معرفی رمز ارز

ایاس (EOS) چیست؟

EOS یک پلت فرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که برای توسعه، میزبانی و اجرای برنامه های کاربردی تجاری یا dApps استفاده می شود. EOS در ژوئن ۲۰۱۸ پس از عرضه اولیه سکه که باعث افزایش ۴.۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال برای Block.one شد، راه اندازی شد، شرکتی که نرم افزار منبع باز به نام EOS.IO را که در این پلتفرم استفاده می شود، توسعه داد. توکن های ارز دیجیتال EOS به عنوان یک سیستم پرداخت در شبکه استفاده می شوند.

EOS چیست؟درک EOS

EOS از عملکرد اصلی پشتیبانی می کند که به مشاغل و افراد اجازه می دهد برنامه های مبتنی بر بلاک چین را به روشی مشابه برنامه های مبتنی بر وب ایجاد کنند. EOS دسترسی ایمن و احراز هویت، مجوزها، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین dApps و اینترنت را فراهم می کند. EOS توسط یک فروشگاه ابزار وب پشتیبانی می شود که هدف آن توسعه برنامه بدون دردسر است.

اصول اولیه توکن های EOS.IO و EOS

اکوسیستم EOS از دو عنصر کلیدی تشکیل شده است: نرم افزار EOS.IO و توکن های EOS: 

 • EOS.IO شبیه سیستم عامل یک کامپیوتر است. این شبکه بلاک چین EOS را مدیریت و کنترل می کند. این نرم افزار از معماری بلاک چین برای مقیاس بندی عمودی و افقی DApps استفاده می کند.
 • توکن EOS  ، ارز دیجیتال شبکه EOS است.
   یک توسعه‌دهنده برای استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای DApp به جای خرج کردن آنها، فقط باید سکه‌های EOS را نگه دارد. دارندگان توکن که هیچ برنامه‌ای را اجرا نمی‌کنند، می‌توانند پهنای باند خود را به سایر شرکت‌کنندگانی که به آن نیاز دارند اختصاص دهند یا اجاره دهند.

  EOS که در حال حاضر متعلق به شرکت block.one است، توسط Dan Larimer راه‌اندازی شد که همچنین بنیانگذار و خالق پلتفرم‌های مستقر از جمله Bitshares و Steem است.

  چگونه EOS متفاوت است؟EOS چیست؟

  EOS به عنوان رقیب مستقیم اتریوم با جاه‌طلبی بزرگ‌تر، بهتر و سریع‌تر دیده می‌شود. به خصوص سریعتر: در حالی که طبق گزارشات اتریوم می تواند ۱۵ تراکنش در ثانیه انجام دهد، EOS میلیون ها تراکنش در ثانیه را هدف قرار داده است. توجه داشته باشید که این یک هدف است نه یک واقعیت. ۱

  با افزایش اندازه اکوسیستم DApps هر روز در شبکه های بلاک چین، در دسترس بودن محدود منابع یک مسئله اصلی است. EOS.IO سعی می کند با ارائه مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده بیشتر از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود، این مشکلات را برطرف کند.

  ویژگی های EOS.IO

  EOS.IO ادعا می کند که از طریق استفاده از اجرای موازی و متدولوژی ارتباط ناهمزمان در سراسر شبکه، قادر است از هزاران DApp در مقیاس تجاری بدون برخورد با گلوگاه های عملکرد پشتیبانی کند.

  بهره وری بیشتر توسط ماژول های جداگانه ای که در کار DApps نقش دارند، افزایش می یابد. به عنوان مثال، فرآیند احراز هویت جدا از فرآیند اجرا انجام می شود.

  EOS دارای ویژگی‌های کاربردی کلیدی است – از جمله یک جعبه ابزار وب برای توسعه رابط، رابط‌های خود توصیفی، طرح‌واره‌های پایگاه داده خودتوصیف و یک طرح مجوز اعلامی. همه اینها کار توسعه دهنده را برای ایجاد و نگهداری برنامه ها آسان تر می کند.

  اقتصاد EOS

  راه اندازی EOS از مفهوم ماینینگ آشنا که توسط بیت کوین استفاده می شود استفاده نمی کند. در عوض، تولیدکنندگان بلوک تعداد مورد نیاز بلوک را تولید می کنند و با ایجاد توکن های EOS جدید برای هر بلوکی که تولید می کنند، پاداش دریافت می کنند.

  تولیدکنندگان بلاک می‌توانند رقم مورد نظر را برای پرداخت منتشر کنند و تعداد توکن‌هایی که ایجاد می‌کنند بر اساس ارزش متوسط ​​پرداخت مورد انتظار منتشر شده توسط همه تولیدکنندگان بلوک محاسبه می‌شود.

  از آنجایی که تولیدکنندگان بلوک آشکارا خواهان دستمزد بالاتر هستند، این ویژگی به راحتی می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. برای مقابله با این، یک مکانیسم تولیدکننده توکن‌ها را محدود می‌کند تا کل افزایش سالانه عرضه توکن‌ها از ۵ درصد تجاوز نکند. دارندگان توکن، که در مورد این موضوع رای می‌دهند، این اختیار را دارند که به تولیدکنندگان بلوکی که تقاضای بیشتری دارند رای دهند.

  این مکانیسم به گونه‌ای عمل می‌کند که مکمل ذخیره‌سازی EOS است زیرا همه دارندگان توکن هزینه ذخیره‌سازی فایل در شبکه EOS را از طریق بخشی از تورم سالانه پرداخت می‌کنند. تا زمانی که آنها یک فایل را در شبکه ذخیره می کنند، توکن های EOS آنها نگه داشته می شوند و با نرخ تورم ارزش خود را از دست می دهند.

  هرچه فضای ذخیره‌سازی بیشتری مورد نیاز باشد، بلاک‌های بیشتری از سازندگان بلاک درخواست می‌شود، که می‌توانند از طریق تورم دستمزد بالاتر، که دارندگان توکن آن را تأیید می‌کنند، ارزش بیشتری برای کار خود بخواهند. اگر تقاضای ذخیره سازی کاهش یابد، تورم کمتر خواهد شد و از دست رفتن ارزش توکن های ذخیره شده EOS را کاهش می دهد.

  توکن های EOS را می توان در کیف پول های متعددی از جمله کیف پول اتریوم، MyEtherWallet و MetaMask نگه داشت. این توکن ها را می توان در صرافی هایی از جمله Bitfinex و YoBit معامله کرد.

  EOS در اخبار

  در سپتامبر ۲۰۱۹، یکی از شرکت‌های کوچکی که در توسعه اولیه این ارز نقش داشت، کناره‌گیری کرد و گفت که روی دیگر بلاک چین و اجرای نرم‌افزار EOS.IO تمرکز دارد. به گفته Coindesk، دلیل واقعی این بود که حمایت نهنگ‌های EOS – آنهایی که دارای ذخایر توکن بزرگ هستند – برای کسب درآمد مورد نیاز بود و آن نهنگ‌ها از تولیدکنندگان بلوک در چین حمایت می‌کردند. این برای EOS چندان پررنگ نبود. 

  مسائل حاکمیتی

  EOS به طریق دیگری با شک و تردید مواجه است. مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی، تولیدکنندگان بلاک هفت حساب را مسدود کردند که توکن‌های سرقت شده را در خود جای داده بودند، اما EOS هیچ مجوز قانونی برای انجام این کار نداشت. این حرکت مناقشه دیگری را در مورد این ارز  نشان می‌دهد، و آن این است که فاقد یک فرآیند مدیریت موثر است. 

  در ژوئن ۲۰۱۹، براک پیرس، یکی از اعضای اولیه تیم Block.one، زمانی که پیشنهاد کرد EOS اکنون توسط “الیگارشی چینی” اداره می شود، خبر داد. اگرچه این درست است که اکثر تولیدکنندگان بلوک در چین مستقر هستند، اما این نگرانی بیشتر به خطراتی مربوط می‌شود که متمرکز شدن ایجاد می‌کند. شکایات اصلی در مورد تولیدکنندگان بلاک فعلی این است که آنها ساخت DApp های جدیدی را که سایر کاربران را به سمت بلاک چین جذب کند، در اولویت قرار نمی دهند. 

  در رابطه با حکمرانی، Entrepreneurial Operating System از آن زمان بر روی سیستمی مستقر شده است که برای همه دارندگان این ارز رأی گیری می کند، اما EOS نیویورک گفت که این «به سادگی راهی برای سنجش منافع دارندگان است».

  صعودی جهانی

  در ماه مه ۲۰۲۱، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه Block.one یک شرکت تابعه به نام Bullish Global ایجاد کرده است، قیمت این ارز ۵۰٪ افزایش یافت. (قیمت به همان میزان در اواخر ماه کاهش یافت.) ۴ Bullish Global قصد دارد یک صرافی جدید ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین ایجاد کند. سرمایه گذاران برجسته در Bullish Global عبارتند از Peter Thiel، Mike Novogratz، Alan Howard، Christian Angermayer، Louis Bacon، Richard Li و موسسات Nomura و Galaxy Digital.

  EOS چیست؟EOS در Crypto چیست؟

  EOS مخفف عبارت Electro-Optical System است. EOS یک سیستم عامل غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین است.

  هدف EOS چیست؟

  سیستم EOS برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز، که معمولاً dApps نامیده می شوند، در مقیاس تجاری طراحی شده است. EOS عملکرد اصلی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا برنامه های بلاک چین را به روشی شبیه ساخت برنامه های وب بسازند.

  آیا EOS می تواند به ۱۰۰۰ دلار برسد؟

  در اوایل سال ۲۰۲۱، این ارز با قیمت ۲.۶۳ دلار نزولی بود، اما قیمت تا ماه می به ۱۲ دلار افزایش یافت. ۶ مانند همه ارزهای دیجیتال، EOS نیز بی ثبات است. با این حال، تعداد کمی از کارشناسان قیمت EOS را به زودی ۱۰۰۰ دلار می بینند.

  CoinPedia پیش بینی می کند که قیمت تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۸ تا ۲۴ دلار و شاید تا سال ۲۰۲۲ به ۴۵ دلار برسد. با همکاری های احتمالی استارت آپی برای تقویت زیرساخت بلاک چین و سرعت تراکنش، CoinPedia پیشنهاد می کند که EOS ممکن است طی پنج سال به ۱۶۰ دلار برسد. 

  WalletInvestor فکر می کند که قیمت EOS تا پایان سال ۲۰۲۵ از ۱۴ دلار بالاتر نخواهد رفت.  Digitalcoin می بیند که قیمت آن تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۱۹ تا ۲۴ دلار می رسد. 

  سخن پایانی 

  به نظر می رسد پتانسیل هایی برای Entrepreneurial Operating System به عنوان یک شبکه مبتنی بر بلاک چین وجود دارد، اما هنوز در مرحله نوپایی است. برخی نسبت به ادعاهای جسورانه سرعت تراکنش ۱۰۰۰۰۰ در ثانیه شک دارند و این الزام که کاربران باید برای تکمیل تراکنش توکن های EOS را نگه دارند ممکن است جذابیت EOS را کاهش دهد.مانند تمام بلاک چین‌های ارزهای دیجیتال، این فضا همچنان سرمایه‌گذاران زیادی را در چند سال آینده مجذوب و مسحور خود خواهد کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *