معرفی رمز ارز

توکن بیت تورنت ( btt ) چیست؟

BTT یک توکن کاربردی TRC-10 مبتنی بر بلاک چین است که ویژگی‌های محبوب‌ترین پروتکل‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز در جهان را تقویت می‌کند. DAppهایی که توسط BTT ارائه می شوند عبارتند از BitTorrent Speed، BitTorrent File System، DLive و موارد دیگر در خط لوله.

بیت تورنت

به عنوان یک پروژه مشترک بین Tron و BitTorrent Foundation، توکن BitTorrent در اوایل سال ۲۰۱۹ به عنوان تلاشی برای توکن کردن پروتکل به اشتراک گذاری فایل محبوب و بهبود تحویل محتوا و پهنای باند در دسترس با کمک بلاک چین راه اندازی شد.

BitTorrent یک پروتکل به اشتراک گذاری فایل با جامعه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر است. به این ترتیب، در میان کاربران فناوری تورنت و جامعه اشتراک‌گذاری فایل گسترده‌تر به یک نام آشنا تبدیل شده است. خرید آن توسط TRON در سال ۲۰۱۹ (به عنوان بخشی از یک معامله ۱۴۰ میلیون دلاری) با معرفی اخیر ارز دیجیتال BitTorrent و توکن BTT آن با هدف دستیابی به حداقل برخی از این اهداف اعلام شده دنبال شد:

 • بیت تورنت (BTT) باید پلی بین سازندگان محتوا و مخاطبان آنها باشد. تیم BTT به پتانسیل ارزهای دیجیتال اعتقاد دارد که به سازندگان و کاربران اجازه می دهد بدون هیچ واسطه ای آنها را خریداری کرده و خرج کنند. بنابراین، کاربران می‌توانند از توکن‌های BTT برای دادن ارزش جدید به منابع محاسباتی کمک‌شده خود استفاده کنند و فرآیند تراکنش شامل استفاده از ارزهای فیات نخواهد بود.
 • فناوری کریپتوکارنسی باید برای جامعه کاربران تورنت که سابقه طولانی در ترویج اشتراک گذاری و همکاری دارند و در عین حال مقاومت در برابر سانسور دارند، آشنا باشد. توکن BitTorrent در قلب یک پلتفرم غیرمتمرکز آینده قرار دارد که اهداف آن «ترویج باز بودن، طرد سانسور و پاداش دادن به شرکت‌کنندگان» است. با درک اینکه کاربران تورنت نباید با این اصول بیگانه باشند، TRON به عنوان ارائه‌دهنده زیرساخت فناوری که باید همه این کاربران را در سطح جهانی به هم متصل کند، وارد عمل می‌شود.
 • توکن BTT قرار است بلاک چین را به تبدیل شدن به یک فناوری اصلی نزدیک کند . ساخت شبکه بیت تورنت P2P و بلاک چین TRON مانند یک اکوسیستم یکپارچه باید در نهایت به معنای گسترش دسترسی بلاک چین به میلیون ها کاربر جدید و کمک به پذیرش انبوه بلاک چین باشد.
 • مدل توکن BTT باید تلاش ها برای کاهش کاستی های ساختاری خود پروتکل بیت تورنت را متحد کند . وظیفه اولیه پروژه BTT ارائه انگیزه های بازار محور به کاربران خود به منظور ارتقای همکاری آنها است. هدف مشترک این است که آنها در بهینه سازی و افزایش طول عمر انبوه بیت تورنت با یکدیگر همکاری کنند .
 • توکن BitTorrent به مدل Speed ​​BitTorrent قدرت می دهد . توکن های اکتسابی BTT را می توان در ازای دسترسی به دانلودهای سریعتر ارائه کرد. آنها در یک کیف پول اختصاصی ذخیره می شوند و از طریق یک صرافی غیرمتمرکز برای مبادله با توکن های TRON (TRX) پشتیبانی می شود.

پروتکل BitTorrent و TRON چگونه با هم کار خواهند کرد؟

از نقطه نظر فن آوری، توکن BTT با هم ترکیب نقاط قوت دو راه حل اصلی موجود در هسته آن است:

 • پروتکل بیت تورنت (BT)
 • TRON، با توجه به اینکه خود توکن بر اساس توکن TRC-10 است.

آنچه این دو فناوری را به هم نزدیک می کند، تمرکز آنها بر فناوری همتا به همتا (P2P) است.

برای شروع، BitTorrent به عنوان یک پروتکل ارتباطی کار می کند که از P2P به عنوان ستون فقرات سیستم اشتراک فایل خود استفاده می کند. به این ترتیب، این پلتفرم محبوب برای توزیع داده ها و فایل های الکترونیکی از طریق اینترنت است. بسته به موقعیت مکانی، شبکه‌های P2P زمانی که به صورت جمعی مشاهده می‌شوند، ۴۳ تا ۷۰ درصد از کل ترافیک اینترنت را تشکیل می‌دهند. پروتکل BitTorrent قبلاً خود را به عنوان یک پلتفرم انتخابی برای توزیع فایل های بزرگتر مانند کلیپ های ویدیویی، برنامه های تلویزیونی، فیلم ها، فایل های صوتی، بازی ها و غیره ثابت کرده است.

به طور مشابه، TRON همچنین به عنوان یک فناوری شبکه متمرکز بر P2P عمل می کند. جاه طلبی آن تبدیل شدن به یک سیستم عامل جهانی برای ذخیره سازی و آپلود نامحدود داده ها از هر نوع، از جمله محتوای صوتی و تصویری است. از آنجایی که این نوع محتوا در حال حاضر پایه اصلی پروتکل BT است، جاستین سان، بنیانگذار ترون و مدیر عامل بیت تورنت، این وحدت هدف و فناوری را اینگونه توصیف می کند: «ترون و بیت تورنت را مانند تیغ و تیغ در نظر بگیرید. برای ایجاد یک اقتصاد اینترنتی جدید که با تمرکززدایی هدایت می شود، به هر دو با هم نیاز دارید. ما در حال کاشت BTT هستیم تا بازاری از نوآوری ها و برنامه های کاربردی را در سراسر وب ارائه دهیم.”

توکن BTT چگونه کار می کند؟

پروتکل BT چیزی است که ارائه دهندگان مختلف خدمات آنلاین را گرد هم می آورد

 • سایت‌های تورنت، که ابرداده‌های مربوط به فایل‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده را ردیابی می‌کنند و به عنوان دروازه‌هایی به تورنت‌ها عمل می‌کنند،
 • ردیاب هایی که برای معرفی همتایان استفاده می شوند.
 • در swarms، ارائه‌دهندگان خدماتی که توکن‌های BTT را می‌پذیرند می‌توانند seed (کاربرانی با فایل کاملاً دانلود شده که بخشی از یک تورنت است) یا peers (کاربرانی با نسخه‌های جزئی از فایل‌های مورد نظر) باشند.

تیم پشت توکن BTT قول می دهد که از تخصص موجود در اجرای این زیرساخت قدیمی در عملکرد سیستم مبتنی بر توکن خود استفاده کند. BTT قرار است به عنوان پلی برای تراکنش های آسان تر شامل منابع محاسباتی موجود بین کاربران پروتکل BitTorrent و ارائه دهندگان خدمات و درخواست کنندگان عمل کند.

تمام تراکنش‌های مربوط به ارائه خدمات مختلف در اکوسیستم آینده در توکن‌های BTT مشخص می‌شوند. هدف این است که خود توکن ها تا حد امکان به طور گسترده ای تقسیم شوند تا بتوانند محدوده قیمت گذاری گسترده ای را برای خدمات ارائه شده در نظر بگیرند. انتقال توکن ها از طریق صرافی درون زنجیره ای/خارج از زنجیره انجام می شود و شامل دفتر کل خصوصی و بلاک چین عمومی TRON می شود.

در حالی که موضوع پذیرش توکن در بین کاربران تورنت هنوز فقط در حوزه گمانه زنی ها و پیش بینی ها است، تیم BTT به اندازه خود اکوسیستم BitTorrent با حدود ۱ میلیارد دستگاه در حال استفاده اعتماد می کند. رشد قیمت آتی توکن BTT باید با داشتن تنها ۹۹۰ BTT برای هر دستگاه (در تئوری) از عرضه برنامه ریزی شده ۹۹۰ میلیارد توکن تضمین شود.

توکن ها به عنوان بخشی از ایردراپ های ماهانه که توسط تیم Tron سازماندهی شده است، تحویل داده می شود. از فوریه ۲۰۱۹، قرار است تا فوریه ۲۰۲۵ اجرا شوند و هر سال به عنوان پاداشی برای سرمایه گذاران ترون، اندازه آنها افزایش می یابد.

پیش بینی قیمت بیت تورنت از نظر Wallet Investor

افزایش بلندمدتی برای قیمت بیت تورنت پیش‌بینی می‌شود. و ممکن است از قیمت فعلی ۰.۰۰۳۷ دلار سود قابل توجهی داشته باشد. که باعث سوددهی پرتفوی سرمایه‌گذاران می‌شود. و آنها بیت تورنت را می‌فروشند تا از سرمایه‌گذاری خود سود زیادی کسب کنند.

بر اساس پیش‌آگهی قیمت بیت تورنت ، افزایش بلندمدت انتظار می‌رود، پیش‌بینی قیمت برای سال ۲۰۲۶،

۰.۰۳۷۹ دلار است.

انتظار می رود با سرمایه گذاری۵ ساله، درآمد حدود +۹۳۲.۷٪ باشد.

چگونه BTT می تواند عملکرد BitTorrent را بهبود بخشد؟

در دنیای فناوری تورنت، در دسترس قرار دادن فایل‌های خود در اختیار دیگران (“بذر”) یکی از ملاحظات اصلی در حفظ سلامت کل اکوسیستم آن است. توکن BTT نشان‌دهنده تلاشی برای بهبود مدل موجود با تبدیل BTT به ارائه‌دهنده انگیزه‌های اقتصادی بسیار مورد نیاز برای کاربران تورنت است که منصفانه بازی کنند و برای آن پاداش دریافت کنند:

 • به دلیل نقص ساختاری در فناوری پایه خود، گروه های بیت تورنت مستعد کاهش زودرس کیفیت یا حتی ناپدید شدن کامل هستند. دلیل این امر این واقعیت است که کاربران می توانند فایل های کامل را قبل از اینکه مجبور شوند به همان میزان بایت آپلود کنند و در دسترس سایر دانلودکنندگان قرار دهند، دانلود کنند. ازدحام ها را می توان بدون جریمه رها کرد و در نتیجه از طول عمر و کیفیت آنها کاسته شد.
 • از آنجایی که پروتکل BitTorrent از قبل بر تقسیم فایل‌ها به بخش‌ها متکی است، سیستم BitTorrent Speed ​​به همتایان این امکان را می‌دهد تا توکن‌های BTT را به عنوان انگیزه‌ای برای ادامه یافتن فایل‌ها حتی پس از تکمیل دانلود به یکدیگر پیشنهاد دهند.
 • توانایی کسب توکن‌های BTT باید کاربران بیشتری را تشویق کند تا پهنای باند و منابع ذخیره‌سازی بیشتری را برای پشتیبانی از سریع‌تر نگه‌داشتن گروه‌ها و مقاومت در برابر تخریب اختصاص دهند. به جای تکیه بر استخراج، توکن های BTT بر اساس میزان منابعی که کاربران ارائه می دهند، به دست می آیند و مبادله می شوند.از آنجایی که تراکنش ها با توکن
 • های BTT از طریق شبکه بلاک چین TRON انجام می شود، قرار است به توسعه اکوسیستم خود TRON کمک کنند. در عین حال، استفاده از توکن‌های BTT اجباری نخواهد بود و کاربران «معمولی» مجاز خواهند بود محتوا را از کسانی که از توکن‌ها استفاده می‌کنند بدون محدودیت فنی دانلود کنند.

سیستم مناقصه BTT چگونه کار می کند؟

این مبادله باید از طریق سیستم پیشنهادات انجام شود که به اقتصاد مبادله ای که قبلاً در بالای پروتکل BitTorrent وجود دارد، متکی است. هنگامی که سرعت بیت تورنت با نسخه‌های آینده مشتریان BitTorrent و μTorrent ادغام شد، کاربران پیشنهادات خود را در یک گروه تبلیغ می‌کنند و توکن‌های BTT را در ازای دسترسی اولویت‌دار به دانه‌ها معامله می‌کنند.

 • «اولویت‌بندی‌شده» در اینجا به رفتار ترجیحی داده شده به کاربران خاص توسط مکانیسم به اصطلاح خفگی اشاره دارد که انتخاب همتا را کنترل می‌کند و منابع را در یک گروه تخصیص می‌دهد. این مکانیسم اساس الگوریتم اشتراک گذاری “tit-for-tat” است که توسط آن کلاینت های BitTorrent همتایان را به عنوان “خفه” یا “unchoked” تعیین می کنند. فقط همتاهای بدون مشکل می توانند داده ها را از مشتری دریافت کنند.
 • کاربران می‌توانند به دیگران برای بازیابی مداوم فایل‌هایی که می‌خواهند به آنها دسترسی داشته باشند، جوایزی ارائه دهند. علاوه بر ایجاد انگیزه برای ماندن در یک ازدحام، استفاده از BTT همراه با مکانیسم خفگی قرار است سرعت دانلود سریع‌تری را تضمین کند و تحویل آسان‌تر محتوا را برای تعداد بیشتری از کاربران همکار ترویج کند.
 • مقدار توکن‌های BTT و سرعت‌های آپلود موجود به عنوان «ورودی‌های بازار» در این سیستم عمل می‌کنند. در عین حال، همتایان بسته به اینکه منابع محلی خود را در ازای BTT ارائه دهند یا بالعکس، درخواست کننده و ارائه دهنده خدمات خواهند بود. قبل از اینکه بتوانند پیشنهادات اولیه خود را ارائه دهند، از متقاضیان خدمات خواسته می شود که با قرار دادن مقدار معینی توکن در کانال پرداخت بین آنها و ارائه دهندگان خدمات، شواهدی مبنی بر موجودی BTT خود ارائه دهند.

خدمات BTT آینده و اطلس پروژه

فراتر از کاربردهای فوری خود، توکن BTT همچنین باید به بلاک چین و شبکه بیت تورنت TRON متصل شود تا ویژگی های وعده داده شده یک اینترنت جدید و غیرمتمرکزتر را ارائه دهد. مفهوم وب غیرمتمرکز در پروژه اطلس که توکن BTT را نیز به وجود آورد، مرکزی است. قرار است معرفی این رمز ارز در درازمدت دریچه ای را برای ارائه خدمات زیر باز کند:

 • سرویس تحویل محتوای غیرمتمرکز به درخواست کنندگان خدمات (همتایان) امکان می دهد پیشنهادات را تبلیغ کنند و از نشانه های BTT برای پرداخت پهنای باند و دریافت محتوای مورد نظر استفاده کنند. هدف ایجاد سیستمی برای توزیع انبوه محتوا است، به ویژه محتوایی که در برابر مهاجمان و سانسورکنندگان به طور یکسان مقاوم باشد. یکی از مسائل بالقوه ممکن است تعداد بیشتر درخواست کنندگان سرویس باشد، اما تیم BTT امیدوار است که توکن آنها نقش انگیزشی را برای ارائه دهندگان خدمات ایفا کند تا دسترسی آزاد به فایل های خود را برای هرچه بیشتر درخواست کنندگان حفظ کنند.
 • اکوسیستم توکن BTT آینده باید دارای یک سرویس ذخیره سازی غیرمتمرکز نیز باشد . این به درخواست کنندگان خدمات اجازه می دهد تا از توکن های خود برای پرداخت هزینه ذخیره سازی داده ها استفاده کنند. ارائه‌دهندگان خدمات مسئول ارائه اسناد ذخیره‌سازی به درخواست‌کنندگان و امکان دانلود بر اساس تقاضای داده‌های ذخیره‌شده با قیمت از پیش تعریف‌شده ثابت خواهند بود. ارائه‌دهندگان می‌توانند محتوا را با نرخ‌های پرداختی که به بهترین وجه با نیازهایشان مطابقت دارد، جستجو کنند.
 • در نهایت، گستره خدمات ارائه شده شامل یک سیستم پروکسی غیرمتمرکز نیز خواهد بود که به درخواست کنندگان سرویس اجازه می دهد تا به کاربران خاصی برای بازیابی محتوا مبتنی بر URL پرداخت کنند . این به عنوان یک گزینه بالقوه جذاب برای کاربرانی که به دنبال اجتناب از کنترل های شبکه IP هستند و همچنین برای کاربران تلفن همراه که عمدتاً به Wifi متکی هستند دیده می شود. این سیستم امکان تقسیم محتوا را به تکه‌های جداگانه که می‌تواند توسط کاربران آینده درخواست شود را فراهم می‌کند.

در دسترس بودن توکن BTT و پاسخ انجمن

هنگامی که مجموعه ای از ایردراپ های برنامه ریزی شده در فوریه ۲۰۱۹ آغاز شد، توکن BTT موفق شد هم به دلیل عملکرد قیمت و هم از نظر بازخورد جامعه، سرفصل خبرها را به خود اختصاص دهد. در حالی که فروش توکن BTT با کمک بایننس لانچ پد راه اندازی شد، کاربران در واقع نیازی به نگه داشتن توکن های خود در بایننس برای دریافت ایردراپ BTT ندارند. چندین صرافی رمزنگاری پشتیبانی خود را از ایردراپ های BTT ارائه کردند، از جمله OKEx، Huobi، Bithumb، Upbit، Gate.io، Bibox، BitForex، Coinsuper، Kucoin، Bittrex و غیره. علاوه بر آنها، کیف پول Tron و Trust Wallet نیز متعهد شده اند که از دیگر توکن های TRC-10 مشابه BTT و همچنین توکن های موجود پشتیبانی کنند.

واکنش‌های جوامع کریپتو و کاربران تورنت متفاوت است، که با توجه به اینکه BTT یک فناوری جدید است، احتمالاً جای تعجب ندارد. برخی آن را به عنوان یک سکه “سهام پنی” عالی برای سرمایه گذاری می بینند، در حالی که برخی دیگر در مورد پتانسیل BTT شک دارند و به این اشاره می کنند که نیاز به این توکن برای تثبیت خود در جامعه است که برای موارد “رایگان” همراه با اشتراک گذاری فایل استفاده می شود. تورنت ها

از آنجایی که بیت تورنت ها گاهی اوقات برای دانلود غیرقانونی انواع مختلف محتوا استفاده می شوند، یک مسئله بالقوه قانونی نیز وجود دارد. همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که توکن‌سازی بیت‌تورنت ممکن است منجر به شناسایی آسان‌تر کاربرانی شود که هم این نوع محتوا را دانلود و هم ارائه می‌کنند. شکاکان در میان کاربران همچنین ادعا می کنند که پروتکل BitTorrent قبلاً برای توزیع محتوای قانونی استفاده می شود و کارایی مدل توکن را در تشویق مردم به اشتراک گذاری پهنای باند خود زیر سوال می برد.

1 نظر در “توکن بیت تورنت ( btt ) چیست؟

 1. رمضانی گفت:

  آیا توکن بیت تورنت آینده دار است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *