انگیزشی

تکنیک‌های پولسازی

آیا تو هم فکر می‌کنی پول درآوردن سخت ترین کار دنیاست و هیچ تصمیمی برای پولدارشدن نمی‌گیری؟ یا این که رویای پولدار شدن را در سر می‌پرورانی و در جستجوی تکنیک‌های پولسازی هستی؟ اگر جزو دسته دوم هستی، توصیه می‌کنم تا انتهای این مطلب با ما همراه شو. در غیر این صورت اگر قد ثروتمند شدن نداری لطفا از خوندن این مطلب صرف نظر کن!

تکنیک های پولسازی

افرادی که قصد ثروتمند شدن دارند و می‌خواهند به درآمدهای بالایی برسند، باید مهارت پولسازی را یاد بگیرند. شما با یادگیری مهارت پولسازی یاد می‌گیری که در کمترین زمان به درآمدهای بیشتر و آرزوهات برسی. رسیدن به آرزوها هم میسر نمی‌شه مگر با کسب علم پولسازی.

علم پولسازی مجموعه‌ای از قوانین و مهارت‌های کسب شده است که برای بدست آوردن پول یا سرمایه بیشتر، اجرا می‌شه. بنابراین در این علم خبری از محاسبات پیچیده و ساعت‌ها تمرین و تمرکز برای رسیدن به پول نیست. از طرفی می‌توان گفت علم پول سازی، علمی‌ست که برای همه قابل اجراست. اما آنچه بیش از همه ارزشمند است، رفتار شما در نحوه بدست آوردن پول و خرج کردن آن است.

اصلی‌ترین تکنیک پولسازی: باورهات رو تغییر بده.

درسته که هر کاری سختی‌های خود را دارد، ولی باید یاد بگیری که از منطقه امن زندگیت خارج بشی و عادت‌های پولساز را جایگزین عادت‌های معمولی کنی. مطمئن باش اگر کارهایی که ثروتمندان انجام می‌دهند را به عادت روزانه تبدیل کنی، می‌توانی دقیقاً مانند آنها شوی.

برای شروع پولسازی در اولین قدم باید یاد بگیری ذهنت را از باورهای محدود کننده خالی کنی. باید باورهای درست را جایگزین باورهای اشتباه کنی. همین باورهای محدود کننده و اشتباه هستند که مانع رسیدن شما به پول و ثروت می‌شوند. در مسیر پول سازی باید یاد بگیری باورهای محدود کننده را کنار بگذاری و باورهای درست را جایگزین آنها کنی.ٰٰ

یکی از روش‌ها برای تقویت باورهای درست این است که سراغ زندگینامه افراد موفق بروی و تمام زندگی نامه آنها را مطالعه کنی. با مطالعه زندگینامه آنها به این نکته می‌رسی که تمام آنها بدون داشتن هیچ سرمایه‌ای کسب و کارشان را راه اندازی کرده‌اند و در مسیر پول سازی قرار گرفته‌اند. این کار باعث می‌شود به مرور زمان باورهای درست جایگزین باورهای اشتباه ‌شود.

تغییر باور و پولسازی

در واقع باور دارای قدرت بی‌نظیریست که باعث می‌شود انگیزه تو برای رسیدن به اهدافت بیشتر شود و برای رسیدن به خواسته هایت با تمام وجود تلاش کنی. پس سعی کن زندگی روزانه خود را به سبک افراد ثروتمند برنامه ریزی کنی. به عنوان مثال می‌توانی برای تفریح به مکان‌هایی بروی که معمولا افراد پولدار به آنجا می روند.

هدفگذاری کن.

یکی دیگر از تکنیک‌های پولسازی هدفگذاریست. هدف گذاری و مشخص کردن هدف باعث می‌شود دقیقاً بفهمی که چه چیزهایی می‌خواهی و مسیر زندگیت را پیدا ‌کنی. وقتی هدف داشته باشی برای رسیدن به آن تلاش می‌کنی. پس اگر به دنبال پولسازی هستی، قبل از هر کاری تمام اهداف خود را با جزئیات کامل مشخص کن و برای رسیدن به آنها تلاش کن. همین حالا یک دفتر بردار و هر هدف و خواسته‌ای که داری را با جزئیات کامل و دقیق بنویس و مطمئن باش اگر تلاش کنی به تمام اهداف و خواسته‌هایت می‌رسی.

ذهنت را از افکار منفی پاک کن.

همانگونه که برای زندگی راحت‌تر، اشیاء و لوازم غیر ضروری و غیرقابل استفاده را دور می‌اندازیم، پس در مسیر پولسازی هم باید خودت را از شرِ افکار مخرب و بازدارنده‌ خلاص کنی. وقتی ذهنیت و افکار مثبت و ثروتمندی داشته باشی، هیچ وقت خودت را محدود نمی‌کنی و دید محدود کننده نسبت به خودت و توانایی هایت نخواهی داشت. اما اگر خودت را محدود کنی و ذهنیت محدودی داشته باشی، در مسیر پول سازی و ثروت آفرینی قرار نخواهی گرفت. چرا که داشتن ذهن ثروتمند باعث ورود ایده‌های پولساز به ذهن  و ثروت سازی می‌شود.

بر روی خودت سرمایه‌گذاری کن.

اگر می‌خواهی به یک ماشین پولسازی تبدیل شوی و برترین ایده‌های پولسازی به ذهنت خطور کند، بهترین کار این است که بر روی خودت سرمایه گذاری کنی. بر روی استعدادهایت متمرکز شو و برای پروش آنها هزینه کن. مطمئن باش چند برابر این هزینه را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست خواهی آورد.

با یادگیری یک مهارت و آموزش آن به دیگران می‌توانی به درآمد بالایی برسی. قبل از هر کاری باید مشخص کنی در چه زمینه‌ای مهارت و تخصص داری تا از این مهارت کسب درآمد کنی. اگر هم فکر می‌کنی جزو آن دسته از افرادی هستی که هیچ مهارت و تخصصی ندارد، می‌توانی در زمینه‌ای که علاقه داری شروع به یادگیری یک مهارت خاص کنی و در آن زمینه حرفه‌ای شوی و بعد از آن شروع به آموزش و یا ارائه آن به دیگران شوی. برای یادگیری یک مهارت کافیست شروع به تحقیق و مطالعه کنی و بهترین کتاب‌های مربوط به آن مهارت را تهیه و مطالعه کنی.

 

سرمایه گذاری روی خودهمچنین می‌توانی در کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی شرکت کنی. البته اگر در اول راه هستی و نمی‌خواهی زیاد هزینه کنی، بهتر است با مطالعه و خواندن کتاب‌ها شروع کنی و یا این که از ویدیوهای کاملا رایگان یوتیوب و یا سایت‌های خدمات مشاوره مالی کمک بگیری. به عنوان مثال می‌توانی زبان برنامه‌نویسی یاد بگیری و یا وارد بازار داغ ارزهای دیجیتال شوی و یک کسب و کار پرسود برای خودت داشته باشی.

از افراد سمی دوری کن.

همان گونه که گفته شد افکار منفی مانعی برای رسیدن به ثروت هستند.

بنابراین از آنجایی هم که افراد سمی، افراد منفی نگری هستند و دائما از کلمات “نمی‌توانی و نمی‌شود” استفاده می‌کنند، دوری کردن از آنها بهترین کار در رسیدن به اهداف است.
در صورتی هم که قادر به قطع رابطه با این گونه افراد نیستی، بهتر هست در رابطه با اهداف و خواسته‌هایت با آن‌ها صحبت نکنی. زیرا شما را نسبت به مسیری که در پیش داری دچار تردید می‌کنند و انگیزه‌ات را کاهش می‌دهند.

منابع درآمدی متعدد ایجاد کن.

یکی دیگر از تکنیک‌های پولسازی که افراد پولدار و ثروتمند به شدت نسبت به آن متعهد هستند، ایجاد چندین منبع درآمدی است.

البته در نظر داشته باش داشتن منابع درآمدی گوناگون به معنای کار کردن همزمان در چندین شغل نیست.بلکه به این معنی است که با درآمد خود کسب و کار جدیدی ایجاد کنی و یا اینکه از کسب و کار خود به درآمد برسی.
سرمایه گذاری کرددن در کسب و کارهای متعدد می‌تواند یکی از روش‌های معمول و قابل توجه برای تبدیل کردن پول به منبع درآمد باشد.

افزایش درآمد با تکنیک پولسازی

ترس را کنار بگذار و شروع کن.

با فکر کردن و خیال‌بافی به جایی نمی‌رسی! دست به کار شو و افکار و ایده‌هایت را در عالم واقعیت به عمل تبدیل کن.

وقتی می‌ترسی بزرگترین موانع را جلوی پای خودت قرار می‌دهی.

به اعتقاد سوزان جفرز نویسنده کتاب ترس را احساس کن…اما کارت را انجام بده ، برای چشیدن طعم موفقیت، باید مانعِ ترس را از بین برد و وقتی که شجاعت به خرج دادی و اولین قدم را برداشتی، دنیا با تو هماهنگ و هم مسیر خواهد شد و تا رسیدن به هدف تو را همراهی خواهد کرد.

جمع بندی

تکنیک‌های پولسازی چیزی جز دانش این که پولت را چگونه و کجا خرج کنی و این که چه زمانی اقدام به سرمایه‌گذاری کنی نیست. تکنیک‌های پولسازی زمانی جوابگو هستند که جوانب کافی را بسنجی. یعنی اگر می‌دانی ریسک بزرگی برای رسیدن به سرمایه در یک حوزه خاص وجود دارد، به جای اینکه تمام تمرکزت را روی همین یک راه پرخطر بگذاری، چند راه پولسازی جانبی کم‌خطر و کم‌حاصل‎تر را دنبال کنی.

فراموش نکن افرادی که از طریق والدین و یا دیگران به اموال فراوان رسیده‌اند، هرگز ثروتمند نخواهند شد. در عوض افرادی که خودشان به ثروت رسیده‌اند و برای کسب آن تحقیق و تلاش کرده‌اند و از مشاوره افراد موفق در این زمینه بهره برده‌اند، ثروتمند خواهند شد.

دیدگاهی در مورد “تکنیک‌های پولسازی

 1. صمدی گفت:

  خلاصه و مفید

 2. هاشم گفت:

  به نکات عالی اشاره کردید درسته.

 3. کبریانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون بابت مطالب خوبتون دست خوش

 4. pashaii گفت:

  بسیار مفید و کاربردی بود ممنون

 5. مهدی باقری گفت:

  به امید روزی که فقر از جامعه ایرانی ریشه کن بشه….

 6. سالار رشیدی گفت:

  کتابهای هوش مالی هم خیلی مفید هستن برای ثروتمند شدن👍

 7. امین قلیپور گفت:

  سلام وقت بخیر
  تکنیک های پولسازیتون عالی و کاربردیه ممنون

 8. مهتا ستاری گفت:

  من واقعا این تکنیک حذف افراد منفی رو تست کردم تو تمام فیلدها باعث موفقیت میشه چه تو پولسازی چه تو زندگی خدایی درست ترین کاره به شماهم پیشنهاد میکنم

 9. SAHEL گفت:

  افراد فقیر نگاه احساسی به پول دارند اما ثروتمندان منطقی به پول نگاه می‌کنند👌

 10. alireza گفت:

  من واقعا این حذف افراد منفی رو تست کردم تو تمام فیلدها باعث موفقیت میشه چه تو پولسازی چه تو زندگی خدایی درست ترین کاره به شماهم پیشنهاد میکنم

 11. narimani گفت:

  من در مورد این اثر مرکب ی کتاب از دارن هاردی خوندم حرف نداره دقیقا شاه کلید پولسازی هست

 12. mina sadegi گفت:

  میشه یکم راجب قانون رهایی بیشتر توضیح بدین؟

 13. رویا رهنمود گفت:

  خیلی کاربردیه من خودم هر روز تمرین میکنم این تکنیک ها رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *