباط نبوده است زیرا در اوج جوانی به حاشیه علاقه ای نداشت و خیلی حریصانه به دنبال یادگیری و کتاب خواندن بود. ماسک دوره مقدماتی را یک سال زود تر تمام کرد و از دبیرستان خود فارق التحصیل شد. به گفته خودش هیچ گاه آرام و قرار نداشت و هر روز به دنبال یادگیری چیز های جدید بود و در این راه هیچ توقفی نداشت. با توجه به منحصربفرد بودن ایلان ماسک و تفاوت او با سایر بچه های همسن و سالش، هیچ زمان دوستی نداشت و به گفته خودش مورد آزار و اذییت از سوی بچه های دیگر قرار می گرفت. تنها نقطه روشنی که برای ایلان ماسک وجود داشت دانش فناوری بود، ماسک وقتی تنها ۱۰ ساله بود با برنامه نویسی از طریق Commodore VIC-20، یک رایانه خانگی ارزان قیمت آشنا شد. طولی نکشید که او به اندازه کافی مهارت پیدا کند تا Blastar، یک بازی ویدیویی به سبک مهاجمان فضایی، را بسازد. او کد بیسیک بازی را به مجله ای به نام PC and Office Technology، به قیمت ۵۰۰،۱۱ دلار فروخت.

تمام طول زندگی ایلان ماسک مملوء از این اتفاقات و دستآورد های بزرگ است که خودش به تنهایی به این جایگاه ها دست یافته. به همین دلیل می توان نتیجه گرفترمز موفقیت ایلان ماسک در زندگی پشتکار و سخت کوشی وی است که به طور معجزه آمیزی ماسک را به جایگاه فعلی اش رسانده است.

ایلان ماسک و ارتباط آن بارمزارزدیجیتال چگونه است؟ارتباط ایلان ماسک با رمز ارزها

در اوایل ساخت بیت کوین و ارائه آن به جهان، ایلان ماسک آنچنان علاقه مند به این عرصه نبود و عقیده داشت بیت کوین برای اقدامات خلاف است. اما در سال ۲۰۱۴، زمانی که مجددا از ایلان ماسک در رابطه با ارز دیجیتال سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد ” به نظر چیز خوبی است”. اما ورود ایلان ماسک به حوزه ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۹ شروع شد که از رمز ارز اتریوم حمایت کرد و گفت: به نظرم ارز دیجیتال اتریوم ساختار خوبی دارد. البته پیش از آن بیت کوین بود که مورد مقبولیت ایلان ماسک واقع شد، وی در سال ۲۰۱۹، که قیمت بیت کوین در اوج خود قرار داشت گفت: “بیت کوین یک فناوری درخشان است”. در سال ۲۰۲۰، بود که ماسک با رشته توییت های پی در پی در قیمت رمز ارز های گوناگون تاثیر گذاشت. توییت های ایلان ماسک به دلیل اظهارات وی در زمینه ارز های رمزنگاری شده مشهور است، او با استفاده از توییتر طرفداران قابل توجهی را در بازار رمزنگاری جمع آوری کرده است و اکثر این توییت ها در رابطه با ارز دیجیتال دوج کوین بود.

کمی بعد که ایلان ماسک کاملا به این عرصه علاقه مند شد و خود را وسط ماجرا یافت، شرکت تسلا برای سرمایه گذاری در بیت کوین به عنوان محافظت در برابر تورم، اعلام کرد که آن ها به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده اند. این پایان ماجرا برای حمایت ایلان ماسک از بیت کوین نبود، بلکه چندی بعد نیز اعلام کرد روش پرداخت با بیت کوین در شرکت تسلا امکان پذیر بوده و هر شخص که تمایل داشته باشد می تواند با واحد های بیت کوین به خریداری ماشین های تسلا بپردازد. این اعلامیه برای جامعه ارز های دیجیتال تاثیر گذاری مثبتی داشت و بسیاری از سرمایه گذاران جدید وارد بازار شدند. پخش خبر غول موسسه ای مانند تسلا که از بیت کوین پشتیبانی می کند، فقط بر اعتبار آن افزود. بلافاصله پس از اعلام این موضوع بیت کوین به بالاترین قیمت خود در آن زمان یعنی ۵۸،۰۰۰ دلار دست یافت.

ایلان ماسک

اما ایلان ماسک همیشه به بازی دادن بازار علاقه مند بود، بنابراین در آوریل، تسلا ۱۰ درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخت و باعث وحشت سرمایه گذاران شد. ایلان در توییتی به این موضوع پاسخ داد که تسلا بیت کوین را فقط برای آزمایش نقدینگی آن فروخت و او همچنان سرمایه گذاری خود در بیت کوین را حفظ می کند. کمی بعد نیز ایلان ماسک با توییت هایی که به نظر می رسید تاثیر زیست محیطی دارایی را زیر سوال می برد، قلب بسیاری از سرمایه گذاران را شکست. او توییتی ارسال کرد مبنی بر اینکه تسلا به دلیل مصرف بالای انرژی بیت کوین در فرایند استخراج ارز دیجیتال، دیگر پرداختی در بیت کوین نمی پذیرد. این تصمیم ارز های رمزپایه را به سمت مارپیچ نزولی سوق داد و بیت کوین به نزدیک ۳۰ هزار دلار سقوط کرد. او همچنان به بازی با رمزنگاری ادامه داد و در توییتر از حمایت خود برای کمک به استخراج کنندگان برای سبزتر کردن فرآیند های رمزنگاری اعلام کرد.

در پی این توییت ها، بیت کوین با ۱۹ درصد جهش به ۳۹،۹۴۴ دلار رسید که قبلا به نزدیک ۳۰ هزار دلار سقوط کرده بود. البته باید بگوییم بیت کوین تنها ارز رمز نگاری شده ای نیست که با توییت های ایلان ماسک دچار نوسان قیمتی شده است، بلکه دوج کوین نیز یکی دیگر از رمز ارز های تحت حمایت این فرد برجسته است. دوج کوین رمز ارزی است که از ساختار قوی برخوردار نیست و جزو دسته شت کوین ها ( کوین های نسبتا بی ارزش و بدون ساختار پیچیده) قرار داشت. اما پس از توییت های بی شمار ایلان ماسک به طور دیوانه واری قیمت آن افزایش یافت و به ۱۰ ارز دیجیتال برتر جهان پیوست. اما حمایت از دوج کوین نیز مانند بیت کوین از بازی های گوناگونی برخوردار بود، در برخی مواقع ایلان ماسک با یک توییت قیمت دوج کوین را بالا می برد و با توییتی دیگر قیمت را کاهش می داد، به گونه ای که انگار از این کار لذت می برد. اما همچنان ایلان ماسک یکی از افراد تاثیرگذار در کریپتو است، به حدی که در کنفرانس بی وورد که در رابطه با بیت کوین بود و افراد برجسته زیادی در آن حضور داشتند دعوت شد و به مکالمه درباره بیت کوین پرداخت.

آیا ایلان ماسک ساتوشی ناکاموتو است؟

هویت سازنده بیت کوین مشخص نیست و با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو خود را معرفی کرده است. از همین روی هیچ کس نمی داند آیا یک فرد نابغه بیت کوین را ابداع کرده و یا گروهی از افراد متخصص در پشت پرده این فناوری عظیم نقش آفرینی کرده اند. از همان ابتدای معرفی بیت کوین، عده زیادی به دنبال کشف سازنده آن و مطلع شدن از هویت خالق بیت کوین بودند. سرانجام از سال ۲۰۱۴، افراد زیادی بودند که سعی در مرتبط کردن ایلان ماسک و ساتوشی ناکاموتو داشتند. زیرا ایلان ماسک یکی از نوابغ کدنویسی و برنامه نویسی است و به خوبی بازار ارز دیجیتال را تحت کنترل دارد، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که این امر را ثابت کند و ایلان ماسک نیز این موضوع را انکار می کند. جدا از آن، ماسک یک دانشمند چند بعدی است. او دائما در حال اختراع کتاب های مختلف و استفاده از دانش خود با خواندن کتاب های جدید است. ماسک یک موشک پرتاب می کند و پروژه Hyperlup را با بیانیه ای درست مانند بیت کوین معرفی می کند، پس می تواند مخترع بیت کوین باشد.

به هر حال ایلان ماسک از افرادی است که در لیست ساتوشی های منتخب قرار دارد و بسیاری از افراد تصور می کنند ایلان ماسک می تواند همان ساتوشی ناکاموتو معروف باشد. اما ماسک با تمام تاثیر و کنترلی که بر روی حوزه رمز ارز ها دارد، خالق بیت کوین بودن را کتمان می کند و می گوید که او ساتوشی ناکاموتو نیست.

سخن آخر

ایلان ماسک یکی از موفق ترین و ثروتمند ترین افراد جهان که با تاثیرگذاری بیش از حدش بر روی بازار ارز دیجیتال، توجه سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کرده است. ارتباط ایلان ماسک با ارز دیجیتال به طور رسمی از سال ۲۰۲۱، آغاز شد که با توییت های خود تاثیر بسزایی بر روی قیمت دوج کوین و بیت کوین گذاشت. همچنین به دلیل محبوبیت و تبحر زیاد ایلان ماسک در حوزه فناوری، بسیاری از مردم جامعه عقیده دارند ایلان ماسک همان ساتوشی ناکاموتو یعنی خالق بیت کوین می باشد.

دیدگاهی در مورد “ارتباط ایلان ماسک با رمز ارزها

  1. Rahele گفت:

    ممنون از مقاله بسیار مفیدتون

  2. مهتا گفت:

    ثروتمندترین مرد دنیا ،حرفاش عالیه….

  3. نسا گفت:

    کدوم ارز اینده بهتری داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *